Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Op tijd remmen
#27
Ik vraag mij af of trommelremmen en rollerbrakes niet onderhoudsarmer zijn dan V-brakes en schijfremmen.
Het zit in een huisje en dus beschermd tegen invloeden van buitenaf.

Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door: Hoekie , Willeke_IGKT
#28
(08-Mar-2023, 11:19 AM)Frutsel schreef: Nee, want remmen werken door (mechanise) frictie, en slijten dus. Je zou met enorme electromagneten wel een remsysteem kunnen maken dat geen fysiek contact nodig heeft (zie ook het regeneren van stroom bij electrische auto's door 'op de motor' af te remmen), maar of dat nu zo practisch is op een fiets...
Tenzij je het veel te zwaar bouwt is dat ook niet onderhoudsvrij. Lagers gaan lang mee maar hebben niet het eeuwige leven.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#29
Rollerbrakes zijn bijzonder onderhoudsarm, meer dan een beetje vet er in spuiten is er niet aan te doen. Afstellen helpt niks, en alle rollerbrakes behalve de extra sterke versie's zijn hopeloos op grote wielen. Bij een 16 inch zoals de Okeja is het net acceptabel. Heb voor een Stadsfiets van een kind, een nieuwe C6000 rollerbrake gekocht, de versie met 30% meer remkracht. Dat is net acceptabel. Bij regen verandert er niks aan de remkracht.

Nog maar even mijn mening over Rollerbrakes samengevat; Alle versies behalve die c6000 zijn levensgevaarlijk en zijn niet in staat een serieuze vertraging te veroorzaken. Ik heb nog met Weinmann knijpremmen op stalen velgen, met de allergoedkoopste blokjes, in de regen gereden. Dat was een vergelijkbare ervaring. Die c6000 komt in de buurt van een niet al te goed afgestelde velgrem.

Trommelremmen zijn redelijk onderhoudsarm, maar de kabeltjes niet. Op de velomobiel moeten de kabeltjes en of de bewegende onderdelen toch echt af en toe wat aandacht hebben. Dat staat echter niet in verhouding tot de onderhoudsfrequentie bij andere remmen. Op een rechtopfiets kunnen trommels heel erg lang mee, daar maakt de kabel wat minder bochten en loopt ie in een schonere omgeving als een VM wielkast. Ik heb geen fiets met grote wielen en trommelremmen. Mijn ouders hadden die wel, en ik was daarbij niet erg onder de indruk van de prestaties. Maar goed genoeg.
Antwoord }
Bedankt door: Roepers , Willeke_IGKT
#30
(09-Mar-2023, 08:44 PM)Jeroen S schreef: Rollerbrakes zijn bijzonder onderhoudsarm, meer dan een beetje vet er in spuiten is er niet aan te doen. Afstellen helpt niks, en alle rollerbrakes behalve de extra sterke versie's zijn hopeloos op grote wielen. Bij een 16 inch zoals de Okeja is het net acceptabel. Heb voor een Stadsfiets van een kind, een nieuwe C6000 rollerbrake gekocht, de versie met 30% meer remkracht. Dat is net acceptabel. Bij regen verandert er niks aan de remkracht.

Nog maar even mijn mening over Rollerbrakes samengevat; Alle versies behalve die c6000 zijn levensgevaarlijk  en zijn niet in staat een serieuze vertraging te veroorzaken. Ik heb nog met Weinmann knijpremmen op stalen velgen, met de allergoedkoopste blokjes, in de regen gereden. Dat was een vergelijkbare ervaring. Die c6000 komt in de buurt van een niet al te goed afgestelde velgrem.

Ik heb roller brakes op mijn Sparta Amazone (mamma fiets) 26" wielen. Ik heb nooit problemen met remmen gehad. Ik heb er ook nooit zelf onderhoud aan gedaan, maar de fiets ging in de tijd dat ik er dagelijks op reed jaarlijks naar de fietsenmaker voor onderhoud. 
Nu reed ik op deze fiets eigenlijk altijd vlak, berg af zou het anders kunnen zijn.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct -  Whike  -  Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing, 
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Fietsen van Wim
Ik heb-uiteraard :) ...ZoefZoef — 03:55 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Echt, ik kots st...ZoefZoef — 03:51 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Echt, ik kots stee...Niels van der Wal — 12:20 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Echt, ik kots steeds...melle z — 11:42 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Gelukkig kan er nauw...blokdoorn — 11:25 PM
Northlandvelo.NL is live
Je kan er ook een ...datakneder — 11:24 PM
Northlandvelo.NL is live
Ik geloof dat ik s...ZoefZoef — 11:07 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Vandaag ben ik blij ...Willeke_IGKT — 11:03 PM
Northlandvelo.NL is live
Ik geloof dat ik spa...benparke — 10:46 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
..omdat ik steeds me...ZoefZoef — 10:42 PM
Fietsen van Wim
Voor wie meer foto...Lettrastudio — 09:55 PM
Vers van de pers: velomobiel tassen voo...
Ben benieuwd, missch...PieterTrapt — 04:39 PM
Vers van de pers: velomobiel tassen voo...
Linker reserveband i...LigfietsWilsum — 04:07 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
eigenlijk ben ik w...Piet K — 03:20 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
eigenlijk ben ik wel...datakneder — 03:09 PM
Vers van de pers: velomobiel tassen voo...
Ben benieuwd, missch...blokdoorn — 02:47 PM
Vers van de pers: velomobiel tassen voo...
Zojuist een 'Velomob...Hoekie — 01:56 PM