Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Achterderallieur Quest 2018 kromgetrokken
#27
(26-Jan-2025, 02:10 PM)Hardloper schreef: Het is meer dat het best wel complexe materie is voor een beginneling.
Begrijpelijk, tegen dat soort dingen loop ik ook met een aantal dingen waar ik mee bezig ben aan. Echter worden informatiebronnen zoals fora er niet duidelijk op als er iedere paar weken iemand langs komt die dezelfde vragen komt stellen. Voor jezelf is het ook leerzamer om "de juiste weg" naar kennis te nemen.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hardloper
#28
Ik denk dat dit wel een heel mooie plek is om te beginnen met leren.

Op zijn You tube pagina https://www.youtube.com/watch?v=ZonFOl5WeZQ

Of website;
https://drivetrainbuilder.com/
Antwoord }
#29
Nog eens ernaar gekeken ik krijg m er nu niet af, geen deeltang wel “snelschakel”, wel hem onderzocht staat x actuation op, afstand tussen de assen van de tandwielen is geen 10 cm maar 7,5 dus dat moet ik toegeven leek heel groot maar lang is dus nog groter. Tanden grootste blad geteld door op een tand wat bijenwas dat er toevallig naast lag op te smeren als merkje en tandwiel rond te draaien 28 tanden dus dat past ook bij die medium…

Freek
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#30
(25-Jan-2025, 09:35 AM)Bob Hagendijk schreef:
(24-Jan-2025, 08:15 PM)Freek1970 schreef: Bob, ik vind bij SRAM inderdaad vermeld dat het type op de achterkant van de kooi van de derailleur staat. En je kan daar ook op zoeken. Ik denk idd dat ie er maar af moet. Hoop dat de ketting met een “snelschakel” zit dan is ie zo los.

Freek
Als de derailleur verbogen is kan je er nu niet meer fietsen toch? Dan moet de derailleur er toch af. En als je geen snelschakel hebt, bestel er dan direct 1 bij en plaats die dan, scheelt gedoe in de toekomst. Heb je wel een kettingpons nodig voor het plaatsen, en zo'n tool voor makkelijk openen en sluiten van die schakel is ook handig.

Een snel schakel (quick link) is ook met een stevig touwtje, of restje binnenkabel, los te maken. Tevens aandacht voor het richten van de derailleur pad, als deze scheef staat wil die nooit goed schakelen
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
#31
Als je de wieltjes uit de derailleur haalt hoef je de ketting niet te breken. Vaak gewoon een inbusboutje als 'asje', en (minstens) eentje aan de 'wielkant' van de derailleur. Let wel, bij het eruit draaien van het tweede boutje valt de derailleurkooi uit elkaar.

Het nieuwe derailleur kun je er dan zonder wieltjes op de achterpat zetten, en in tegengestelde richting de ketting er doorheen duwen met de wieltjes daarna vastdraaien. Beetje prutswerk omdat je tegen de kettingspannnig in werkt, maar (op een racefiets) wel te doen. Even opletten dat de ketting aan de goede kant langs de 'lipjes' van de derailleurkooi gaat, maar juist met een ongebroken ketting zou dat (denk ik) 'vanzelf' goed moeten gaan.
Airborne Valkyrie - Airborne Carpe Diem - Van Nicholas Euros - Litespeed Ultimate - Koga Miyata FPC - Optima Baron - Optima Orca - Hase Pino - HP Gekko 20 FX - M5 Lowracer - Quest 259 'Quifje'
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#32
De methode die Tijanus beschrijft gebruik ik ook wel. Ik laat het bovenste wieltje wel ziten, draai daar alleen de schroef zo ver los dat ik de kooi makkelijk wat kan bewegen. Je moet dan het bijna losse achterste deel ongeveer een kwartslag naar achteren, omhoog draaien zodat je de ketting over de wieltjes kunt leggen. Ik haal de ketting er voor dan even af, of op het kleine blaadje.

Inderdaad opletten op die omgebogen hoekjes aan de kooi die bedoeld zijn om de ketting op het wieltje te houden. Hoe de ketting daar loopt kun je bij de VM niet zien. In uitgebouwde toestand even checken waar die zitten.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#33
Ik heb vandaag de nieuwe sram gx 11 2 derailleur gepast, past er goed op. Maar helaas is er meer aan de hand. Ik vermoed een kromme derailleur pad. De uitlijning klopt nog steeds niet. Verder is de versnellingskabel ook gaan schavielen die mag er dus ook nieuw op. Heb echt veel schade door een verkeerde gedachte dat ik de weerstand kreeg doordat de ketting niet over het voorblad wou. Die derailleur kabel loopt lastig. Vlak achter de dikke achteras langs. Zit de veer terug omhoog kun je zo goed als niet meer erbij. Voor het richten van zon pad is er gereedschap heb ik gezien.

Freek
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#34
Ik heb het nodige geprobeerd maar kreeg m zelf niet weer rijdend. De derailleur hanger kreeg ik met een richter gericht maar dan nog niet goed. Versnelling kabel vervangen en daarbij onhandig de versteller aan de verkeerde kant open gehad. Uiteindelijk kreeg ik na een avond prutsen en youtube kijken hoe het werkt die weer goed. Vrijdag naar Velomobiel gegaan, in een half uur was ie weer in orde! Kettingolie meegenomen. Zondag weer de ketting eraf. Nu de velo op zijn kant gelegd op een wollen deken. Dan leg je de ketting er zo om en daarna even met een hand fietsen door het voetengat en klaar. Achterwiel optillen bij verrollen scheelt dan blijft ie zitten. Lijkt wat te maken hebben met de slang waar de ketting doorheen loopt die kan m van het blad af werken. Heb problemen gehad, prostaat ontsteking in november en er is een beenlengte verschil geconstateerd. Recht de fietsschoen voorzien van twee sims tussen schoen en schoenplaatje. Hopelijk gaat het zo goed. Proefritje ging prima. Enkel mijn Leyzene gps wil niet meer samenwerken met mijn gsm. Ritten krijg ik enkel eraf met een laptop of pc.

Freek.
Antwoord }
Bedankt door: 365cycle , Willeke_IGKT , Hardloper
#35
(, 10:44 PM)Freek1970 schreef:  Vrijdag naar Velomobiel gegaan, in een half uur was ie weer in orde! 

Freek.

Fijn dat het nu weer goed is.

Daarom ga ik ook minimaal 1x per jaar naar Dronten om de fiets te laten nakijken door een professional.

Ik verwacht ook niet van een fietsenmaker/vm-ontwikkelaar dat die mijn klas kan overnemen.
Wim -de roetsende

Thys 209 Rowingbike - Milan SL MK7 - M5 CHR - DF 282
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#36
(, 10:44 PM)Freek1970 schreef: Lijkt wat te maken hebben met de slang waar de ketting doorheen loopt die kan m van het blad af werken.

Freek.

Dat probleem herken ik; de kettingbuizen die de ketting naar het voorblad aan en afvoeren kunnen los zitten en hierdoor naar voor en naar achter en opzij trillen. Bij de aanvoerbuis kan dit problemen geven als je over een hobbel rijdt; bij de afvoerbuis kan dit problemen geven als je achteruit trapt. Richten en goed strak vast zetten dus; misschien al gedaan door velomobiel.

(probleem kon ook komen door een door slijtage langer geworden ketting, of het aflopen van de ketting komt door een achterderailleur die bij schakelen tegen de body komt en je daardoor de spanning op de ketting verliest. Dit zijn proefondervindelijke oorzaken; bekend bij velomobiel, maar omdat dit een forum is dacht ik dat het handig was voor lezers om dit op te schrijven.)

Niels, ervaringsdeskundige, van der Wal

De verrijking zit in de beperking
Antwoord }
Bedankt door: Roepers , Willeke_IGKT


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: Frutsel, 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2025
Een paar berichtj...Tijanus — 07:32 PM
Fietsersbond
Als ik zeg rust in d...Willeke_IGKT — 06:21 PM
Fietsersbond
Maar zeggen omda...Niels van der Wal — 06:08 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2025
Ik sta ingeschreve...365cycle — 04:23 PM
Fietsersbond
Niemand zegt dat wie...Willeke_IGKT — 04:12 PM
Medeliggers onderweg
Vandaag kwam ik een ...De tovenaar — 03:27 PM
Fietsersbond
Als iemand een speec...Snoek043 — 03:06 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2025
Doe je dit jaar wee...Arend-Jan — 02:06 PM
Batterij Edge
Volgens mij op auto,...Bob Hagendijk — 01:03 PM
Nieuwe Quest 3.0
Laatste post is miss...Hardloper — 12:34 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2025
Het is echter wel ...365cycle — 11:40 AM
Batterij Edge
Mijn Edge 830 was ...365cycle — 11:36 AM
Fietsersbond
Zelfs hier op een fi...365cycle — 11:33 AM
Achterderallieur Quest 2018 kromgetrokk...
Lijkt wat te maken...Niels van der Wal — 10:35 AM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2025
Doe je dit jaar weer...Roepers — 10:06 AM
Batterij Edge
Mijn Edge 830 was vo...Bob Hagendijk — 09:22 AM
Nieuwe Quest 3.0
Laatste post is echt...Roepers — 08:44 AM