Berichten: 2.418
Topics: 36
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 1
2188 x bedankt in 1222 berichten
47 minuten geleden
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 46 minuten geleden door Lopopodium.)
Bij mijn weten doe je zo'n bocht niet met de kettingbuis maar met een kettingwieltje. De ketting loopt dan over het tandwieltje heen, en de buizen lopen tot en vanaf het wieltje. Een beetje een bocht in de buizen is niet erg, maar dit ziet er wel erg inefficiënt uit (als in: teveel weerstand voor de ketting).
Berichten: 2.811
Topics: 18
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 1652
5538 x bedankt in 2650 berichten
De buisjes volgen op het grote blad een ander traject dan op het kleine blad, daarom vind ik een flexibele bevestiging, die dus iets beweging toe laat prettiger als deze hele stevige. Ook ben ik niet zo heel enthousiast over het mogelijk toch wat scherpe randjes aan dat beugeltje, maar misschien zijn de kantjes ook rond gemaakt. Je wilt daar met de binnenkant van je been niet per ongeluk langs iets scherps gaan. Maar misschien is daar al aan gedacht.
De kettingbuisjes moeten warm, niet heet. Een graad of 70-80 is volgens mij al een hele boel. Ik gebruik vaak een klein creme brulee brandertje. Wel consequent blijven draaien met het buisje, niet stil houden voor de vlam. Of de vlam langs de buis bewegen. Het is ook een beetje zoeken met de jusite afstand. Bubbeltje, dan zit de hitte te dichtbij, of het is te warm. Wat hij ook zou kunnen doen, wat scheelt voor het geluid en de wrijving is de ingang en uitgang voorzien van een trompetvorm, een wat ronde trechter. De buisjes warm maken en dan de opening tegen iets ronds aan drukken. Het is soms een beetje zoeken, maar er is vast wel iets in huis wat daarvoor gebruikt kan worden. De achterkant van een schroevendraaier, zelf met een ringsleutel wil het wel, als je die ronddraait.
Ik vind de knik ook wel veel maar Challenge misbruikte de kettingbuis wel vaker voor dit soort toch wat extreme bochten. Doordat de cranks nu zo dichtbij de knik zitten, Is dat nog wat scherper geworden.
Berichten: 1.195
Topics: 7
Lid sinds: Jun 2023
Bedankt: 2
2324 x bedankt in 1163 berichten
Ik ben eerder bang dat als je teveel kracht zet dat de ketting tegen de buis klapt en omvouwt/vastloopt en je nogal hard onderuit gaat. Dit was bij mij en m'n Baron gebeurt. Het zou mogelijk moeten zijn om er een geleider wieltje tussen te zetten, zou een goede investering zijn.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175