Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieuwe kettinbuis
#1
Heyy allemaal,

Mijn man heeft een nieuw alu beugeltje gefreesd en ik heb nieuwe buizen gekocht waar de ketting doorheen gaat. De buizen zijn nog wat rond en de ketting schaaft hierdoor nog aardig door de buis heen.
We hebben met een verf brander de oude kettingbuis geprobeerd te buigen: kijken hoe dat werkt. Toch begon ook di na voorzichtig opwarmen te knikken en bubbeltjes erop te vertonen.
Wat doen jullie met nieuwe buizen: laten jullie die er gewoon op zitten en wordt het vanzelf 'rechter' / buigt hij vanzelf goed? Of warmen jullie hem (op een andere manier?) op?

[Afbeelding: IMG-20261008-160112.jpg]

Hartelijke groetjes,
Siska
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#2
Bij mijn weten doe je zo'n bocht niet met de kettingbuis maar met een kettingwieltje. De ketting loopt dan over het tandwieltje heen, en de buizen lopen tot en vanaf het wieltje. Een beetje een bocht in de buizen is niet erg, maar dit ziet er wel erg inefficiënt uit (als in: teveel weerstand voor de ketting).
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#3
Sad 
Ohh! Nou ja, hij liep al door een buisje geen, dus we dachten dat dat gewoon zo hoorde Doh
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#4
De buisjes volgen op het grote blad een ander traject dan op het kleine blad, daarom vind ik een flexibele bevestiging, die dus iets beweging toe laat prettiger als deze hele stevige. Ook ben ik niet zo heel enthousiast over het mogelijk toch wat scherpe randjes aan dat beugeltje, maar misschien zijn de kantjes ook rond gemaakt. Je wilt daar met de binnenkant van je been niet per ongeluk langs iets scherps gaan. Maar misschien is daar al aan gedacht. 

De kettingbuisjes moeten warm, niet heet. Een graad of 70-80 is volgens mij al een hele boel. Ik gebruik vaak een klein creme brulee brandertje. Wel consequent blijven draaien met het buisje, niet stil houden voor de vlam. Of de vlam langs de buis bewegen. Het is ook een beetje zoeken met de jusite afstand. Bubbeltje, dan zit de hitte te dichtbij, of het is te warm. Wat hij ook zou kunnen doen, wat scheelt voor het geluid en de wrijving is de ingang en uitgang voorzien van een trompetvorm, een wat ronde trechter. De buisjes warm maken en dan de opening tegen iets ronds aan drukken. Het is soms een beetje zoeken, maar er is vast wel iets in huis wat daarvoor gebruikt kan worden. De achterkant van een schroevendraaier, zelf met een ringsleutel wil het wel, als je die ronddraait.  

Ik vind de knik ook wel veel maar Challenge misbruikte de kettingbuis wel vaker voor dit soort toch wat extreme bochten. Doordat de cranks nu zo dichtbij de knik zitten, Is dat nog wat scherper geworden.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#5
Ik ben eerder bang dat als je teveel kracht zet dat de ketting tegen de buis klapt en omvouwt/vastloopt en je nogal hard onderuit gaat. Dit was bij mij en m'n Baron gebeurt. Het zou mogelijk moeten zijn om er een geleider wieltje tussen te zetten, zou een goede investering zijn.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: ZoefZoef, 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Ligfiets.net had ik ...Sistral — 05:48 PM
Nieuwe kettinbuis
Ik ben eerder bang d...Gideonaut — 05:47 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Ik vrees dat ie er n...Jeroen S — 05:42 PM
Nieuwe kettinbuis
De buisjes volgen op...Jeroen S — 05:40 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Ja, hij was eerst ge...Sistral — 05:28 PM
Banden, banden, banden en nog eens band...
Ben, de producten va...Jeroen S — 05:28 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Heeft hij het berich...Lopopodium — 05:27 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Ha Lopopodium, Da...Sistral — 05:16 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Ga anders bij hem la...Lopopodium — 05:09 PM
Nieuwe kettinbuis
Ohh! Nou ja, hij lie...Sistral — 05:08 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Jawel, daar heb ik o...Sistral — 05:06 PM
Nieuwe kettinbuis
Bij mijn weten doe j...Lopopodium — 05:06 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Waarom fiets je er n...Lopopodium — 05:04 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gezo...
Heyy allemaal! Vo...Sistral — 04:36 PM
Ritjes van Atrike
Ik heb aan het ein...Atrike — 04:21 PM
Nieuwe kettinbuis
Heyy allemaal, Mi...Sistral — 04:12 PM
Banden, banden, banden en nog eens band...
Als ze ooit de moeit...benparke — 02:26 PM