|
Medeliggers onderweg
|
Berichten: 7.311
Topics: 133
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 16170
12610 x bedankt in 5890 berichten
21-Jun-2023, 10:12 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 21-Jun-2023, 10:14 PM door 365cycle.)
(21-Jun-2023, 03:55 PM)Roepers schreef: Lees hier net op de site van Quest dat ras niet zo heel veel zegt over gedrag. Er zijn inderdaad gemiddelde verschillen, maar de spreiding is groot. En als de spreiding groot is, heb je niets aan gemiddelden. Dat is een hele belangrijke wijsheid op velerlei terrein. Ik lees in ieder geval een gebrek in het artikel, en mogelijk ook een tekort in de onderzoeken waarop ze zich gebaseerd hebben. Kleine quote:
Quest schreef:In de studie zijn ook vuilnisbakkenhondjes meegenomen die grotendeels van golden retrievers afstammen, maar er anders uitzien. En die scoren minder hoog op sociale omgang met mensen dan je op basis van hun afkomst zou verwachten. Hekman: ‘Veel mensen die golden retrievers in huis nemen, kiezen specifiek voor deze hond vanwege zijn vriendelijke imago. Maar mogelijk beïnvloedt juist dit hoe vriendelijk de hond zich gedraagt.’ Dan missen er dus twee zaken:
- een rasfokker verwacht vaak specifieke eigenschappen van z'n pups, en zal daar - hoe jong ook - dus ook op trainen en zelfs selecteren.
- ondanks dat een dier maar heel kort bij z'n biologische moeder opgroeit, leren ze vaak wel belangrijk basisgedrag van de (opvoeding en levenservaring van de) moeder;
Goed voorbeeld van het laatste punt: ik had vroeger 2 katten, allebei van een boerderij. Eén van de twee had geen broertjes of zusjes, en leefde alleen met z'n moeder en twee Dalmatiërs. Moeder zat op de boerderij om ongedierte weg te houden en kreeg dus niets te eten (nee, geen mishandeling, prima doorvoed katje - blijkbaar muizen genoeg).
De andere had twee tantes en een hele stapel andere kittens om zich heen, naast een stapel kinderen en zoete inval van bezoekers.
In verhouding tot die laatste kat bleef de eerste een schuchter katje dat voor een kat onwijs goed met honden kon opschieten; z'n prooien kon je duidelijk herkennen aan dat er zo enorm weinig van over was
|
| Berichten in dit topic |
RE: Medeliggers onderweg - door 365cycle - 21-Jun-2023, 10:12 PM
|
Gebruikers die dit topic lezen: 8 gast(en)
|
|
Welkom
|
Je moet to registreren voordat je berichten kunt plaatsen.
|
|
Nieuwe berichten
|
|
De Waterlandse Liggers
|
| Vanwege het slechte ...GertBr — 12:43 AM |
|
Wat er nu weer voor moois op Marktplaat...
|
| Dezelfde Jester staa...Tijanus — 12:39 AM |
|
Wat er nu weer voor moois op Marktplaats...
|
| Veel van jullie houd...Bianca F — 12:04 AM |
|
Alpha 9.1 Road to 50KPH
|
| Oeh, leuk om terug t...Arend-Jan — 11:59 PM |
|
Kilometer topic
|
| Ik heb niet iedere w...Willeke_IGKT — 11:39 PM |
|
Kilometer topic
|
| Het is dun hier mome...365cycle — 11:21 PM |
|
Medeliggers onderweg
|
|
En de cranks? Zitt...gideon — 10:53 PM |
|
Alpha 9.1 Road to 50KPH
|
|
Zou je enkele foto...365cycle — 10:49 PM |
|
Medeliggers onderweg
|
| En de cranks? Zitten...365cycle — 10:44 PM |
|
Alpha 9.1 Road to 50KPH
|
| Daar mag dan wel bij...Arend-Jan — 10:18 PM |
|
Velomobiles World dumpt Alpha, Milaan e...
|
|
Een duidelijk ve...benparke — 09:31 PM |
|
Alpha 9.1 Road to 50KPH
|
|
(...)
Hij gaf daa...Tijanus — 09:18 PM |
|
LOL = Lekker Ongebonden Liggen
|
| Het was eigenlijk pr...Atrike — 08:59 PM |
|
Nieuwe Quest 3.0
|
|
En op dit moment...Wim -de roetsende — 08:53 PM |
|
Velomobiles World dumpt Alpha, Milaan e...
|
|
Een duidelijk verh...Tijanus — 08:46 PM |
|
Alpha 9.1 Road to 50KPH
|
|
Wat betreft die ...Twinbike — 08:40 PM |
|
Nieuwe Quest 3.0
|
|
En op dit moment i...Gideonaut — 08:29 PM |
|