Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mountaindrive, wat is dat en hoe werkt dit?
#37
Citaat:De vraag is: Is het de ketting die aan het rekken is, of is het de spider? het planetair tandwielstelsel zelf? Iedere kleine speling wordt met een factor 2,5 vergroot. Dat voel je. 
Geen idee, hier is al veel over gediscussieerd op het Duitse forum, en hier kwam geen eenduidig antwoord op, maar dat doet er ook niet toe, het gevoel telt in dit geval wat mij betreft.

Citaat:Behalve het issue van de massa op de verkeerde wielen heb je ook nog eens aandrijving verdeeld over twee wielen die - als je vaart aan het maken bent - aan de verkeerde kant van de het zwaartepunt zitten. Met een differentieel of een enkel aangedreven wiel is het probleem dan al gauw dat je helemaal niet meer van je plek komt. Bij de QV is het vrij handig opgelost door een dubbele vrijloop, maar zelfs met die fiets heb ik bergop op vochtig wegdek moeite gehad met op gang komen.

Zowel de Velayo als het prototype Different waren _op het moment_ dat ik daar mee reed alleen aangedreven op het rechter voorwiel, en dit merkte je wat mij betreft niet tijdens het rijden. Wat mij betreft is dan ook maar een halve as nodig, namelijk van het rechterwiel naar het midden, en ik zou net als die Canadese voorwielaangedreven fiets gewoon kruiskoppelingen gebruiken, merk je rechtuit niets van. (en als het je stoort, dan is een dubbele kruiskoppeling een oplossing die net zo goed werkt als een homokineet)

Dit was die Canadese Fiets : https://www.recumbent.news/2025/11/09/ca...elomobile/   Die viel wat zwaar uit (wat me niet verbaast gezien overengineered), maar verder mooi ding.
Go One Evo K
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle


Berichten in dit topic
RE: Mountaindrive, wat is dat en hoe werkt dit? - door alpenvelomobiel - 03-Mar-2026, 03:43 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Nieuwe Quest 3.0
Je kunt natuurlijk ...Arend-Jan — 11:15 PM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maa...
Die van Radical zijn...Gideonaut — 10:54 PM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maa...
Ik zag dat een hoes ...Richard107 — 10:41 PM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maa...
Zie ze ook op bol....ZoefZoef — 10:40 PM
ICB nieuws over de vierwieler en de nie...
Wat hierbij helpt is...Arend-Jan — 10:37 PM
TGA: 3 stuks 438 (Flevo) buitenbanden
Dat is in de buurt, ...blokdoorn — 10:19 PM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maa...
Zie ze ook op bol.co...Hoekie — 09:59 PM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maa...
Ik vind het wel gek ...Jeroen S — 09:40 PM
Nieuwe Quest 3.0
Je kunt natuurlijk o...benparke — 08:18 PM
ICB nieuws over de vierwieler en de nie...
Met de QV moet ik ...benparke — 08:09 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
Quest bouwjaar 2015...ZoefZoef — 06:35 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Optimale cadans li...Wim -de roetsende — 05:31 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
Quest bouwjaar 2015+...Willeke_IGKT — 05:27 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
Zelfde persoon ma...Gideonaut — 04:55 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Cadans is inderd...Niels van der Wal — 03:13 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Cadans is inderdaa...Willeke_IGKT — 02:42 PM
TGA: 3 stuks 438 (Flevo) buitenbanden
Mooi aanbod en zo te...ZoefZoef — 02:31 PM