Berichten: 1.037
Topics: 17
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 1251
1776 x bedankt in 890 berichten
04-Nov-2021, 02:58 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 04-Nov-2021, 03:16 PM door Bacchus.)
Het was vorige week prima fietsweer en de natuur liet zich van zijn mooiste kant zien, met name in de bossen hier in de buurt. En aangezien het de laatste dagen met het bonusuurtje zomertijd waren, was het aan het einde van de werkdag ook een uitgelezen kans om wat met fiets en actiecamera te spelen:
(Aangezien dit de eerste keer is dat ik een filmpje publiceer, sta ik ook wel open voor een beetje opbouwende kritiek.)
Berichten: 1.835
Topics: 11
Lid sinds: Jul 2019
Bedankt: 1013
3337 x bedankt in 1498 berichten
Ik zou het geluid van de koffiemolen eruit filteren, en het beeld misschien stabiliseren op de horizon oid.
Minder heen en weer schakelen tussen views zou ook wel helpen (Maakt het wat rustiger)
Verder wel een grappig gezichtspunt zo vanaf je achteras.
Berichten: 831
Topics: 30
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 1151
874 x bedankt in 436 berichten
Mooie rit, ik vind dat “koffiemolen” geluid juist wel klinken.
Met een M5 M-racer?
Berichten: 2.901
Topics: 78
Lid sinds: Dec 2020
Bedankt: 43489
4497 x bedankt in 1920 berichten
04-Nov-2021, 10:49 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 04-Nov-2021, 10:49 PM door Willeke_IGKT.)
Ik geef de voorkeur aan filmpjes zonder muziek.
De muziek keuze van de maker is bijna nooit wat ik prettig vind en ik erger me er al snel aan. Bovendien is het zonder muziek in de film nog steeds mogenlijk om je eigen keuze muziek aan te zetten.
Als je alleen de natuurlijke geluiden van de rit laat horen is het klinken van de ketting waarschijnlijk niet irritant.
Als je een ander kamera positie gebruikt is het ketting geluid ook minder, of tenminste een andere microfoon positie.
Wel een mooi filmpje (al vind ook ik de stukjes te kort.)
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct - Whike - Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing,
Berichten: 498
Topics: 15
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 258
1485 x bedankt in 463 berichten
Leuke originele beelden van de camera, misschien wat meer van de fiets laten zien, bv de camera ergens neerzetten en erlangs fietsen?
Geluid van de fiets met muziek eronder is helemaal niet storend, waar je evt op kunt letten is de filmfragmenten matchen met het ritme van de muziek.
Berichten: 7.304
Topics: 181
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3391
10626 x bedankt in 5055 berichten
Ik vind het wisselen van beeld juist heel prettig en actief.
Geluid is ook prima, heerlijk rustgevend.
Ik mis bij veel van dit filmpjes het beeld van de fiets waarmee gereden wordt.
Gewoon aan het eind even je (stilstaande) fiets filmen, dan weten we waarmee je rondrijdt
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 1.037
Topics: 17
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 1251
1776 x bedankt in 890 berichten
Interessant idee over geluid en microfoonpositie, Willeke. Een actiecamera die waar dan ook aan het fietsframe is getiewrapt (in dit geval), neemt eigenlijk vooral aandrijfgeluiden op: het frame geleidt veel beter geluid dan de lucht, hij zit in een water- en dus luchtdichte doos en het is een prutsmicrofoontje. Ik kan eens kijken hoe de geluidsopname te isoleren is van het frame, zodat er wat meer omgevingsgeluid te horen is.
Klopt, Tovenaar. Je mist een beetje een totaalbeeld van de fiets, die toch erg mediageniek is. Het terugrijden voor een shot verandert het voor mijn gevoel wel van "filmen wat ik fiets" naar "fietsen voor de film". Niet noodzakelijk verkeerd, waarschijnlijk zelfs efficiënter omdat ik niet twee uur opneem voor wat uiteindelijk een clip van 3 minuten is. (En enkele minuten vind ik een mooie lengte.)
Berichten: 1.860
Topics: 44
Lid sinds: May 2018
Bedankt: 3039
2665 x bedankt in 971 berichten
Leuke video. Hoe heb je de camera vast aan de fiets gemaakt?
En hoe monteer je de video's ? Windows Moviemaker is er niet meer.