Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ketting op een velo en overige slijtage delen?
#5
In de velomobiel slijt de ketting een stuk minder omdat ie goed beschut loopt, bij de velomobielen waar de ketting ook achter echt goed beschut loopt, bij een Alleweder a2 dus niet. Dan gaat ie ook heel lang mee. Ik heb een deore 12 speed op een 10 speed cassette zodat het net wel past in de Milan met de normale fiets achternaaf, dus geen enkelzijdige. Je hebt er drie van nodig. In de Milan heb ik geloof ik 2 van de lange versie en 1 van de middellange versie erop zitten. En dan had ik nog een stukje over, maar ik heb de schakels niet afgeteld. De MTB versies zijn er in verschillende aantallen schakels. Met twee kettingen ga je het niet redden. Ook drie standaard racekettingen kon wel eens kritisch worden.

In de Velomobiel heb je meestal grotere kettingbladen dan standaard. Als je boven de 57 tandjes wil wordt het lastig of je moet Prof zijn want in de tijdritten kan het kennelijk wel. Dan zijn de leveranciers Alligt of Daniel Fenn. Beiden alleen met ouderwetse 110 of 130 5 arm steek. 4 arm durace gaat niet. Zeker niet als je meer dan 65 tandjes voor wilt.

Door dat mega blad voor verloopt het schakelen naar een kleiner blad niet altijd ideaal, of is het blad zelfs narrow wide en kun je dus niet schakelen. Ook ivm de korte kettinglijn naar de kettingrol voor bij diverse modellen met twee kettingrollen wordt er erg veel met 1 blad voor gereden en dan heb je liever zo'n MTB cassette achter als je ook iets van heuveltjes tegenkomt.

Op de racefiets ligt het allemaal veel dichter bij elkaar als in een velomobiel, daardoor wil je afhankelijk van je manier van gebruik ook hele andere versnellingen.

Ik ga ook wel eens een nachtje kamperen met de Milan, dan weegt ie zonder mij zo'n 45 kilo en dan trap je dus een hele zware trage trike berg op en dan wordt ook een flinke brug of een subtiel heuveltje al goed merkbaar. En rijdt je ineens 10 km/h. In de stad wisselt je snelheid misschien wel tussen de 15 en 35, heb je de ruimte is 40 of 45 ook wel mogelijk. Bergje af, kun je flink vaart maken en wil je misschien met 70 ook nog wel bij kunnen trappen. Sommige mensen rijden die 70 ook wel op het vlakke, maar ik niet.

Ik heb 46-61 voor en 11-36 achter. Het meeste redt ik op de 61, maar soms heb ik die 46 echt nodig. 46-36 gebruik ik veel vaker als de 61-11. Met een kleiner voorblad zou ik voor het kruisen ook wel uitkomen, maar dan rijdt je meer onderin de cassette en worden de stapjes procentueel groter. Bewust niet groter achter want dan worden de stapjes in het midden van de cassette ook groter. bij 11-38 en 10 speed zit er sprong van 3 tandjes in het midden.

Ik ben er wel een beetje van overtuigd dat de hele dure onderdelen een beetje beter zijn, maar ik betwijfel ernstig of je op 50.000 km met duraace beter af bent dan met deore als je kijkt naar prijs/levensduur. Die paar 100 gram merk ik echt niet, ik fiets ook rond met een lekker praktische Decathlon/Velomobiel.nl standpomp en een hele zooi reservebandjes omdat ik mijn vrouw liever niet bel om me met auto en aanhanger op te halen omdat ik op 100km van huis een tweede lekke band heb gekregen en er geen fietsenmaker is die een smal 406 binnenbandje op voorraad heeft. Even achterin gooien zoals met de racefiets zit er niet in.
Antwoord }


Berichten in dit topic
RE: ketting op een velo en overige slijtage delen? - door Jeroen S - 10-Aug-2026, 04:02 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Dat hoor ik van meer...365cycle — 11:41 PM
Velomobilist in zwaar ongeluk betrokken
Ik ken best wat mens...365cycle — 11:33 PM
Fietsknelpunten melden bij gemeente - h...
Helaas staan die ach...Lopopodium — 09:03 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ach, uiteindelijk ve...Lopopodium — 08:28 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Hou ouder je wordt, ...Wim -de roetsende — 03:33 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik een lekker rondje...walters83 — 03:21 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
met mijn gedachte ...Niels van der Wal — 02:27 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
met mijn gedachte be...Hardloper — 02:03 PM
wat ze zeggen
Mja, ik had het be...Wim -de roetsende — 12:51 PM
wat ze zeggen
Mja, ik had het bete...Bianca F — 11:54 AM
wat ze zeggen
Maar dat kunnen de j...datakneder — 11:35 PM
wat ze zeggen
Om het te lezen hoef...ZoefZoef — 11:33 PM
wat ze zeggen
(...) Je spreekt d...Tijanus — 11:04 PM
wat ze zeggen
Erg leuk. Ik weet ni...Bianca F — 10:26 PM
Velomobilist in zwaar ongeluk betrokken
Ik vermoed dat de fa...Willeke_IGKT — 09:44 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Juist mooi als er 'n...martinus — 09:33 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Ik heb er ook geen p...Jeroen S — 09:08 PM