Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piepen en kraken
#1
Het piept en kraakt wat ergens onder mijn zitting als ik aan het fietsen ben. Het is niet heel erg, maar toch wel een beetje hinderlijk. Dit geluid ontstond in de laatste paar tochten. Lastig te beoordelen wat het kan veroorzaken, want het zit recht onder mij. Ik hoor het vooral als ik aan het trappen ben. Maar met de benen stil hoor ik het ook een beetje als de fiets hobbelt.

Op advies van ACE (waar ik vorige week mijn fiets voor de jaarlijkse beurt heen heb gebracht) de lange schroeven waar mijn zitting aan het frame bevestigt zit (en dwars door het frame gaan) wat ingesmeerd. Maar dat lijkt (in een korte testronde) niet echt geholpen te hebben. Of het zou zich op de lange termijn moeten bewijzen. Ook de schroeven die in de zitting zitten heb ik wat steviger aangedraaid, ook dat was het probleem niet.

Wat zou ik nog meer kunnen doen? Heeft de veer onder de zadel zelf ook nog ergens wat smering nodig, of een andere vorm van aandacht?

Het gaat hier om een bijna twee jaar oude Nazca Gaucho.
Antwoord }
Bedankt door:
#2
Kan het het draaipunt van je achtervork zijn? Dan zou je het ook moeten horen als je de fiets al stilstaand in zijn vering drukt. Of het is het veerelement zelf, dat zou je dan ook moeten horen.
Antwoord }
Bedankt door:
#3
Het draaipunt van de achtervork wordt dan specialistisch werk. Maar zal dat al na twee jaar gaan mopperen? Dat zal wel ingesmeerd zijn bij de bouw. Maar als het de veer is, wat kan ik daar aan doen?
Antwoord }
Bedankt door:
#4
De schokdemper is volgens mij een vrij standaard onderdeel. Die van mijn shockproof is ook dit jaar vervangen omdat ie gewoon "op" was. Zit gemonteerd met twee bouten en zou eenvoudig te verwijderen moeten zijn. De werking van de demper kun je controleren door de veer van de schokdemper af te halen (grote kartelmoer losdraaien). Bij het op en neer bewegen van de demperstang moet je duidelijk weerstand voelen.

Maar ik zou eerst goed luisteren of je het geluid inderdaad hoort bij inveren voordat je onnodig werk gaat doen!
Antwoord }
Bedankt door:
#5
Bij mijn fiets zit het duidelijk in de demper of de bevestiging daarvan. Wanneer ik de demper uitschakel is het kraken weg.
Doet dit vooral bij warmer weer. En er valt mee te leven.

Je kan proberen de demper (stangetje dat in- en uit beweegt) en de bevestigingsdelen van de demper in te vetten op de plek waar deze vast zit.
Succes!
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
TGA: 3 stuks 438 (Flevo) buitenbanden
De banden (+overige ...Tijanus — 01:18 PM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maa...
Ik vind het wel ge...Tijanus — 01:13 PM
Nieuwe Quest 3.0
Please allow me to...Hardloper — 11:31 AM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maa...
Met wat verder zoeke...Jeroen S — 10:45 AM
TGA: 3 stuks 438 (Flevo) buitenbanden
Altijd een keer will...blokdoorn — 10:43 AM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
Een tweedehands Vale...Jeroen S — 10:35 AM
Parkeerhoes DFXL / Tuna
Wat ik eerder schree...365cycle — 09:37 AM
TGA: 3 stuks 438 (Flevo) buitenbanden
Super aanbod,hopelij...martinus — 08:35 AM
TGA: 3 stuks 438 (Flevo) buitenbanden
Dat zal een beetje...Willeke_IGKT — 08:12 AM
TGA: 3 stuks 438 (Flevo) buitenbanden
Dat zal een beetje v...Tijanus — 11:30 PM
Nieuwe Quest 3.0
Je kunt natuurlijk ...Arend-Jan — 11:15 PM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maa...
Die van Radical zijn...Gideonaut — 10:54 PM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maa...
Ik zag dat een hoes ...Richard107 — 10:41 PM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maa...
Zie ze ook op bol....ZoefZoef — 10:40 PM
ICB nieuws over de vierwieler en de nie...
Wat hierbij helpt is...Arend-Jan — 10:37 PM
TGA: 3 stuks 438 (Flevo) buitenbanden
Dat is in de buurt, ...blokdoorn — 10:19 PM
Goedkope parkeerhoes van Lynx welke maa...
Zie ze ook op bol.co...Hoekie — 09:59 PM