| 
				
				 
					vm-en te koop
				 
			 | 
		 
	
		
	
	
	
		
	Berichten: 558 
	Topics: 1 
	Lid sinds: Jun 2022
	
 Bedankt: 268 
	1768 x bedankt in 554 berichten
  
	 
 
	
	
		 (16-Jun-2025, 07:12 PM)Gideonaut schreef:   (16-Jun-2025, 07:01 PM)Dharm2004 schreef:  De Milan GT van Theo staat ook te koop. Zie ligfiets.net/advertentie voor E7300,- 3 jr oud en ca 22000 km gefietst.  
Hier aas ik al een tijdje naar. dat hij nog niet verkocht is verbaast me. 
Beetje ondergewaardeerd model, wel. Misschien niet zo sexy als een SL maar wel heel erg veelzijdig. 
 
En misschien dat de schade mensen afschrikt?
 
Die MK3 SL is ook een mooie deal ja. Zou het bijna jammer gaan vinden dat ik een Snoek heb    
	 
	
	
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 890 
	Topics: 5 
	Lid sinds: Jun 2023
	
 Bedankt: 2 
	1618 x bedankt in 864 berichten
  
	 
 
	
	
		Het is niet zozeer info wat ik wil maar het budget, en ik durf niet te vragen of die voor nog minder weg mag :p  
Op de tweedehands pagina van Velomobiel staat trouwens een splinternieuwe Snoek te koop. En een QV+
 https://www.velomobiel.nl/2ehands/
Die hele mooie Velayo is trouwens een E-Velayo die op een hele leuke en simpele manier is gemotoriseerd    Dankje voor het delen, die sla ik op.
	  
	
	
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | WAW #15 | DF XL 288? | Raptobike | Whike | ICE Trice QNT | Optima Baron (custom) 
 
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 2.089 
	Topics: 11 
	Lid sinds: Oct 2020
	
 Bedankt: 886 
	4099 x bedankt in 1935 berichten
  
	 
 
	
	
		In de SL past geen 28er volgens mij, of dan alleen met een heel dun bandje. 27,5 kun je proberen.
	 
	
	
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 6.503 
	Topics: 119 
	Lid sinds: Sep 2020
	
 Bedankt: 13603 
	10525 x bedankt in 5096 berichten
  
	 
 
	
	
		 (16-Jun-2025, 06:01 PM)Wim -de roetsende schreef:  Is een MK3, dan moet je wel een slangenmens zijn voor het onderhoud. 
 
Het beste is op de kop hangen en er dan op een stoel onder te gaan zitten.  Het beste is een luikje in de neus maken. De fiets van Veloquest had 'm oorspronkelijk ook niet.
  (16-Jun-2025, 10:44 PM)Tijanus schreef:  Wel of geen vering, enkelzijdige of dubbelzijdige ophanging, 559 of 622 achterwiel (scheelt nogal in de bandenkeus), suboptimale ventilatie? Als je toch aan het zagen bent kan je ook ventilatie aanleggen. Heeft Arend-Jan ook gedaan in zijn Mk5 GT.
  (16-Jun-2025, 10:55 PM)Jeroen S schreef:  In de SL past geen 28er volgens mij, of dan alleen met een heel dun bandje. 27,5 kun je proberen. In de mk3 SL die ik gezien heb past eigenlijk alleen een 559. De Pro One in 28-559 is nog steeds leverbaar en is een fijne band. Wel prijzig. 
In de latere kan het volgens mij ook niet zomaar, heb wel ooit iemand horen zeggen dat meer dan 25-622 echt niet paste.
	  
	
	
In words of others, 
Wisdom blooms, forums unite, 
Quoted love takes flight. 
 
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 2.089 
	Topics: 11 
	Lid sinds: Oct 2020
	
 Bedankt: 886 
	4099 x bedankt in 1935 berichten
  
	 
 
	
	
		Ik heb ook wel foto's gezien van mensen die in de Milan zitten en dan hun hoofd onder de neus gevouwen hadden. Maar dan moet je wel knap lenig zijn. De GT heeft dankzij de vorige eigenaar ook een luikje voor. De bagagebakjes, daar kun je zo ook wel bij via het instapgat.  
 
De verbeteringen bij de Milans zitten vooral in de stijfheid van de vloer, de achterophanging en de bevestging van de trapasboom naar de body. Ik weet waar ze mee begonnen zijn, een vaste achterwielkast met het normale achterwiel daarin vast. Over de mk 7 is ook best veel te vinden, maar wat de verschillen tussen mk2 en mk3 zijn?  
 
559/584 maakt 12,5mm in radius. Dat is niet heel veel.
	 
	
	
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 733 
	Topics: 41 
	Lid sinds: Sep 2021
	
 Bedankt: 871 
	2038 x bedankt in 686 berichten
  
	 
 
	
	
		Ik ben inmiddels met de verkoper van de  mk3 in contact en wel geneigd om, als er geen verrassingen uit wat extra foto's en vragen komen, deze Milan naar Nederland te halen    
Ik heb meegelezen wat jullie hier allemaal over de Mk3 schrijven. Ik ga er denk ik wel een serviceluik in maken als de fiets deze kant op komt, want lenig ben ik zeker niet     Ook iets van ventilatie durf ik er wel in te knutselen. 
 
Ik heb inmiddels, t.o.v. de advertentietekst, de volgende extra info:  
- bouwjaar 2016, km stand net geen 40k.  
- nu van eerste eigenaar 
- geen vering achter. Hij noemt "een soort carbon veer achter de zitting". Weet iemand wat dat inhoudt en hoeveel nadeel ga ik ervaren van het ontbreken van die vering? 
- kan iemand iets zeggen over een vergelijk met mijn carbon Quest? 
 
Ik heb een blokje om gereden gisteravond in een Mk7 SL. Conclusie: ik pas erin     En het gaat makkelijk hard. Nu realiseer ik me uiteraard dat er tussen mk3 en mk7 nog wel wat verschillen zitten, maar de maatvoering zal wel gelijk zijn neem ik aan. 
 
Als iemand verder nog tips of aandachtspunten heeft: ik hoor ze heel graag!! Het is een behoorlijk trip vanuit Groningen naar Diksmuide, dus alle info op voorhand is welkom!
	  
	
	
Milan SL Mk3 #039 - Challenge Hurricane - Thys 222 -  Ligfietsclub Noorderligt 
 
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 6.503 
	Topics: 119 
	Lid sinds: Sep 2020
	
 Bedankt: 13603 
	10525 x bedankt in 5096 berichten
  
	 
 
	
	
		Kijk even goed of je die achtervering gaat missen. Eigenlijk niet eens zozeer de vering, maar de demping. Een hoog onafgeveerd gewicht (de hele achterkant van de fiets) verliest sneller grip op ribbels/richels etcetera. 
Daarnaast is een lekke achterband wisselen lastiger omdat de brug niet enkelzijdig is.
	 
	
	
In words of others, 
Wisdom blooms, forums unite, 
Quoted love takes flight. 
 
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 1.198 
	Topics: 28 
	Lid sinds: Jul 2021
	
 Bedankt: 765 
	2441 x bedankt in 1124 berichten
  
	 
 
	
	
		Mijn Waw is achter ongeveerd. Dat was in de belgische modellen standaard. De gedachte was dat je de vering kon opvangen met ballonbanden en de druk daarin. Ik rijd nu inderdaad met een ballonband achter en het bevalt me goed. Nu heb ik ook op tweewielers de vering altijd als vervelend ervaren.  
 
Ik heb hier net buiten het dorp een constructie van slecht aansluitend wegdek (bij een kruising) met direct daarna een bocht. Op dat punt kan ik gaan stuiteren zodat mijn achterkant kort uitbreekt. Niet goed voor het wiel en de fiets. Maar dat is ook de enige plek in al mijn kilometers waar ik dat ervaren heb. Gewoon een kwestie om op dat punt even rustig te fietsen, niet langzaam) 
 
Maar ik moet ook zeggen dat de Tsjechische modellen tegenwoordig volgens mij allemaal standaard wel vering hebben.
	 
	
	
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 6.503 
	Topics: 119 
	Lid sinds: Sep 2020
	
 Bedankt: 13603 
	10525 x bedankt in 5096 berichten
  
	 
 
	
	
		 (17-Jun-2025, 10:29 AM)datakneder schreef:  De gedachte was dat je de vering kon opvangen met ballonbanden en de druk daarin. Ballonbanden geven je een klein beetje vering en demping. Het gaat vooral om demping en onafgeweerd gewicht. 
Dit is wat dat betreft wel interessant, kijk bij 7:00:
 
"Normale" fietsen komen er niet alleen mee weg geen vering te hebben door de vering en demping in de banden, maar ook door het feit dat de snelheid laag blijft. Dat geldt voor een Milan niet.
 
Het is niet pertinent gevaarlijk, ook niet als je vaak hard rijdt, zolang je maar een beetje weet wat je doet. De gifgroene Milan van HT LifeStyle was achter ook ongeveerd. Hij deed er vaak genoeg behoorlijk gek mee    
 (17-Jun-2025, 10:29 AM)datakneder schreef:  Nu heb ik ook op tweewielers de vering altijd als vervelend ervaren. Ik merk de vering in de Tuna eigenlijk nooit echt op, behalve als ik over een stevige richel ga ofzo. Dan hoor ik *BAM* achter me, maar krijg ik geen beuk in m'n rug zeg maar.
	  
	
	
In words of others, 
Wisdom blooms, forums unite, 
Quoted love takes flight. 
 
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 1.735 
	Topics: 11 
	Lid sinds: Jul 2019
	
 Bedankt: 904 
	3042 x bedankt in 1397 berichten
  
	 
 
	
	
		Ik kan je vertellen dat het verschil in een DF XL tussen wel en geen vering achter HEEL duidelijk merkbaar is. En daar zat een (relatief) brede band onder. 
(Luchtdemper in plaats van elastomeer, en toen ik hem kocht stond 'ie geblokkeerd, dus stuiteren over elk hobbeltje) 
 
Op mijn woon/werkroute heb ik teveel klinkers om voor ongeveerd te gaan. Als je voornamelijk asfalt rijdt is het niet zo'n probleem denk ik.
	 
	
	
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 890 
	Topics: 5 
	Lid sinds: Jun 2023
	
 Bedankt: 2 
	1618 x bedankt in 864 berichten
  
	 
 
	
	
		Heeft de Mk3 geen demper in de stoel/achterbrug? zo'n carbon bladveer met foam? volgens mij is dat echt niet zo'n drama. Alleen bandje plakken lijkt mij een uitdaging.
	 
	
	
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | WAW #15 | DF XL 288? | Raptobike | Whike | ICE Trice QNT | Optima Baron (custom) 
 
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 733 
	Topics: 41 
	Lid sinds: Sep 2021
	
 Bedankt: 871 
	2038 x bedankt in 686 berichten
  
	 
 
	
	
		 (17-Jun-2025, 03:42 PM)Gideonaut schreef:  Heeft de Mk3 geen demper in de stoel/achterbrug? zo'n carbon bladveer met foam? volgens mij is dat echt niet zo'n drama. Alleen bandje plakken lijkt mij een uitdaging. 
Dit is dus wat de verkoper bedoelt waarschijnlijk met de opmerking "De vering achteraan werd toen nog voorzien door een soort carbon veer achter de zitting."
 
Dat zou dus de klappen in je rug wat verzachten, maar niet direct de wegligging in bochten op klinkers verbeteren    
	 
	
	
Milan SL Mk3 #039 - Challenge Hurricane - Thys 222 -  Ligfietsclub Noorderligt 
 
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 6.503 
	Topics: 119 
	Lid sinds: Sep 2020
	
 Bedankt: 13603 
	10525 x bedankt in 5096 berichten
  
	 
 
	
		
		
		17-Jun-2025, 05:09 PM 
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 17-Jun-2025, 11:36 PM door 365cycle.)
	
	 
	
		 (17-Jun-2025, 02:13 PM)Frutsel schreef:  Ik kan je vertellen dat het verschil in een DF XL tussen wel en geen vering achter HEEL duidelijk merkbaar is. En daar zat een (relatief) brede band onder. 
(Luchtdemper in plaats van elastomeer, en toen ik hem kocht stond 'ie geblokkeerd, dus stuiteren over elk hobbeltje) Houd er wel rekening mee dat je DACHT dat de demper werkte. Je band was mogelijk dus harder dan aanbevolen    
 (17-Jun-2025, 03:42 PM)Gideonaut schreef:  Heeft de Mk3 geen demper in de stoel/achterbrug? zo'n carbon bladveer met foam? volgens mij is dat echt niet zo'n drama. Alleen bandje plakken lijkt mij een uitdaging. Jawel, en die dempt de klappen in je rug ook wel behoorlijk idd.
	  
	
	
In words of others, 
Wisdom blooms, forums unite, 
Quoted love takes flight. 
 
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 2.089 
	Topics: 11 
	Lid sinds: Oct 2020
	
 Bedankt: 886 
	4099 x bedankt in 1935 berichten
  
	 
 
	
	
		Hier vond ik nog wat foto's van die achterkant, binnenin.  https://milan-sl-mk3.blogspot.com/2015/1...milan.html
Er loopt ook nog een strookje Carbon over de ketting, maar dat is alleen maar een kettingschermpje. 
 
Het achterste steuntje voor de stoel zit bij de Milan ongeveer tussen je schouders, misschien net daaronder. Meer waar bij een gewone ligfiets ongeveer de bovenste stoelsteun zit. De Milan stoel is heel erg breed bij de schouders, ik vind hem wel prettig maar alleen met een laagje Ventisit, ik gebruik een Quest ventisit die aan de bovenkant juist heel smal is, dus ik heb niet veel aan die bovenkant. Zonder ventisit vind ik het ook een prima stoel, behalve dan een klein stukje waar hij uiterst pijnlijk mijn ruggegraat raakt. 
 
Ik vermoed dat alleen de bodem een beetje meegeeft, ik zou er niet teveel van verwachten, van die vering. 
 
Bandje plakken zonder opening bij de derailleur kan interessant worden, maar er zijn wel wat trucjes die kunnen helpen. Ballonbandjes kun je wel vergeten, want die ruimte is er niet, 35-40mm max denk ik. 
 
De Gt en ook de SL heeft een hele grote bult achter je hoofd, het is erg belangrijk om daar te beginnen met instellen, dat je niet te hoog zit. De stoel ligt ook iets vlakker als bij vele andere velomobielen, moet je van houden. Ik vind het fijn. Idem met de grote klep. Daardoor kun je makkelijk en op meerdere manieren uitstappen. Dat is fijn. Dat hij bij een beetje wind tegen je kop dicht waait is dan weer minder. Nooit een weggewaaid of omgewaaid deksel, geen geklooi met het deksel dat vind ik fijn. Je kan ook wel redelijk ver naar voren reiken doordat de klep doorloopt tot net iets voorbij de veerpoten. 
 
Een ander nadeeltje is dat ie achter, door de openingen aan beide zijden voor het achterwiel niet zo goed waterdicht is.
	  
	
	
	
		
	 
 
 
	
	
	
		
	Berichten: 6.503 
	Topics: 119 
	Lid sinds: Sep 2020
	
 Bedankt: 13603 
	10525 x bedankt in 5096 berichten
  
	 
 
	
		
		
		17-Jun-2025, 11:38 PM 
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 17-Jun-2025, 11:38 PM door 365cycle.)
	
	 
	
		 (17-Jun-2025, 10:19 PM)Jeroen S schreef:  Bandje plakken zonder opening bij de derailleur kan interessant worden, maar er zijn wel wat trucjes die kunnen helpen. Ballonbandjes kun je wel vergeten, want die ruimte is er niet, 35-40mm max denk ik. Michelin Wild Run'R       35-559.
	  
	
	
In words of others, 
Wisdom blooms, forums unite, 
Quoted love takes flight. 
 
	
		
	 
 
 
	 
 |  
		
			
		 
	 
	
		
	 
	
		
	 
	 
	
	
	
	 
	
	
		
		
	 
	 
	
 
Gebruikers die dit topic lezen: 
 
	
		 | 
		
		
		
			
				
		
		
		
			
				
					| 
						Welkom
					 | 
				 
			
			
		
				
					
						
				Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen. 
				 
				
					 | 
				 
			
		  
		
		
		
		
			
				
					| 
						Nieuwe berichten
					 | 
				 
			
			
		
				
					| 
						 Medeliggers onderweg
					 | 
				 
				
					| 
Ik kwam vanavond z...365cycle — 12:52 AM | 
				 
				
					| 
						 Medeliggers onderweg
					 | 
				 
				
					| Ik kwam vanavond zow...Frutsel — 11:58 PM | 
				 
				
					| 
						 wat ze zeggen
					 | 
				 
				
					| 
Mijn net nieuwe Sn...365cycle — 09:53 PM | 
				 
				
					| 
						 wat ze zeggen
					 | 
				 
				
					| 
Was het een zangfi...Niels van der Wal — 07:46 PM | 
				 
				
					| 
						 wat ze zeggen
					 | 
				 
				
					| Misschien was ze een...datakneder — 07:33 PM | 
				 
				
					| 
						 Vlechtje hoe en wat.
					 | 
				 
				
					| 
Deze doet me den...Bob Hagendijk — 07:31 PM | 
				 
				
					| 
						 wat ze zeggen
					 | 
				 
				
					| Was het een zangfiet...Lopopodium — 06:53 PM | 
				 
				
					| 
						 Vlechtje hoe en wat.
					 | 
				 
				
					| Gesprek over de golf...melle z — 06:14 PM | 
				 
				
					| 
						 Optimalisatie van een WAW.
					 | 
				 
				
					| Bij een oude Waw zit...Gideonaut — 05:47 PM | 
				 
				
					| 
						 wat ze zeggen
					 | 
				 
				
					| Gister avond over de...Niels van der Wal — 05:44 PM | 
				 
				
					| 
						 Optimalisatie van een WAW.
					 | 
				 
				
					| 
Is het een idee om...datakneder — 05:41 PM | 
				 
				
					| 
						 Optimalisatie van een WAW.
					 | 
				 
				
					| Is het een idee om d...Hardloper — 05:30 PM | 
				 
				
					| 
						Optimalisatie van een WAW.
					 | 
				 
				
					| Naar aanleiding van ...datakneder — 05:20 PM | 
				 
				
					| 
						 Vandaag ben ik blij omdat.....
					 | 
				 
				
					| 
Daar zou ik mee ui...datakneder — 04:39 PM | 
				 
				
					| 
						 Vandaag ben ik blij omdat.....
					 | 
				 
				
					| Daar zou ik mee uitk...qv-tester — 03:51 PM | 
				 
				
					| 
						 Vandaag ben ik blij omdat.....
					 | 
				 
				
					| 
Smurfenmuts smalle...datakneder — 03:28 PM | 
				 
				
					| 
						 Vandaag ben ik blij omdat.....
					 | 
				 
				
					| Smurfenmuts smaller?...LigfietsWilsum — 02:31 PM | 
				 
			
		  
		
				
		 
			 |