Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieuwe kettinbuis
#1
Heyy allemaal,

Mijn man heeft een nieuw alu beugeltje gefreesd en ik heb nieuwe buizen gekocht waar de ketting doorheen gaat. De buizen zijn nog wat rond en de ketting schaaft hierdoor nog aardig door de buis heen.
We hebben met een verf brander de oude kettingbuis geprobeerd te buigen: kijken hoe dat werkt. Toch begon ook di na voorzichtig opwarmen te knikken en bubbeltjes erop te vertonen.
Wat doen jullie met nieuwe buizen: laten jullie die er gewoon op zitten en wordt het vanzelf 'rechter' / buigt hij vanzelf goed? Of warmen jullie hem (op een andere manier?) op?

[Afbeelding: IMG-20261008-160112.jpg]

Hartelijke groetjes,
Siska
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#2
Bij mijn weten doe je zo'n bocht niet met de kettingbuis maar met een kettingwieltje. De ketting loopt dan over het tandwieltje heen, en de buizen lopen tot en vanaf het wieltje. Een beetje een bocht in de buizen is niet erg, maar dit ziet er wel erg inefficiënt uit (als in: teveel weerstand voor de ketting).
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#3
Sad 
Ohh! Nou ja, hij liep al door een buisje geen, dus we dachten dat dat gewoon zo hoorde Doh
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#4
De buisjes volgen op het grote blad een ander traject dan op het kleine blad, daarom vind ik een flexibele bevestiging, die dus iets beweging toe laat prettiger als deze hele stevige. Ook ben ik niet zo heel enthousiast over het mogelijk toch wat scherpe randjes aan dat beugeltje, maar misschien zijn de kantjes ook rond gemaakt. Je wilt daar met de binnenkant van je been niet per ongeluk langs iets scherps gaan. Maar misschien is daar al aan gedacht. 

De kettingbuisjes moeten warm, niet heet. Een graad of 70-80 is volgens mij al een hele boel. Ik gebruik vaak een klein creme brulee brandertje. Wel consequent blijven draaien met het buisje, niet stil houden voor de vlam. Of de vlam langs de buis bewegen. Het is ook een beetje zoeken met de jusite afstand. Bubbeltje, dan zit de hitte te dichtbij, of het is te warm. Wat hij ook zou kunnen doen, wat scheelt voor het geluid en de wrijving is de ingang en uitgang voorzien van een trompetvorm, een wat ronde trechter. De buisjes warm maken en dan de opening tegen iets ronds aan drukken. Het is soms een beetje zoeken, maar er is vast wel iets in huis wat daarvoor gebruikt kan worden. De achterkant van een schroevendraaier, zelf met een ringsleutel wil het wel, als je die ronddraait.  

Ik vind de knik ook wel veel maar Challenge misbruikte de kettingbuis wel vaker voor dit soort toch wat extreme bochten. Doordat de cranks nu zo dichtbij de knik zitten, Is dat nog wat scherper geworden.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#5
Ik ben eerder bang dat als je teveel kracht zet dat de ketting tegen de buis klapt en omvouwt/vastloopt en je nogal hard onderuit gaat. Dit was bij mij en m'n Baron gebeurt. Het zou mogelijk moeten zijn om er een geleider wieltje tussen te zetten, zou een goede investering zijn.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#6
Ohh jee, dat is niet zo'n goed nieuws allemaal!
Ik had gehoopt dat er gezegd zal worden:
Geen zorgen! Het buigt vanzelf mee  Big Grin

Maar toch bedankt voor de tips hoor! Ook het opwarmen van de buis, handig! Even kijken hoe we het verder gaan oplossen  Smile
Als ik een geleider er tussen doe en de buisjes dan alsnog laat, dan kan die toch alsnog hetzelfde effect hebben als je baron?  Confused
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#7
Ik heb net even gekeken bij mijn eigen fiets. Een Nazca Gaucho. Die hebben meestal zo'n kettingwieltje in zo'n driehoekig zwart onderdeeltje zitten. De mijne heeft dat niet. Ik heb ook gewoon een buis met een bocht erin. Maar die loopt niet zo extreem rond als de jouwe. De mijne heeft een bocht van ongeveer 20-25 graden. Die van jou gaat al snel richting 45 graden (de helft van een haakse hoek) en dus tweemaal die van mij.

ACE in Winterswijk heeft bij mijn kettingbuizen aan het eind en het begin ook een beetje een tompetvormig tuitje gegeven, zoals Jeroen het beschrijft. Ik kan me herinneren dat ze dat ook hadden opgewarmd (met een brandertje?) en er wat rond tegenaan hadden geduwd om een deel van het kunststof vanuit de binnenzijde naar buiten te buigen.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#8
Aii oke!
Ik kom telkens tegen hetzelfde probleem aan: groei problemen! Toch maar even mn ouders maar even aanspreken hierop, Haha
Maar dan klinkt het toch het handigst om het aan te passen ja.. 
Bedankt voor jullie feedback! Heel fijn!
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#9
Als de trapas niet zo dichtbij staat valt het allemaal nog wel mee. Hoewel ik het er nog steeds raar uit vind zien.

[Afbeelding: mistral-sl.jpg]

Maar omdat de trappers zo dichtbij staan wordt de hoek wel heel extreem.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#10
Als je die onderste buis ziet, lijkt de ketting ook te schuren tegen de buis aan.
Wel lastig, want ik weet even niet zo goed hoe ik het dan kan fixen.
De buis is ook wel handig (mijn been komt niet tegen het beugeltje, maar wel tegen de open ketting). 
Een geleider kan natuurlijk, maar moet de onderste ketting dan gaan kruizen met de bovenste en dan al gauw weer terug kruizen? 
Een ligfiets aanpassen naar mijn lengte is toch lastiger dan gedacht, haha
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#11
Bij de Mistral van mij, had de buis ook een bocht.

[Afbeelding: IMG-0993.jpg]
Antwoord }
Bedankt door:
#12
Hmmz, ook wel een flinke bocht inderdaad! 
De mijne is nog ietsje scherper, denk ik, maar ik vind de bocht van jou ook wel behoorlijk..
Bedankt voor het delen!
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: gideon, Sistral, 3 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Nieuwe kettinbuis
Hmmz, ook wel een fl...Sistral — 08:55 PM
Nieuwe kettinbuis
Bij de Mistral van m...gideon — 08:50 PM
Nieuwe kettinbuis
Als je die onderste ...Sistral — 08:01 PM
Nieuwe kettinbuis
Als de trapas niet z...datakneder — 07:41 PM
Nieuwe kettinbuis
Aii oke! Ik kom tel...Sistral — 06:15 PM
Nieuwe kettinbuis
Ik heb net even geke...Lopopodium — 06:04 PM
Nieuwe kettinbuis
Ohh jee, dat is niet...Sistral — 05:56 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Ligfiets.net had ik ...Sistral — 05:48 PM
Nieuwe kettinbuis
Ik ben eerder bang d...Gideonaut — 05:47 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Ik vrees dat ie er n...Jeroen S — 05:42 PM
Nieuwe kettinbuis
De buisjes volgen op...Jeroen S — 05:40 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Ja, hij was eerst ge...Sistral — 05:28 PM
Banden, banden, banden en nog eens band...
Ben, de producten va...Jeroen S — 05:28 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Heeft hij het berich...Lopopodium — 05:27 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Ha Lopopodium, Da...Sistral — 05:16 PM
Bagagedrager voor Challenge Mistral gez...
Ga anders bij hem la...Lopopodium — 05:09 PM
Nieuwe kettinbuis
Ohh! Nou ja, hij lie...Sistral — 05:08 PM