Fraaie DF op marktplaats
|
Berichten: 5.769
Topics: 111
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 11525
8967 x bedankt in 4399 berichten
(20-Jun-2023, 09:39 AM)datakneder schreef: 'Niet kunnen' is in dit geval enigzins relatief. Ik heb een probleem met bovenstuur en tillerstuur. Het is niet zo dat ik er geen meter op vooruit kan, maar ik heb in mijn jonge jaren een koprol gemaakt op een wielrenfiets en daarbij op mijn schouder terechtgekomen. Van die blessure merk ik in het dagelijks leven weinig, maar ik wel als ik langdurig mijn arm moet optillen. Waarom zou je je arm dan optillen? Mijn armen hangen altijd losjes over m'n stuur, schouders ook ontspannen.
Berichten: 937
Topics: 19
Lid sinds: Jul 2021
Bedankt: 508
1804 x bedankt in 870 berichten
(20-Jun-2023, 10:04 PM)365cycle schreef: Waarom zou je je arm dan optillen? Mijn armen hangen altijd losjes over m'n stuur, schouders ook ontspannen.
Op een bovenstuur hield ik doorgaans het stuur vast met m'n handen en hingen mijn armen los naar beneden. Toch bleek deze houding toch belasting te geven op mijn schouder. Met tiller heb ik slechts een klein rondje gereden in een Quest met een vering die aan een 2CV deed denken. Dus is mijn aversie niet op ervaring berust, maar slechts een vermoeden. En zolang ik de keuze heb om tankstuur te gebruiken, voel ik er ook niet voor om tiller langdurig te gaan proberen.
Berichten: 2.141
Topics: 23
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 30
3222 x bedankt in 1773 berichten
(20-Jun-2023, 10:04 PM)365cycle schreef: (20-Jun-2023, 09:39 AM)datakneder schreef: 'Niet kunnen' is in dit geval enigzins relatief. Ik heb een probleem met bovenstuur en tillerstuur. Het is niet zo dat ik er geen meter op vooruit kan, maar ik heb in mijn jonge jaren een koprol gemaakt op een wielrenfiets en daarbij op mijn schouder terechtgekomen. Van die blessure merk ik in het dagelijks leven weinig, maar ik wel als ik langdurig mijn arm moet optillen. Waarom zou je je arm dan optillen? Mijn armen hangen altijd losjes over m'n stuur, schouders ook ontspannen.
Is het stuur bij een Bulk anders dan in een 'normale' velomobiel? Probeer me even jouw houding zoals hier beschreven voor te stellen. Je laat het stuur rusten op je lichaam?
Ik had mn armen in de quest op een armsteun rusten. Stuur vaak in het midden vast, handen over elkaar en sturen met de pols. Vond het heerlijk ontspannen sturen met inderdaad gewoon ontspannen schouders. Hoefde echt geen moeite doen om mn armen op te tillen?
Berichten: 5.769
Topics: 111
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 11525
8967 x bedankt in 4399 berichten
(20-Jun-2023, 10:44 PM)ZoefZoef schreef: Is het stuur bij een Bulk anders dan in een 'normale' velomobiel? Probeer me even jouw houding zoals hier beschreven voor te stellen. Je laat het stuur rusten op je lichaam? Nee, het stuur zit aan een touwtje vast.
Berichten: 2.141
Topics: 23
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 30
3222 x bedankt in 1773 berichten
Vergeet gewoon te vragen, wat er nu precies het verschil is tussen deze DF en een nieuw geleverde DF.
De DF is alweer een jaar of 10 op de markt, is er dan echt nog veel ruimte voor verbeteringen door de jaren als er kennelijk toch met enige regelmaat updates zijn geweest?
Niet dat ik nu direct een DF nodig heb, maar staat wel op het potentielen lijstje als ik een andere woning heb gevonden.
Berichten: 5.769
Topics: 111
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 11525
8967 x bedankt in 4399 berichten
Er is nog best veel verbeterd in de tussentijd. Belangrijkste verschil, en het moeilijkst om later toe te voegen, is het feit dat er onder een nieuwe DF bredere banden passen. De voorste wielkasten zijn echt anders, bij een XL vanaf ~300 geloof ik, en bij een gewone vanaf ~250.
Berichten: 2.141
Topics: 23
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 30
3222 x bedankt in 1773 berichten
(20-Jun-2023, 11:47 PM)365cycle schreef: Er is nog best veel verbeterd in de tussentijd. Belangrijkste verschil, en het moeilijkst om later toe te voegen, is het feit dat er onder een nieuwe DF bredere banden passen. De voorste wielkasten zijn echt anders, bij een XL vanaf ~300 geloof ik, en bij een gewone vanaf ~250.
Als dat het belangrijkste verschil is,valt het dus eigenlijk wel mee qua aanpassingen. De CCU is er ook in wat smallere maten immers 
Vind dat nu niet echt een grote aanpassing. Ik dacht meer aan aanpassingen zoals bijv. een versterking van zwakke punten die na jaren pas ontdekt werden. Meer dat soort dingen.
Berichten: 5.769
Topics: 111
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 11525
8967 x bedankt in 4399 berichten
(21-Jun-2023, 12:10 AM)ZoefZoef schreef: Ik dacht meer aan aanpassingen zoals bijv. een versterking van zwakke punten die na jaren pas ontdekt werden. Meer dat soort dingen. Die zijn er zeker ook, maar wat aan de binnenkant zit is makkelijker in te lamineren.
Niet zozeer zaken die snel stuk gaan. Wel dingen die de DF veiliger maken en/of 'm beter laten fietsen.
Berichten: 1.848
Topics: 110
Lid sinds: May 2018
Bedankt: 7591
2706 x bedankt in 1274 berichten
(21-Jun-2023, 12:10 AM)ZoefZoef schreef: Als dat het belangrijkste verschil is,valt het dus eigenlijk wel mee qua aanpassingen. De CCU is er ook in wat smallere maten immers 
Zover ik weet past een CCU in kleinere dán pas. Iig met een redelijke draaicirkel.
Berichten: 5.769
Topics: 111
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 11525
8967 x bedankt in 4399 berichten
21-Jun-2023, 03:35 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 21-Jun-2023, 03:37 PM door 365cycle.)
(21-Jun-2023, 02:44 PM)Hoekie schreef: Zover ik weet past een CCU in kleinere dán pas. Iig met een redelijke draaicirkel. Nee, CCU in 32-406 past ook (precies) goed onder een wat oudere DF. Het probleem is niet zozeer de "diepte" van de wielkasten:
Als je aan de onderkant naar de afstand van de wielen tot de rand kijkt, zie je dat mijn (volledig blauwe) DF XL meer ruimte heeft dan de blauw/oranje. Beide staan hier op 28-406 banden (de blauw/oranje op Schwalbe One en de mijne dus op Continental NoContact Speed). Het probleem is niet zozeer de stuurhoek, maar het feit dat bij ook maar een heel klein beetje uitveren de wielen meteen aanlopen op het carbon.
Mijn DF is oud, maar heeft ooit een schade gehad waarna men meteen het brede banden "probleem" heeft aangepakt. Ik rijd nu op 32-406, maar 38-406 (G-One Speed, Maxxis Torch etc.) past ook.
PS: Leukste vind ik dat het in theorie zo zou kunnen zijn dat hierboven twee foto's van dezelfde DF XL staan. Ik heb die foto nl. van ligfiets.net geplukt, en mijn DF was oorspronkelijk nl. blauw/oranje
|
Gebruikers die dit topic lezen:
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
Nieuwe berichten
|
Velomobilist in zwaar ongeluk betrokken
|
Ik geloof ook niet...datakneder — 03:05 PM |
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
De nieuwe zonnepanel...LigfietsWilsum — 03:01 PM |
Slipgevaar
|
Die auto's moeten ...Gideonaut — 02:03 PM |
Slipgevaar
|
Ze hadden gewoon...Niels van der Wal — 01:43 PM |
Velomobilist in zwaar ongeluk betrokken
|
Misschien goed om ...Sjoerd-p — 01:38 PM |
Slipgevaar
|
Ze hadden gewoon...Frutsel — 01:21 PM |
Slipgevaar
|
Zou je bord met sl...datakneder — 01:14 PM |
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
|
Hier kunnen alle ber...Wim -de roetsende — 01:06 PM |
High-end M5 CHR van AxelH vanaf €3400
|
Rijd jij met GP5...Wim -de roetsende — 12:52 PM |
Slipgevaar
|
Ze hadden gewoon dez...Wim -de roetsende — 12:50 PM |
High-end M5 CHR van AxelH vanaf €3400
|
Gefeliciteerd Snoe...Snoek043 — 12:49 PM |
Slipgevaar
|
Zou je bord met slip...Josligfiets — 12:25 PM |
Slipgevaar
|
Het bord erboven is ...datakneder — 12:20 PM |
Slipgevaar
|
Het paaltje kan wegg...Niels van der Wal — 12:01 PM |
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
Pfffff als de 3de WO...Dharm2004 — 11:24 AM |
Slipgevaar
|
Die auto's moeten ee...JanBurp — 11:22 AM |
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
Dankzij het verhaal ...Lig-hen — 11:03 AM |
|