Medeliggers onderweg
|
Berichten: 6.028
Topics: 113
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 12242
9503 x bedankt in 4646 berichten
21-Jun-2023, 10:12 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 21-Jun-2023, 10:14 PM door 365cycle.)
(21-Jun-2023, 03:55 PM)Roepers schreef: Lees hier net op de site van Quest dat ras niet zo heel veel zegt over gedrag. Er zijn inderdaad gemiddelde verschillen, maar de spreiding is groot. En als de spreiding groot is, heb je niets aan gemiddelden. Dat is een hele belangrijke wijsheid op velerlei terrein. Ik lees in ieder geval een gebrek in het artikel, en mogelijk ook een tekort in de onderzoeken waarop ze zich gebaseerd hebben. Kleine quote:
Quest schreef:In de studie zijn ook vuilnisbakkenhondjes meegenomen die grotendeels van golden retrievers afstammen, maar er anders uitzien. En die scoren minder hoog op sociale omgang met mensen dan je op basis van hun afkomst zou verwachten. Hekman: ‘Veel mensen die golden retrievers in huis nemen, kiezen specifiek voor deze hond vanwege zijn vriendelijke imago. Maar mogelijk beïnvloedt juist dit hoe vriendelijk de hond zich gedraagt.’ Dan missen er dus twee zaken:
- een rasfokker verwacht vaak specifieke eigenschappen van z'n pups, en zal daar - hoe jong ook - dus ook op trainen en zelfs selecteren.
- ondanks dat een dier maar heel kort bij z'n biologische moeder opgroeit, leren ze vaak wel belangrijk basisgedrag van de (opvoeding en levenservaring van de) moeder;
Goed voorbeeld van het laatste punt: ik had vroeger 2 katten, allebei van een boerderij. Eén van de twee had geen broertjes of zusjes, en leefde alleen met z'n moeder en twee Dalmatiërs. Moeder zat op de boerderij om ongedierte weg te houden en kreeg dus niets te eten (nee, geen mishandeling, prima doorvoed katje - blijkbaar muizen genoeg).
De andere had twee tantes en een hele stapel andere kittens om zich heen, naast een stapel kinderen en zoete inval van bezoekers.
In verhouding tot die laatste kat bleef de eerste een schuchter katje dat voor een kat onwijs goed met honden kon opschieten; z'n prooien kon je duidelijk herkennen aan dat er zo enorm weinig van over was
|
Berichten in dit topic |
RE: Medeliggers onderweg - door 365cycle - 21-Jun-2023, 10:12 PM
|
Gebruikers die dit topic lezen: 14 gast(en)
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
Nieuwe berichten
|
Zadelpijn is een keuze
|
Ik heb ook een B17 o...Tom Fekkes — 10:15 PM |
Zadelpijn is een keuze
|
Ik heb me laten vert...Fietsbennie — 09:13 PM |
Zadelpijn is een keuze
|
Nu zijn er tamelijk ...Tijanus — 07:44 PM |
Gratis 3D scan voeten
|
Wellicht handig vo...LigfietsWilsum — 07:37 PM |
Gratis 3D scan voeten
|
Een 3D scan op bas...Hoekie — 06:49 PM |
Gratis 3D scan voeten
|
Insert Jean-Luc Pica...Tijanus — 05:37 PM |
Gratis 3D scan voeten
|
Een 3D scan op basis...melle z — 05:00 PM |
Gratis 3D scan voeten
|
Wellicht handig voor...Hoekie — 04:03 PM |
Zadelpijn is een keuze
|
Iemand een zadel rui...Victor — 12:15 PM |
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
De slijtlaag bedoe...365cycle — 09:28 AM |
Ervaringen met de Tuna
|
Ik denk dat het al...365cycle — 09:04 AM |
Project Wizard 2.0
|
Ik heb een ligfiets ...De tovenaar — 08:06 AM |
Voorvering aanpassen van een Flevobike ...
|
Heel fraai opgelos...renehin — 11:20 PM |
Ervaringen met de Tuna
|
Ik denk dat het alle...Jeroen S — 11:18 PM |
Vandaag ben ik blij omdat.....
|
;) Oren die een beet...Jeroen S — 11:14 PM |
Mijn nieuw(st)e M-racer, Garfield
|
Bij m'n redelijk rec...Jeroen S — 11:04 PM |
Voorvering aanpassen van een Flevobike ...
|
Heel fraai opgelost,...Jeroen S — 10:53 PM |
|