Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Velodreamer
#1
Een kanaal op YouTube dat ik altijd wel vermakelijk vindt, is dat van een Oekraïense zelfbouwer die ergens op het platteland, verstoken van moderne onderdelen, steeds weer nieuwe ligfietsen maakt. In dit filmpje rijdt hij een velomobiel die, gezien de naam, is gemaakt van tape of krimpfolie. Aan de ene kant ben ik jaloers op z'n inventiviteit maar anderzijds wel erg blij dat ik de meeste dingen gewoon kan bestellen en binnen een paar dagen in huis heb. 



Op zijn kanaal vindt je verder tadpole trikes en een serie met een delta- of pythontrike.
Antwoord }
Bedankt door:
#2
Toch is het geen slecht idee: een velomobiel met een lichtgewicht frame en folie. Het zou een behoorlijke gewichtsbesparing kunnen opleveren. Zelfs BMW heeft daarmee geëxperimeerd: een auto met carosserie bestaanden uit een frame overdekte met folie. De conceptauto Gina:
.

Ik weet niet of een velomobiel met folie dezelfde geringe luchtweerstand heeft als een harde. Ik vermoed dat de belangrijkste weerstand tegen dit concept psychologisch is. Je hebt liever een harde buitenkant dan iets wat veel dunner en kwetsbaarder aanvoelt. Ik dacht niet dat er ooit een dergelijke velombiel op de markt is gezet. Een enkele zelfbouwer heeft zich eraan gewaagd, zoals deze Oekraïner, die naast lichtgewicht ook betaalbaar zal zijn.
Antwoord }
Bedankt door:
#3
Behoorlijk creatief en vindingrijk!
En laten we niet vergeten dat begin vorige eeuw mensen vlogen in houten frames bespannen met doek. Dus waarom geen folie?

Huidige fietsen:
Trident Stowaway -/- Surly Disc Trucker -/- Speedliner (M5) 28/20

Antwoord }
Bedankt door:
#4
(12-Sep-2017, 03:10 PM)Frank schreef: Behoorlijk creatief en vindingrijk!
En laten we niet vergeten dat begin vorige eeuw mensen vlogen in houten frames bespannen met doek. Dus waarom geen folie?

Er wordt al heel lang met fietsen met zgn tentstroomlijn gereden, kijk maar op oude filmpjes van Cycle Vision of WK's. De Engelsen rijden er nog steeds mee want Kingcycle had ze en die rijden nog steeds rond.
Antwoord }
Bedankt door:
#5
Ik moest gelijk aan de Velorex denken die ik nog wel eens tegenkwam in de jaren dat ik met oude motoren bezig was

[Afbeelding: 5cfca73231cdab402f303ee47a92_base_optimal.jpg]

Hier met de bespanning er deels af.
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Draadloos schakelen
Of, zoals je zelf ...Hoekie — 10:41 PM
Tesla FSD
Toen ik meewerkte ...Arend-Jan — 10:24 PM
Banden, banden en nog eens banden
Dit voorjaar viel he...qv-tester — 09:35 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Dat is serieus schri...qv-tester — 09:32 PM
welk materiaal schuim voor een mal gebr...
bijvoorbeeld: ...Frutsel — 09:30 PM
Medeliggers onderweg
Ja die ken ik, heeft...De tovenaar — 08:56 PM
Medeliggers onderweg
Drie stuks op tijden...Hoekie — 08:36 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Van Kapelle-Biezelin...Hoekie — 07:55 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
... ben aan het luis...LigfietsWilsum — 07:54 PM
Banden, banden en nog eens banden
Buitenste laag? Dan ...Boyd Maduro — 07:47 PM
Tesla FSD
Nou ik heb echt wein...Hardloper — 07:42 PM
welk materiaal schuim voor een mal gebr...
bijvoorbeeld: ...Hardloper — 07:40 PM
welk materiaal schuim voor een mal gebr...
bijvoorbeeld: op...Wim -de roetsende — 07:35 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ah. Dat is dikke pec...Lopopodium — 07:16 PM
Tesla FSD
Hoe bedoel je hardl...Coen__ — 07:08 PM
Draadloos schakelen
Op het Duitse forum ...Hoekie — 07:04 PM
Banden, banden en nog eens banden
Vandaag is het me ge...Hoekie — 06:51 PM