Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hase pino verbouwing
#1
Onze hase pino is al aardig op leeftijd (2006) en vrijwel uitsluitend met kinderen gebruikt. We willen wat meer met zn tweeen op stap en het snelheidsverschil graag opheffen. We hebben ook een heel andere voorkeurstredfrequentie. Nu hij toch opgeknapt moet worden, zon beetje alles dat draait is wel aan vervanging toe, is door een proefrit op een m5 tandem met voorwielaandrijving, het idee ontstaan om hem van een voorwielaandrijving te voorzien. 
De nieuwe voorvork is binnen, het nieuwe balhoofdlager ook, met simpel zelfgemaakt gereedschap erop geperst en we kunnen nadenken of hij niet toch te hoog wordt met 559 voor ipv 20 inch met verende voorvork. Naar mijn ervaring op andere ligfietsen rijdt zon groot wiel veel soepeler en comfortabeler dan een klein wiel met verende voorvork. 

[Afbeelding: IMG-0250.jpg]


Als je het serieus aanpakt is zon verbouwing bijna duurder dan een andere 2e hands tandem, maar zon knutselproject is erg leuk en zo wordt het precies wat je wilt. Plan is dat er een 1x12 sram derailleur op komt. Het was nog een heel gedoe om de verroeste voorste trapas eruit te krijgen, de plastic ring brak af. Hase monteert overigens dubieuze trapassen die het bij serieus gebruik vrij snel begeven (die van de captain is al een paar keer vervangen) maar het stalen frame en de lak is nog in uitstekende conditie.
Antwoord }
#2
(24-Nov-2024, 10:02 PM)blokdoorn schreef: Onze hase pino is al aardig op leeftijd (2006) en vrijwel uitsluitend met kinderen gebruikt

Mooi project. Onze Pino destijds ook voor de kinderen gekocht en later zelf ook veel gebruikt. Ondersteuning zitten we ook wel eens naar te kijken
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#3
Ik vraag me gelijk af hoe je dat dan gaat doen met de kettingrol voor. Een opname eraan lassen? Wel een leuk projectje, met twee gescheiden aandrijvingen.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#4
(26-Nov-2024, 09:11 AM)Jeroen S schreef: Ik vraag me gelijk af hoe je dat dan gaat doen met de kettingrol voor.
Als je een voorbeeldje wil let me know. Kan nog een fotootje maken van onze tandem.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#5
Leuk om dit te lezen. Ik zit nu ook redelijk in de Pino. Eerst een proefrit gemaakt met het huidige model, met kleuter (bijna 5) voorop. Daarna zitten zoeken naar een tweedehands met geschikte uitrusting. 2 december ga ik die ophalen. De planning voor de zomervakantie en de weekendtripjes daarvoor is al losgebarsten :-).

2020 Challenge Chamsin 26" met Rohloff | 2012 Hase Pino met Rohloff | 2014 AZOR Texel | 2012 Brompton
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Boyd Maduro


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen:
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Twijfel is het begin van wetenschap
De voorwiel ophangin...PlantageBohémien — 05:36 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Maar van de zwakke v...365cycle — 12:23 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Wauw ZoefZoef, een A...365cycle — 12:19 AM
NS neemt vanaf 1 juli geen ligfietsen m...
Ja, ligfietsen zij...365cycle — 12:17 AM
QV terug te koop
Als die nou iets t...365cycle — 11:41 PM
Schuimdeksel verkleurd, verven?
Met schuimdeksel nog...bakkertje — 10:17 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Zo'n tas kost nieuw...ZoefZoef — 09:50 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Mobieltjes in het ve...PieterTrapt — 09:18 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Veilige kilometers g...Fietsbennie — 09:18 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
... ik voor 75 euro ...Kapitein Bosui — 07:59 PM
Schuimdeksel verkleurd, verven?
Hou ons op de hoog...Steefvan — 07:57 PM
NS neemt vanaf 1 juli geen ligfietsen m...
Die conductrice he...Niels van der Wal — 07:47 PM
Schuimdeksel verkleurd, verven?
Hou ons op de hoogte...LigfietsWilsum — 07:33 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ik weet wel van fi...Lopopodium — 07:28 PM
NS neemt vanaf 1 juli geen ligfietsen m...
Dan is zij niet de e...Tom Fekkes — 07:22 PM
NS neemt vanaf 1 juli geen ligfietsen m...
Die conductrice heul...Lopopodium — 07:20 PM
Schuimdeksel verkleurd, verven?
Zo , het verven is g...Steefvan — 06:54 PM