Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Voorwiellagers vervangen
#1
Al een tijdje heb ik het idee dat het linker voorwiel van mijn oude (2008) Quest niet zo soepel meer loopt. Als ik links en rechts een (vergelijkbare) zet geef draait links keurig ruim 3 minuten voordat ie stopt, maar rechts haalt amper de 30 seconden.
Nu lijkt me dat dit niet de bedoeling is. Ik heb de invloed van de remmen al weg kunnen strepen (remkabel geheel losmaken, wiel achterstevoren op de as zetten zodat de remschoenen helemaal geen contact kunnen maken enz.

Verder voel ik vrij weinig/amper speling en hoor ik geen geluid.

Dan is de vraag: waar licht dit aan? Te weinig vet, of toch wel versleten lagers? Het lijkt alsof de originele lagers er nog inzitten, of ze zijn vervangen met originele lagers (tekst op lager is Sun RACE Sturmey Archer 6001zz)

Ik vraag me af of het de moeite waard is om ze toch te vervangen met twee nieuwe lagers. Hebben mensen nog handige tips hiervoor? Kan ik standaard 6001 SKF lagers hiervoor gebruiken? 
Met uitzicht op de Climate Classic over anderhalve maand wil ik toch proberen om een zo licht mogelijke fiets te krijgen.


Terwijl ik dit typ geef ik nog eens een zet aan het wiel en zie ik dat binnenste kant van een van de lagers af en toe meedraait om de as heen, alsof er teveel weerstand in de lager zelf is. 
Dat heeft toch wel een extra argument om ze te vervangen.
Antwoord }
Bedankt door: 365cycle , Hoekie , twilwel
#2
(4 uren geleden)Kapitein Bosui schreef: Terwijl ik dit typ geef ik nog eens een zet aan het wiel en zie ik dat binnenste kant van een van de lagers af en toe meedraait om de as heen, alsof er teveel weerstand in de lager zelf is. 
Dat heeft toch wel een extra argument om ze te vervangen.

Ja, gewoon vervangen. Elk 6001 lager is ok in principe. Stalen afdichtingen (zz) geen rubberen.
Er zijn extra lichtlopende lagers, maar eigenlijk lopen ook goedkope lagers licht wanneer ze eenmaal ingelopen zijn. Bij het inpersen erop letten dat je op de buitenste lager-ring drukt of toch in ieder geval niet alleen op de binnenste maar op beide tegelijk. Dit om schade aan de kogeltjes te voorkomen.
Antwoord }
Bedankt door:
#3
Als ze in de trommel zitten en afgesloten zijn van vocht en vuil, dan zou in principe elk 6001-lager kunnen voldoen. Toch zou ik er eentje inplaatsen met een afdichting. Gewoon, voor de zekerheid zodat er nooit vocht of viezigheid in kan komen, maar ook om te voorkomen dat het lagervet eruit kan lopen.

ZZ - stalen afdichting.
RS - Rubber Seal.
2RS- beide kanten van de lager voorzien van Rubber Seal.

Gezien er nu ook een afdichting opzit, zou ik dus gaan voor een lager met een afdichting erop. Dubbelzijdig, zodat er nooit vet uit kan lopen en onderhoudsvrij.

Zou gaan voor een merklager maar wel eentje gekocht bij een officiele dealer van dat merk. Je wilt geen inferieure namaaklager hebben op een moeilijk bereikbare plaats hebben. Van de grote merken zijn vervalsingen in omloop, dus daarom uitsluitend bestellen bij een officiele dealer. Zal je hooguit een paar euro kosten per lager.
Antwoord }
Bedankt door:
#4
(4 uren geleden)Kapitein Bosui schreef: Ik vraag me af of het de moeite waard is om ze toch te vervangen met twee nieuwe lagers. Hebben mensen nog handige tips hiervoor? 

Ik heb een keer een voorwiellager van de Roeifiets laten vervangen door de fietsenmaker.

Gewoon met het voorwiel erheen. Na 5 minuten stond ik weer buiten. Het bedrag was zo laag dat ik het niet meer zeker weet. Ik meen iets van €2,50 voor het lager en €5,- voor het vervangen.

Het gereedschap dat hij daarvoor gebruikte was echt super handig. Hij liet het wiel er als het ware overheen vallen en toen was het lager eruit. Vervangen idem, maar dan andersom.

Weet iemand anders hoe dit gereedschap heet?
Wim -de roetsende

Thys 209 Rowingbike - Milan SL MK7 - M5 CHR - DF 282
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: gideon, 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
De grootste spel...Wim -de roetsende — 03:57 PM
Voorwiellagers vervangen
Ik vraag me af of ...Wim -de roetsende — 03:53 PM
Voorwiellagers vervangen
Als ze in de trommel...ZoefZoef — 02:54 PM
Ventilatie en transpiratie
Ik overweeg dus iets...renevoorburg — 02:18 PM
Medeliggers onderweg
Een delta trike vanu...Hardloper — 02:12 PM
Voorwiellagers vervangen
Terwijl ik dit typ...twilwel — 01:32 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
Afgelopen week heb i...Snoek043 — 01:30 PM
Voorwiellagers vervangen
Al een tijdje heb ik...Kapitein Bosui — 12:35 PM
Ervaringen met de Tuna
Hier nog een bericht...365cycle — 11:50 AM
Waar ben je vandaag geweest met de fiet...
Vandaag nergens... a...365cycle — 11:45 AM
Bülk Distance
Dat grote luik aan d...Wim -de roetsende — 11:15 AM
Waar ben je vandaag geweest met de fiet...
Afgelopen vrijdag be...tiemen — 09:43 AM
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
Ik heb ook zo'n gaat...Willeke_IGKT — 06:56 AM
Jeugdjournaal
Hier de jongen van...365cycle — 01:30 AM
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
De ketting beweegt d...Jeroen S — 12:31 AM
Waar ben je vandaag geweest met de fiet...
Mooie rit Jeroen. We...Fietsbennie — 12:15 AM
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
Intussen wat wijzer ...quattrovelootje — 11:35 PM