Merino en ventisit
#1
Goedendag, 

Ik overweeg wat merino shirts aan te schaffen maar ben benieuwd naar ervaringen in combinatie met ventisit kussen in een VM. 

Kan de merino daar tegen of loop je toch kans op beschadigingen. Vooral op de rug natuurlijk
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT
#2
Slijtage van shirts heb ik nog nooit opgemerkt na zestien jaar. Wel heb ik bij hele lange tochten waarbij de rug echt bezweet raakt na een paar uur dat er wat scheurplekken op mijn huid kan ontstaan. Tenminste, bij een enkele laag shirt, bij twee lagen heb ik dat probleem niet. Maar de shirts zelf (katoen meestal) laten geen enkel slijtageplek zien.
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT, Goosen
#3
Ik heb er vele 1000den km mee afgelegd op ventisit op open ligger en nooit slijtage op die plekken gemerkt.
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT, Goosen
#4
Ventisit 1 cm dikte (+ extra stof) of die van 2 cq 3 cm dikte?
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT
#5
Gaat het dan om kleding van pure merinowol, of een mengsel met een steviger vezel?
Als het om pure merinowol gaat dan zou ik wel beducht zijn voor slijtplekken.

Ik heb een shirt en een muts van Icebreaker gehad, daar kwamen binnen de korste keren ladders en gaten in. Het materiaal voelt prettig aan, maar voor mij is het te kwetsbaar.
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT, Goosen, Hoekie
#6
Ik ben fan van Marino maar gebruik deze shirts alleen als ondershirt.
Flevobike en trike - Nazca Pioneer - Strada 58 - Quest 846 - Challenge Alize - Bülk 182 - Nazca Fiero - Brompton - Koga LightSpeed - bakfiets (voor de kleinkinderen) 
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT, Hoekie
#7
(19-Nov-2023, 02:19 PM)Goosen schreef: Ik overweeg wat merino shirts aan te schaffen maar ben benieuwd naar ervaringen in combinatie met ventisit kussen in een VM. 

Kan de merino daar tegen of loop je toch kans op beschadigingen. Vooral op de rug natuurlijk


Mijn bijna dagelijks op een ventisitmatje gebruikte fietskleding heeft na een aantal jaren wat extra slijtage aan de bovenkant van de rug. Dat is kunststof; over merino kan ik alleen zeggen dat het niet bij mij past - het gaat stinken terwijl dat juist niet zou moeten gebeuren.
Theo Mol
- een ligfietser komt nooit ongelegen -
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT, Hoekie
#8
Op diverse kledingstukken van kunststof heb ik kras/schuur plekken in de buurt van de schouderbladen. Kennelijk een plekje waar het flink schuren kan. Zowel bij relatief harde stoffen als een waterdichte jas, als zachtere stoffen, een fietsshirt bijvoorbeeld. Bij katoen gaat het wel goed.

Merinowol staat volgens mij heel erg onderaan bij slijtvaste kleding.

Op de blog van Belle heb ik volgens mij gelezen dat zij na aanvankelijk enthousiasme weer afscheid van Merino heeft genomen wegens te snelle slijtage. https://kampeerwijzer.com/2023/02/17/wol...e-kleding/
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT
#9
(21-Nov-2023, 11:42 PM)Jeroen S schreef: Op diverse kledingstukken van kunststof heb ik kras/schuur plekken in de buurt van de schouderbladen. Kennelijk een plekje waar het flink schuren kan. Zowel bij relatief harde stoffen als een waterdichte jas, als zachtere stoffen, een fietsshirt bijvoorbeeld. Bij katoen gaat het wel goed.

Gezien de schaafplekken die ik soms op mijn rug heb na hele lange tochten, zijn de schouderbladen en onderin aan de zijkant van je rug (waar de 'lovehandels' zitten) plekken die de meeste frictie krijgen (en de bovenzijde van je knieën ook als je een lange broek aan hebt, trouwens).

Misschien helpt het wel op die plekken in de zitting een iets andere stof aan te brengen dat minder frictie oplevert, zit ik te denken. Ik heb een ventisitkussen.
Antwoord
Bedankt door: Willeke_IGKT


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet to registreren voordat je berichten kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik blij omdat.....
En je moet thuis n...Hoekie — 07:41 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik ging niet zo heel...Jeroen S — 07:38 PM
Windmolens
Ik ken ook iemand di...JanBurp — 07:20 PM
Windmolens
Je kan ook altijd me...365cycle — 06:21 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Resultaat: in een ...365cycle — 06:19 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
En je moet thuis nog...LigfietsWilsum — 06:13 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Gisteren maar weer e...TimSch — 04:29 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Volgens mij gaat h...renehin — 10:56 AM
Windmolens
Als het echt mis gaa...Jeroen S — 10:30 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Gisteren weer een ko...Josligfiets — 10:23 AM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Volgens mij gaat het...Jeroen S — 10:16 AM
Windmolens
Maar als 'ie op hol ...Lopopodium — 11:48 PM
Windmolens
Op hol slaan doet ee...365cycle — 11:34 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Volledig gesloten kl...renehin — 05:49 PM
Windmolens
Ik kan je vertelle...JanBurp — 05:04 PM
Windmolens
Mijn interpretatie...datakneder — 03:58 PM
Nieuw Flevobike restauratieproject gest...
Ok.  Dat is dus de...renehin — 03:21 PM