Waardering:
  • 7 stemmen - gemiddelde waardering is 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medeliggers onderweg
Vandaag haalde ik een heer met grijs haar in op de Maasboulevard in Rotterdam. Hij reed op een challenge hurricane achtige tweewieler. Ik heb gezwaaid.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Roepers
Gisteravond een heer op een open ligger op de Amsteldijk tegen gekomen. We hebben gegroet
Antwoord }
Bedankt door: Roepers , Willeke_IGKT
Vandaag ben ik ingehaald  door een geelrode Tuna op de Easthimmerwei bij Witmarsum op een uur of kwart voor vijf vanmiddag.  
Ik was op de Grasshopper. We hebben gegroet.
[Afbeelding: 250px-Easthimmerwei.jpg?_=20260125164705]
Witte abelen langs de Easthimmerwei bij Witmarsum
Roepers, CC BY 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/4.0>, via Wikimedia Commons
Het was onder de witte abelen, ongeveer op dit punt, maar het was veel zonniger vandaag dan op de foto. wat een heerlijk fietsweer vandaag.


Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Zag paar trikes en bij sommige was ik zelfs in staat te groeten.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Antwoord }
Bedankt door: Roepers , Willeke_IGKT
Vanmiddag een witte DF gespot. Te ver om te groeten, ik was ook op de MTB. Anders had ik meteen kunnen vragen of ie te koop is Big Grin
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Ik kwam op het fietspad Holland op z'n Smalst, Velsen Noord een trike achterop. Bij het stoplicht ben ik naast de fiets gaan staan en heb ik even gepraat met de rijder.

Hij had deze USVA (met een diagonaal gebruikte vierkante buis) pas gekocht omdat fietsen op een gewone fiets niet meer wilde.
Hij was blij met de fiets, ondanks het relatief lage tempo, ik ga nooit snel maar had moeite om traag genoeg te blijven gaan.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct -  Whike  -  Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing, 
Antwoord }
Bedankt door: Hardloper
(04-Mar-2026, 08:29 PM)Willeke_IGKT schreef: Hij had deze USVA (met een diagonaal gebruikte vierkante buis) 

USVA bouwt vaak Sinners om. Dit was dus een Sinner.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Sinner is er niet meer als onderneming en bouwt dus ook geen ligfietsen meer. Maar USVA is er nog wel en zij bieden nog steeds de Comfort aan als ligfiets. Zie hier. Die wordt dus tegenwoordig door hen gebouwd.


Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Boyd Maduro , 365cycle
Gisteren op de Maasdijk bij Illikhoven een ligfietser in volle bepakking gespot,gegroet en door.Zeldzaam om hier 'n liggert tegen te komen.
FosVelo,Dries Baron en Flevobike als favorieten,rest = n+1
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Boyd Maduro
Een drukke ligfietsdag vandaag. Ik was een tochtje op de stadsfiets aan het doen, en kwam eerst op de Schipholboogpad in Den Haag Mariahoeve een heer op een tweewieler tegen. Later in de Balijbos bij Zoetermeer een heer in een groene velomobiel. Die vond het nodig een groep fietsers in te halen terwijl er een tegenligger kwam. Die tegenligger was ik, en dat inhalen had van mij niet gehoeven en had best even kunnen wachten tot ik gepasseerd was. Niet veel later nog een heer op een blauwe tweewieler.
Antwoord }
Bedankt door: Boyd Maduro , Roepers
Vandaag op een mooi weer toeristische boodschap rit met omrijden naar Waterlandkerkje:
een tadpole trike en een tadpole-tandemtrike. Naar alle drie medeliggers hartelijk gegroet.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Roepers , 365cycle
(05-Mar-2026, 12:15 AM)Lopopodium schreef: Die vond het nodig een groep fietsers in te halen terwijl er een tegenligger kwam. Die tegenligger was ik, en dat inhalen had van mij niet gehoeven en had best even kunnen wachten tot ik gepasseerd was. 
Blijkbaar was je tegenligger het niet met je eens Wink
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door:
(06-Mar-2026, 03:51 PM)365cycle schreef:
(05-Mar-2026, 12:15 AM)Lopopodium schreef: Die vond het nodig een groep fietsers in te halen terwijl er een tegenligger kwam. Die tegenligger was ik, en dat inhalen had van mij niet gehoeven en had best even kunnen wachten tot ik gepasseerd was. 
Blijkbaar was je tegenligger het niet met je eens Wink

Was jij het?

Ik heb na zo'n actie ook wel eens gedacht: Oei, dat ging net of dat ging eigenlijk net niet. 

Vooral met tegemoetkomende e-bikes ging het in het begin nog weleens mis. Vond ik moeilijk om in te schatten. 
Tegenliggers vonden toen soms ook dat het net niet ging.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door: Roepers , Willeke_IGKT
Weer eens een keer een ligfietser in het wild gezien. Een heer op een tweewieler bovenstuur ergens tussen Winsum en Onderdendam. Ik was bij hoge uitzondering een keer met de auto (een 3D printer past niet in een Milan Tongue  ), dus niet echt gegroet.
Milan SL Mk3 #039 - Challenge Hurricane - Thys 222 -  Ligfietsclub Noorderligt 
Antwoord }
Bedankt door: Roepers , Willeke_IGKT
Ik zag er een vanmiddag een trike over de brug gaan in Daarlerveen.
gr. Fietsbennie   site

Antwoord }
Bedankt door: Roepers , Willeke_IGKT , Lig-hen
ik stond vandaag achter een ligfietser bij het stoplicht. niet gegroet want hij keek niet om. en gister een velomobiel in het wild gezien. en dat was een bekende voor mij dan.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
(06-Mar-2026, 07:15 PM)Wim -de roetsende schreef: Was jij het?
It wasn't me Smile  Heb nog steeds niets in die kleur.

(06-Mar-2026, 07:15 PM)Wim -de roetsende schreef: Ik heb na zo'n actie ook wel eens gedacht: Oei, dat ging net of dat ging eigenlijk net niet.
We hadden het er toevallig afgelopen week over in onze appgroep. Veel mensen zijn niet gewend aan hoe wendbaar wij zijn, namelijk veel wendbaarder dan een normale fietser of scooter. Sturen geeft bij een meerwieler direct reactie, bij een tweewieler stuur je eigenlijk eerst de verkeerde kant op waardoor je een bocht in "valt", en dan pas mee om te voorkomen dat je echt valt. Dat dat proces veel tijd kost valt niet echt op wanneer je gewoon een bocht instuurt, maar wel wanneer je om een obstakel heen wil sturen.
Inhalen met een velomobiel zorgt mede daardoor vaak voor een kiekeboe-effect. 
Als laatste onderschatten veel andere fietsers onze snelheid, waardoor ze de aanrijding al zien gebeuren, en er dan nog 50 meter afgelegd moet worden voor we elkaar passeren als wij alweer op onze eigen weghelft zitten.
In de stad probeer ik om die reden altijd vloeiend in te halen, en meestal lukt dat ook, behalve als er een scooteraar direct op m'n achterwiel zit (want dan wil ik niet plotseling remmen, en neem ik dus een iets krappere marge).

(06-Mar-2026, 07:15 PM)Wim -de roetsende schreef: Tegenliggers vonden toen soms ook dat het net niet ging.
Comfortabel is anders, maar dat het net niet ging kan je pas vinden als je zelf uit moet wijken om een aanrijding te voorkomen of wanneer het een aanrijding wordt. Tot dat punt vinden we allemaal weleens wat...
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Ik moest mijn benen stilhouden om de snelheid er bij mij wat uit te halen om te voorkomen dat het ècht krap zou worden...
Dan heb je dus als mijn tegenligger niet goed ingeschat of je veilig kon inhalen. Dat iets goed gaat betekent niet dat je het goed hebt ingeschat, tenslotte. En twee tot drie seconden later was ik voorbij, en dan heb je weer alle tijd van de wereld.
Antwoord }


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 11 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
Is wel een fijn staa...Tijanus — 11:36 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
.... het een heerlij...TvWijk — 11:24 PM
Pontjes
Welk water kan me ni...Fietsbennie — 11:19 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
ik was even hele...Gideonaut — 11:01 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
ik was even helema...Willeke_IGKT — 10:52 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
ik was even helemaa...Lopopodium — 10:37 PM
Medeliggers onderweg
Ik moest mijn benen ...Lopopodium — 10:34 PM
Foto's zonder verhaal
Hond achter het stu...Roepers — 10:18 PM
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
Ik ga ook naar de ...TimSch — 10:08 PM
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
Ik ga ook naar de Bo...Arend-Jan — 09:28 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Ik ben vandaag naar ...Bob Hagendijk — 08:24 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik had vandaag een d...Willeke_IGKT — 07:50 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Blijken ze een han...Wim -de roetsende — 06:51 PM
Ketting eraf oplossing QV
Je schrijft het goed...365cycle — 06:39 PM
Medeliggers onderweg
Was jij het? It...365cycle — 06:35 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Bovenstaande is echt...ZoefZoef — 06:14 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik fiets van de week...Fietsbennie — 05:38 PM