(, 02:39 PM)Kapitein Bosui schreef: Het stomme hier is dat garantie alleen maar door een dealer (fietsenwinkel) aangevraagd/geregeld lijkt te mogen worden. Heb dat dus bij een lokale dealer gedaan, en die medewerker vertelt ook wat die van Trek hoort en ik wil niet met hen in discussie gaan, want zij kunnen er ook weinig aan doen.Zij zijn de partij die een overeenkomst met jou is aangegaan, en hebben daarbij de garantie van Trek mogelijk ook als USP gebruikt. Dat is niet zielig, daar maken ze winst voor. Het is aan hun om met Trek te bakkeleien over waarom jij geen garantie krijgt, maar er is niets mis mee om op je strepen te staan. Zij mogen zich niet zomaar verschuilen achter "ja maar Trek is niet lief voor ons, wij zijn maar een klein partijtje". Veel handelaren doen dat helaas wel, en het is niet ok
Da's ook precies waarom ik zo'n ICB-fan ben. Niet "oh, dat heeft de fabriek mooi verprutst", maar "oh, da's niet best, gaan we voor je fiksen", ondanks dat ze weten dat ik een fiets aan een lompe vent verkocht hebben
(, 02:39 PM)Kapitein Bosui schreef: Blijkbaar moet de fiets ook nog elk jaar in onderhoud bij de dealer zijn geweest. Natuurlijk niet gebeurd, intussen woon ik 200km van de dealer waar ik 'm gekocht heb en doe ik het onderhoud verder gewoon zelf. Ik ga nog een mailtje naar de klantenservice van Trek zelf sturen, maar ik verwacht dat ze me meteen naar een dealer doorverwijzen.En terecht, daar hebben ze dealers voor.
(, 02:39 PM)Kapitein Bosui schreef: En mocht de garantieaanvraag goedgekeurd worden krijg ik geen nieuw frame, maar moet de dealer de oude fiets strippen en het nieuwe frame opbouwen, tegen uurloon uiteraard. Iets wat ik toch liever zelf doe, zeker met de minder conventionele aanpassingen/andere onderdelen die ik heb gemonteerd. Ik zou dan ook geen keuze in framekleur oid krijgen..De dealer moet jou garantie geven op basis van de voorwaarden die met jou zijn afgesproken. Wat zij verder regelen met Trek is voor jou niet interessant. Als zij zeggen "wij fixen je frame voor je" is het toch ook goed?
(, 02:39 PM)Kapitein Bosui schreef: Hm, dat is ook geen slecht idee. Vraag is of hij er de komende 3 maanden nog tijd voor heeft, daarna hoop ik met deze fiets (of een andere fiets) 5 maanden lang te gaan fietsen..Zou die optie zeker ook meenemen als je met je dealer praat.
Ergens heeft een reparatie (mits goed gedaan) toch mijn voorkeur: bij garantie moet het oude frame persé terug naar Trek om uit de handel te halen. Vind dat nogal zonde van de grondstoffen, frame is nog prima voor een binnenfiets.
Moet binnenkort toch nog contact opnemen met Marten voor de status van een ander frame wat we bij hem in bestelling hebben, kan deze vraag meteen mee.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.


