Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Welles Nietes
#5
(19-Jul-2022, 04:17 PM)365cycle schreef:
(19-Jul-2022, 03:38 PM)PietV* schreef: De discussie gaat hoofdzakelijk over de Ebike tot 25 km/h.
Deze post niet:
(17-Jul-2022, 08:34 PM)baron062 schreef: Het zou best kunnen zijn dat de typegoedkeuring voor speed-pedelec ligfietsen niet hoeft. De europesche regels voorzien in een uitzondering dacht ik. Zie https://www.raivereniging.nl/site/binari...Europe.pdf
Ik moet het document overigens nog altijd lezen.
Dat dacht ik al. De speedpedelec, een bromfiets, zou het eerste kentekenplichtige voertuig worden dat niet gekeurd wordt en zo maar een kenteken wordt afgegeven tegen betaling. Een soort omkoop kenteken.

(19-Jul-2022, 03:38 PM)PietV* schreef: Ik ken de route voor de speedpedelec. Keuringsafspraak maken, ééndaags kenteken aanvragen en een certificaat van overeenstemming overleggen met de nodige gegevens van fabrikant of bouwer m.b.t. sterkte van de onderdelen. Gelijk de keuring voor een bromfiets zonder kenteken. Zonder certificaat van overeenstemming zal de speedpedelec individueel gekeurd moeten worden. Je zult moeten aantonen dat jouw speedpedelec voldoet aan de EG eisen. Dat geldt in elke EG staat.
Als je geen WAM verzekering kunt overleggen op de dag van keuring kom je met het voertuig het terrein van de RDW niet meer af.
(19-Jul-2022, 04:17 PM)365cycle schreef: Dat laatste is alvast onzin. Je mag een voertuig gewoon bij de RDW meenemen zonder verzekering.
Je schreef dat je rijdend in jouw VM met een 750 Watt motor onverzekerd naar de RDW keuring gaat. Daar reageerde ik op. Op een afsleepwagen kan het wel. Als lading. Wordt vaak gedaan.
(19-Jul-2022, 04:17 PM)365cycle schreef: Heb dat al vaker gedaan dan ik vingers heb. Je mag er alleen niet op/in rijden, tenzij je een ander kenteken hebt waarmee dat nog wel mag. Om wel te rijden is verzekeren niet eens verplicht; dit is afhankelijk van waar het voertuig op dat moment (tijdelijk) geregistreerd is (of het verstandig is om onverzekerd in Nederland te rijden is overigens een andere vraag).

In dat geval heb je dus wel een in Nederland geldige verzekering voor een dagkenteken nodig, en daar zit ook het probleem: voor zover ik weet kan je wel een dagkenteken aanvragen voor een speed pedelec, maar er geen verzekeraars zijn die iets anders dan een motorvoertuig voor één dag verzekeren.
Dus toch een WA verzekering op een ééndaagskenteken?
}
Bedankt door:


Berichten in dit topic
Welles Nietes - door PietV* - 19-Jul-2022, 02:11 PM
RE: Elektrische ondersteuning op velomobiel - door PietV* - 20-Jul-2022, 08:44 AM
Welles Nietes - door Willeke_IGKT - 21-Jul-2022, 06:00 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Fietsverlichting vaak té fel Of (gevaar...
Felle fietsverlichti...Boyd Maduro — 09:45 PM
Fietsverlichting vaak té fel Of (gevaar...
Fel verlichte tegenl...qv-tester — 09:43 PM
Fietsverlichting vaak té fel Of (gevaar...
Ja, met een "...ZoefZoef — 08:34 PM
Fietsverlichting vaak té fel Of (gevaar...
Ik ben door alle ver...Lopopodium — 08:12 PM
Mango Sport op 2dehands
Voor een paar tien...Status Quooh — 08:06 PM
Fietsverlichting vaak té fel Of (gevaar...
Irritant zijn ook de...LigfietsWilsum — 08:03 PM
Fietsverlichting vaak té fel Of (gevaar...
Ja, met een "...TimSch — 07:53 PM
Fietsverlichting vaak té fel Of (gevaar...
Vorige jaar, ik zett...Hardloper — 07:39 PM
Fietsverlichting vaak té fel Of (gevaar...
Vind dus dat de an...Lopopodium — 07:08 PM
wat ze zeggen
Ik werd vandaag in...Hardloper — 04:25 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Kort voor de bruilof...Hardloper — 04:16 PM
wat ze zeggen
Mooie autootje vanda...Hardloper — 04:13 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ik zit lekker met zo...Hardloper — 04:07 PM
Fietsverlichting vaak té fel Of (gevaar...
Als ik terugdenk aan...Roepers — 03:46 PM
Fietsverlichting vaak té fel Of (gevaar...
Te felle verlichti...Hoekie — 03:38 PM
Fietsverlichting vaak té fel Of (gevaar...
Te felle verlichting...ZoefZoef — 02:32 PM
Trisled's nieuwste
Dit soort ontwerpe...365cycle — 02:24 PM