Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Het gaat vaker van een leien dakje dan fout maar als het paard onrustig wordt zit ik ook niet fijn meer.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct -  Whike  -  Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing, 
Antwoord }
Bedankt door: Roepers
En waarschijnlijk ben je niet alleen
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Gisteren kwam ik een paard tegen die geleid werd door een vrouw. Het paard reageerde nerveus op mijn verschijnen (op de Grashopper). Ik pratte maar tegen de leidsvrouw en fietste heel langzaam. Ze zei tot mijn verbazing dat het dier nogal bang werd van mijn vlaggetje. Dat is eigenlijk minder onzinnig dan bang worden van een ligfietser. met zo'n vlaggetje weet je maar nooit. dat zwiept en zwiept. Het beste leek ons dat ik er heel langzaam langs zou fietsen en aldus gedaan. Ik hoorde achter mij nog het dier wat trapbewegingen maken maar er was geen gevaar meer en de leidsvrouw bedankte me. En zo verliep deze onmoeting in goede sfeer (muv het paard dat doodsangsten uitstond).

Groet,

Marco
Antwoord }
Volgens mij heb ik het hier nog niet gedeeld. Maar ik was een keer wandelen met een familie lid, wij tweeën zaten in het zonnetje op een bankje. En andere schuilde in de schaduw in de bosjes. Dus de paardrijinstructeur zei zo tegen hen, kom maar gauw uit de schaduw. Paarden zijn bang van jullie als jullie zo in de schaduw zitten. Een hele riedel tieners kwam erachteraan op hun paarden. Maar hoe dan ook, misschien zijn paarden bang doordat we in de schaduw zitten met onze VM's. Ze zien wel de ogen, door de reflectie. Maar niet het gezicht. Dat is het idee wat ik er nu bij heb, waarom paarden soms slecht op ons reageren. Maar ik zat een keer achter een koets met bruidspaar en die kon ik goed voorbij. Na contact te hebben gezocht met bruidspaar en daarmee de ruiters ervoor.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Paarden zijn vluchtdieren. Ze zijn dan ook behoorlijk paranoïde. Roofdieren stellen zich verdekt op (in de schaduw), dus ja dat is gevaarlijk.
Daarnaast is zo'n beetje alles wat geen gras is eng. Een enorme rammelbak, of flapperend ding... Je weet het niet, en beter een keer teveel gevlucht dan te weinig.

Ik heb een paar jaar op een paard gereden dat regelmatig besloot dat de doorgang van de stallen naar de binnenbak eng was. Een ander paard vond de ton in de hoek van de bak eng. (Die ton stond al zo lang als dat paard er was op dezelfde plek, maar elke keer was het weer schrikken voor haar)

Als de ruiter/begeleider niet genoeg overwicht heeft op het paard (of nerveus doet, omdat hij/zij de reactie van het paard niet vertrouwd) wordt het alleen maar erger.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: GertBr, qv-tester, Willeke_IGKT, 5 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Paarden zijn vluchtd...Frutsel — 09:02 PM
Medeliggers onderweg
Ik kwam ook een Trik...Hardloper — 07:54 PM
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Volgens mij heb ik h...Hardloper — 07:52 PM
Medeliggers onderweg
Vanavond op de weg t...datakneder — 07:36 PM
Optimalisatie van een WAW.
Kan je deze broek ...datakneder — 07:33 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Meestal is dat van...ZoefZoef — 07:02 PM
Paard!!! Hoe reageert ie vandaag?
Gisteren kwam ik ee...Roepers — 06:45 PM
Medeliggers onderweg
Ik kreeg van mijn zu...Willeke_IGKT — 06:39 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Meestal is dat van d...Wim -de roetsende — 06:36 PM
Medeliggers onderweg
Vandaag een lage, sp...Wim -de roetsende — 06:34 PM
Optimalisatie van een WAW.
Kan je deze broek oo...Wim -de roetsende — 06:33 PM
Milan 4.2
De Milan 4.2 is bree...Arend-Jan — 04:57 PM
Optimalisatie van een WAW.
Heeft de camber van...datakneder — 09:54 AM
Milan 4.2
Ik heb ook iets opge...Hardloper — 09:35 AM
Optimalisatie van een WAW.
Ik dacht al aan kuns...Jeroen S — 07:55 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
 Bram heeft daar e...ZoefZoef — 06:28 AM
Optimalisatie van een WAW.
Ik heb ook de camb...Wim -de roetsende — 06:20 AM