Bidon / bidonhouder op open tweewielers
|
Berichten: 263
Topics: 20
Lid sinds: Mar 2024
Bedankt: 948
625 x bedankt in 262 berichten
, 07:45 AM
Ik ben aan het kijken naar opties voor het bevestigen van mijn bidon op mijn fiets (hurri)
Voorheen had ik een bidonhouder aan de zijkant van de stoel zitten, maar deze is kapot gegaan toen de fiets een keer omviel.
Ik heb ook wel eens houders achter de stoel gezien maar vraag me af hoe makkelijk het pakken van de bidon dan is (en hoe het vast zit.
Kortom: ik ben benieuwd hoe jullie je bidon/waterdrager meenemen. Positie, gemak van het pakken, kans dat die er tijdens het fietsen per ongeluk uit stuitert.
Ben benieuwd.
Berichten: 687
Topics: 26
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 688
524 x bedankt in 290 berichten
Onlangs een Radical tas gekocht, daar zit een mogelijkheid aan de linkerkant om bidon in te steken.
Superhandig, de bidon zit er losjes in, dus makkelijk te pakken en terug te doen.
Berichten: 6.413
Topics: 163
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 2500
8603 x bedankt in 4188 berichten
, 09:18 AM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 09:21 AM door Wim -de roetsende.)
(, 07:45 AM)Boyd Maduro schreef: ........kans dat die er tijdens het fietsen per ongeluk uit stuitert.
Ben benieuwd.
Iedere roeifietser heeft een stukje roeifiets-elastiek om de bidon, die haak je over dat lipje dat aan de achterkant van sommige bidonhouders zit.
Zo dus:
Wim -de roetsende
Thys 209 Rowingbike - Milan SL MK7 - M5 CHR - DF 282
Berichten: 1.579
Topics: 11
Lid sinds: Jul 2019
Bedankt: 768
2671 x bedankt in 1240 berichten
De houders achterop de stoel vind ik erg onhandig. Op mijn Streetmachine heb ik die, en mijn probleem is dat ik de bidon er wel uit kan halen tijdens het fietsen, maar terugstoppen is me nog niet gelukt.
Berichten: 120
Topics: 9
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 3
245 x bedankt in 107 berichten
Ik heb ze op "net onder schouderbladhoogte" aan de achterkant van de zitting vastgezet, in/uithalen gaat prima tijdens het fietsen. Op mijn andere fiets heb ik een tailbag, dus daar passen geen bidons, en heb een bidonhouder met klittenband op de trapbuis. Is iets minder handig, maar gaat nog steeds.
Berichten: 63
Topics: 4
Lid sinds: Jul 2017
Bedankt: 9
53 x bedankt in 33 berichten
Je kunt ook een drinkslang op de bidon bevestigen zoals die van Camelbak. Je hoeft de bidon dan niet uit te nemen. Maakt de plaatsing ook minder uit.
Azub 6 - M5 M-racer - Raptobike 622 - Sunrider - HP Speedmachine - Azub Fatty
Berichten: 28
Topics: 5
Lid sinds: Jun 2024
Bedankt: 44
40 x bedankt in 26 berichten
Leuk item, ik ben ditzelfde probleem nu ook aan het testen op mijn M5 Shockproof.
Eerst eentje vastgezet op de pakkendrager.
Dan moet ik telkens afstappen om te drinken.
Een slangetje werkt nog niet omdat ik op sommige plekken werkelijk moet afstappen om veilig te kunnen oversteken, dan hang je bij het afstappen aan die slang, die ik in de quest middels een micro wasknijper (action) aan mijn shirt knijp.
Nu heb ik een heupgordel van nike waarin een bidon past/ schuift.
Dat werkt wel goed, hoewel het me nog niet lukt ( niet durf) om dit rijdend te doen.
Om te drinken kan ik wel even stoppen en blijven liggen om te drinken.
Berichten: 1.092
Topics: 29
Lid sinds: Jun 2022
Bedankt: 0
1862 x bedankt in 993 berichten
Ik heb ze graag onder aan de stuurbuis, dan heb je de bidon zo voor het grijpen. Die op mijn rode Baron zit met tiewraps vast.
Er zitten ook nog een standaard bidonhouder en een houder voor een petfles aan de achterkant van het zitje, verstopt in de stroomlijn. Op mijn Stinger zit de bidonhouder met een Minoura SpaceMount aan de stuurbuis omdat tiewraps vanwege de bocht in de buis niet werkt (sorry, geen foto voorhanden), de reservevoorraad gaat in de bagagepunt.
2x Dries Baron | Optima Stinger | Challenge Hurricane
Berichten: 1.675
Topics: 10
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 465
3290 x bedankt in 1528 berichten
, 11:45 AM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 11:46 AM door Jeroen S.)
Tja dit is een punt waarmee ik ook nog aan de slag moet. Op de carbon hoge racer zit ie op de stuurstang, maar wel aan de bovenzijde. Dat werkt, maar hij zit wel een beetje in het blikveld. Daardoor kijk ik er met 1 oog als het ware doorheen. ( het stuk wat je niet ziet wordt door het zicht van het andere oog gecompenseerd. ) Eronder past niet, dat komt met mijn benen niet lekker uit. Onder het stoeltje kan ook, maar dan zit de tas in de weg, als je die gebruikt. Met een Radical toptas met bidonhouders ( de stoffen versies) aan de zijkant gaat het ook wel goed op de hoge fiets. Maar die tas hangt erop als een dronkelap over een tuinmuurtje.
De Kingcycle heeft een Kingcycle koffertje, daarin zit de bidon meestal. Moet ik wel stoppen en afstappen. Niet ideaal. Misschien dat ik hem daar ook aan de stuurbuis maak, dat zou kunnen. Of op de buizen voor de stoel, maar dat zijn er twee met een groot gat in het midden. Dus geen houvast, en mogelijk botst die tegen de stuurstang bij het eruit trekken of zit ie in de weg bij mijn benen. Kortom dat moet nog geregeld worden.
Op de M5 lowracer zit ook een punt, die heeft twee interne vakjes, waar eventueel een bidon in zou kunnen. Maar dat dek je deels af met je armen/schouders. Dus dan moet je met je rechterarm onder je linker oksel door. Volgens mij had de vorige eigenaar daar ook een drinkzak in. De standaard plek links onder het stoeltje heb ik niet in gebruik, want daar zit de punt ook in de weg. Onder de stuurstang zitten de remhendels, erop gaan de benen er te dicht langs. Ook nog niet opgelost.
Als bidonhouder onder het zitje heb ik redelijk positieve ervaringen met een zijwaarts open bidon houder. Ongeveer zo iets maar dan van metaal. https://www.rosebikes.nl/rose-duo-sidecl...pe=42&sf=1 Dan hoef je minder precies te mikken, en de zwaartekracht werkt in de richting van de dichte kant. Bij normale bidonhouders werkt de zwaartekracht vaak naar een open zijde.
Achter je rug, tussen de schouders heb ik geprobeerd. Dan pak je hem met je vingers naar beneden, maar moetje even ompakken om eruit te drinken. Anders heb je de bodem boven. Bij terug stoppen weer ompakken en met je vingertoppen tussen je schouders voelen waar die houder nu precies zit. Gaat best redelijk maar het duurt even, soms kom je in de tussentijd toch iets tegen waarbij je liever wel 2 handen aan het stuur hebt. Dan kun je de fles niet kwijt. Gelanceerde bidons heb ik in die positie ook wel gehad.
Wat ik ook wel gebruik zijn twee lange horizontale molle pouches (tasjes) gewoon twee touwtjes ertussen knuppen zodat ze links en rechts over je stoel hangen. Met de rits alleen naar boven openend. Aan de ene kant eten en bidon, de andere kant voor telefoon portemonee, powerbank. https://www.darkshop.nl/utility-pouch-re...W4EALw_wcB ik heb iets grotere van Ali.
Die tasjes werken prima, zolang de bidon ruim past gaat het goed en verlies je hem nooit, erin en eruit tijdens het fietsen gaat ook goed. En ik kan dus aan de andere kant nog wat spul kwijt wat ik ook bij de hand wil hebben. Twee bidons past ook nog wel, of een drinkzak.
Die zakken/slangen moet wel regelmatig vervangen worden, dat staat me tegen. Handig zijn ze wel.
Berichten: 717
Topics: 5
Lid sinds: Jun 2023
Bedankt: 2
1285 x bedankt in 694 berichten
Op de Raptobike heb ik de Ortlieb recumbent bags zitten, ik gooi hem zelf gewoon in de tas omdat ik daar makkelijk bij kan maar er zijn meerdere plaatsen om de bidon op of aan de tassen te krijgen. Radicaldesign heeft deze optie ook volgens mij.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | WAW #15 | DF XL 288? | Raptobike | Whike | ICE Trice QNT | Optima Baron (custom)
Berichten: 1.740
Topics: 41
Lid sinds: May 2018
Bedankt: 2485
2266 x bedankt in 854 berichten
, 03:13 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 03:26 PM door Fietsbennie.)
Ik heb twee gaatjes onder de stoel gevonden. Daar past een bidonhouder. Zo kan ik altijd naast het water fietsen  .
Vroeger fietste ik met een veldfles aan mijn zij. Dat zou je ook kunnen overwegen.
Heb je misschien foto van je fiets?
Berichten: 39
Topics: 2
Lid sinds: Jun 2024
Bedankt: 56
126 x bedankt in 39 berichten
Middenop het bovenstuur van mijn Pioneer, dwz in de lengterichting tussen mijn knieën.
Gatjes boren
Schroefdraad tappen
Bidon monteren.
Peter blij
Very simpel.
Berichten: 2.110
Topics: 34
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 1
1626 x bedankt in 924 berichten
Ik heb bij de Decathlon gewoon een simpele houder gekocht, die met klittenband vastgemaakt kan worden. Deze heb ik op mijn Nazca Gaucho op het achterframe geplaatst, iets schuin achter en onder mijn zitting. Die kan ik tijdens het fietsen eenvoudig pakken en weer terugzetten.
Is in de twee jaar dat ik hem nu gebruik slechts eenmaal eens uit de houder gestuiterd. Je zou denken dat een volle bidon dat op het asfalt klapt wel wat herrie maakt, maar ik had pas een halve kilometer later door dat 'ie weg was (ik wilde wat water pakken). Tijdens het fietsen voel ik zo af en toe even of 'ie er nog is. Een taakje dat mij ongeveer een seconde kost.
Berichten: 6.413
Topics: 163
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 2500
8603 x bedankt in 4188 berichten
(, 06:37 PM)Lopopodium schreef: Is in de twee jaar dat ik hem nu gebruik slechts eenmaal eens uit de houder gestuiterd.
Daarom hebben wij dus dat stukje elastiek eromheen.
Als je in een groep rijdt en er stuitert zo'n volle bidon op de grond, dan is de kans groot dat er valpartijen ontstaan.
Ik heb het één keer met een Roeifietsttoertocht meegemaakt. Onmiddellijk stond er iemand klaar met zo'n stukje elastiek, terwijl aan de 'schuldige' werd uitgelegd hoe je dit dus kunt voorkomen.
Wim -de roetsende
Thys 209 Rowingbike - Milan SL MK7 - M5 CHR - DF 282
Berichten: 2.305
Topics: 25
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 31
3508 x bedankt in 1925 berichten
, 07:42 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 08:19 PM door ZoefZoef.)
(, 09:18 AM)Wim -de roetsende schreef: (, 07:45 AM)Boyd Maduro schreef: ........kans dat die er tijdens het fietsen per ongeluk uit stuitert.
Ben benieuwd.
Iedere roeifietser heeft een stukje roeifiets-elastiek om de bidon, die haak je over dat lipje dat aan de achterkant van sommige bidonhouders zit.
Zo dus:
![[Afbeelding: B827-A089-9-DE8-4-F29-A950-9-D6-E8-A982260-1-105-c.jpg]](https://i.postimg.cc/0N1Zg89c/B827-A089-9-DE8-4-F29-A950-9-D6-E8-A982260-1-105-c.jpg)
![[Afbeelding: tsDFWGZx]](https://postimg.cc/tsDFWGZx)
Uitgezonderd Zoefzoef.. die heeft nog steeds zn bidonhouders(s) niet gemonteerd.
Bidonhouders heb ik niet voor de drank, maar eerder voor evt plakspullen en gereedschap, maar ook als valbescherming. Al kan zo'n bidonhouders ook afbreken..
Berichten: 343
Topics: 22
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 19
970 x bedankt in 320 berichten
, 11:59 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 12:00 AM door Martin van Mourik.)
Mijn tip: gebruik een waterzak met drinkslang.
Dat gedoe met losse flessen in houders, die ook nog ruimte innemen wanner ze leeg zijn. Ik snap het niet.
Berichten: 5.953
Topics: 113
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 12063
9336 x bedankt in 4571 berichten
(, 11:59 PM)Martin van Mourik schreef: Mijn tip: gebruik een waterzak met drinkslang.
Dat gedoe met losse flessen in houders, die ook nog ruimte innemen wanner ze leeg zijn. Ik snap het niet. Ik heb een waterzak, maar heb ook al gedoe gehad met lekkage en schimmelvorming in het mondstuk.
Gebruik dat ding alleen nog als ik hele lange afstanden moet rijden en/of onder een toerkap moet zitten.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Berichten: 1.675
Topics: 10
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 465
3290 x bedankt in 1528 berichten
Ik bezwijk zo af en toe voor de verleiding van zo'n zak maar altijd komt er een moment dat het water een vies smaakje krijgt, me gaat tegenstaan. Hoe je ook je best doet om hem schoon te houden. Dan moet je dus weer een nieuwe gaan kopen. Alleen zo'n slangetje door de dop van een grote fles heb ik ook wel gedaan, die kun je nog eens wisselen.
De twee rvs CleenCanteens die ik heb gaan heel heel erg lang mee.
|
Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
Nieuwe berichten
|
Utrechtse Heuvelrug - Zuid Limburg
|
Ik rijd meestal vrij...365cycle — 06:20 PM |
Ventilatie en transpiratie
|
Bij de DF vind ik al...365cycle — 06:14 PM |
Medeliggers onderweg
|
Ik heb vandaag m...Tom Fekkes — 06:12 PM |
Medeliggers onderweg
|
Grappig genoeg lijke...melle z — 05:42 PM |
Medeliggers onderweg
|
Vandaag in Delft e...ZoefZoef — 05:31 PM |
Medeliggers onderweg
|
Ik heb vandaag met...Roepers — 05:31 PM |
Medeliggers onderweg
|
Vandaag in Delft een...melle z — 05:27 PM |
Medeliggers onderweg
|
Ik heb vandaag met m...Tom Fekkes — 04:41 PM |
De Waterlandse Liggers
|
Ik roets rustig 30...Wim -de roetsende — 04:31 PM |
De Waterlandse Liggers
|
Ik ga geen 30 en ik ...Willeke_IGKT — 04:30 PM |
De Waterlandse Liggers
|
Ik roets rustig 30km...ZoefZoef — 04:17 PM |
De Waterlandse Liggers
|
Rondje Markermeer is...Willeke_IGKT — 03:55 PM |
De Waterlandse Liggers
|
Wim het Markermeer ...ZoefZoef — 03:52 PM |
De Waterlandse Liggers
|
Wim het Markermeer r...Willeke_IGKT — 02:20 PM |
Bülk SLFS (Super Light Fast Stiff)
|
Nee, niet een nieuw ...Hoekie — 02:04 PM |
De Waterlandse Liggers
|
Op 24 mei a.s. rij...Wim -de roetsende — 01:43 PM |
Ventilatie en transpiratie
|
Ik rijd in de zome...Wim -de roetsende — 01:29 PM |
|