Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Op tijd remmen
#27
Ik vraag mij af of trommelremmen en rollerbrakes niet onderhoudsarmer zijn dan V-brakes en schijfremmen.
Het zit in een huisje en dus beschermd tegen invloeden van buitenaf.

Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door: Hoekie , Willeke_IGKT
#28
(08-Mar-2023, 11:19 AM)Frutsel schreef: Nee, want remmen werken door (mechanise) frictie, en slijten dus. Je zou met enorme electromagneten wel een remsysteem kunnen maken dat geen fysiek contact nodig heeft (zie ook het regeneren van stroom bij electrische auto's door 'op de motor' af te remmen), maar of dat nu zo practisch is op een fiets...
Tenzij je het veel te zwaar bouwt is dat ook niet onderhoudsvrij. Lagers gaan lang mee maar hebben niet het eeuwige leven.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#29
Rollerbrakes zijn bijzonder onderhoudsarm, meer dan een beetje vet er in spuiten is er niet aan te doen. Afstellen helpt niks, en alle rollerbrakes behalve de extra sterke versie's zijn hopeloos op grote wielen. Bij een 16 inch zoals de Okeja is het net acceptabel. Heb voor een Stadsfiets van een kind, een nieuwe C6000 rollerbrake gekocht, de versie met 30% meer remkracht. Dat is net acceptabel. Bij regen verandert er niks aan de remkracht.

Nog maar even mijn mening over Rollerbrakes samengevat; Alle versies behalve die c6000 zijn levensgevaarlijk en zijn niet in staat een serieuze vertraging te veroorzaken. Ik heb nog met Weinmann knijpremmen op stalen velgen, met de allergoedkoopste blokjes, in de regen gereden. Dat was een vergelijkbare ervaring. Die c6000 komt in de buurt van een niet al te goed afgestelde velgrem.

Trommelremmen zijn redelijk onderhoudsarm, maar de kabeltjes niet. Op de velomobiel moeten de kabeltjes en of de bewegende onderdelen toch echt af en toe wat aandacht hebben. Dat staat echter niet in verhouding tot de onderhoudsfrequentie bij andere remmen. Op een rechtopfiets kunnen trommels heel erg lang mee, daar maakt de kabel wat minder bochten en loopt ie in een schonere omgeving als een VM wielkast. Ik heb geen fiets met grote wielen en trommelremmen. Mijn ouders hadden die wel, en ik was daarbij niet erg onder de indruk van de prestaties. Maar goed genoeg.
Antwoord }
Bedankt door: Roepers , Willeke_IGKT
#30
(09-Mar-2023, 08:44 PM)Jeroen S schreef: Rollerbrakes zijn bijzonder onderhoudsarm, meer dan een beetje vet er in spuiten is er niet aan te doen. Afstellen helpt niks, en alle rollerbrakes behalve de extra sterke versie's zijn hopeloos op grote wielen. Bij een 16 inch zoals de Okeja is het net acceptabel. Heb voor een Stadsfiets van een kind, een nieuwe C6000 rollerbrake gekocht, de versie met 30% meer remkracht. Dat is net acceptabel. Bij regen verandert er niks aan de remkracht.

Nog maar even mijn mening over Rollerbrakes samengevat; Alle versies behalve die c6000 zijn levensgevaarlijk  en zijn niet in staat een serieuze vertraging te veroorzaken. Ik heb nog met Weinmann knijpremmen op stalen velgen, met de allergoedkoopste blokjes, in de regen gereden. Dat was een vergelijkbare ervaring. Die c6000 komt in de buurt van een niet al te goed afgestelde velgrem.

Ik heb roller brakes op mijn Sparta Amazone (mamma fiets) 26" wielen. Ik heb nooit problemen met remmen gehad. Ik heb er ook nooit zelf onderhoud aan gedaan, maar de fiets ging in de tijd dat ik er dagelijks op reed jaarlijks naar de fietsenmaker voor onderhoud. 
Nu reed ik op deze fiets eigenlijk altijd vlak, berg af zou het anders kunnen zijn.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct -  Whike  -  Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing, 
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
bereikbaarheid ligfiets.net
Ik kan ligfiets.ne...ZoefZoef — 06:34 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Voor 100 euro meer d...ZoefZoef — 06:25 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Het blijft een popul...Wim -de roetsende — 05:13 PM
bereikbaarheid ligfiets.net
Ik kan ligfiets.net ...TheoZw — 04:53 PM
bereikbaarheid ligfiets.net
Bij mij gisteren nie...TimSch — 04:43 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik heb gisteren de e...Wim -de roetsende — 04:39 PM
Vervangende 20 inch wielkappen?
Gisteren als 59 ja...Wim -de roetsende — 04:32 PM
bereikbaarheid ligfiets.net
Net geprobeerd met 3...ZoefZoef — 04:18 PM
bereikbaarheid ligfiets.net
Ik ben in Nederlan...Wim -de roetsende — 04:07 PM
bereikbaarheid ligfiets.net
Waarschijnlijk ergen...LigfietsWilsum — 04:01 PM
bereikbaarheid ligfiets.net
Ik ben in Nederland ...ZoefZoef — 03:36 PM
bereikbaarheid ligfiets.net
Ik ben ook in Duitsl...datakneder — 03:10 PM
Banden, banden en nog eens banden
Welke breedte had je...Arend-Jan — 03:06 PM
bereikbaarheid ligfiets.net
Dit was gisteren ook...365cycle — 02:56 PM
bereikbaarheid ligfiets.net
Ik ben in Duitslan...gideon — 02:50 PM
bereikbaarheid ligfiets.net
Ik ben in Nederland ...Willeke_IGKT — 02:49 PM
Banden, banden en nog eens banden
De Schwalbe SX-R is ...Jeroen S — 02:42 PM