1 uur geleden
(8 uren geleden)datakneder schreef: [oetgangers zijn ook verkeersdeelnemers en hebben evenzogoed het recht om de infrastructuur te gebruiken. Het gaat hier om met z'n tweeën naast elkaar op de fietsstrook lopen. Ik heb geen moeite met mensen die niet de berm pakken, maar in enkelvoud rechts op de fietsstrook lopen.
Volgens mij mogen voetgangers het verkeer niet hinderen. Dat betekent dat ze opzij stappen als er een andere verkeersdeelnemer aankomt. Vandaar ook het oude advies om links te lopen. Dat is wel zo veilig want dan kun je het verkeer aan zien komen en opzij gaan (de berm in). en dan je weg vervolgen. In de huidige regelgeving zijn ze ook niet aan een plek gebonden op weg. Ze mogen immers sowieso niet hinderen.
Volgens mij snappen heel veel mensen de pointe van dat llinks lopen advies niet. Fietserrs moeten wel rechts fietsen omdat ze wel mogen hinderen. Als ze bij iedere auto niet mochten hinderen en dus de berm in moesten, dan was het verstandiger om maar links te fietsen.
Groet,
Marco

