Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tactiek tijdens wedstrijden
#1
Binnenkort staat Assen weer op mijn wedstrijdagenda en daar ben ik van plan voor het eerst op een tweewieler mee te gaan doen (roetsen in Ter Apel vorig jaar uitgezonderd). 

Nu is mijn gebruikelijke aanpak bij wedstrijden in de Milan "verstand op nul, blik op oneindig en het snot voor de ogen trappen" maar ik heb nu al van verschillende kanten opgevangen dat er bij de tweewielers meer dan de velomobielen "tactiek" bij komt kijken. En ik heb oprecht geen benul wat dan die tactiek moet zijn  Big Grin

Wie kan hier iets over zeggen? Wat is tactisch om te doen als je aan de start van een ligfietswedstrijd verschijnt? En wat juist niet?
Milan SL Mk3 #039 - RaptoBike lowracer - Challenge Hurricane - Thys 222 -  Ligfietsclub Noorderligt 
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#2
(7 uren geleden)TimSch schreef: Binnenkort staat Assen weer op mijn wedstrijdagenda en daar ben ik van plan voor het eerst op een tweewieler mee te gaan doen (roetsen in Ter Apel vorig jaar uitgezonderd). 

Nu is mijn gebruikelijke aanpak bij wedstrijden in de Milan "verstand op nul, blik op oneindig en het snot voor de ogen trappen" maar ik heb nu al van verschillende kanten opgevangen dat er bij de tweewielers meer dan de velomobielen "tactiek" bij komt kijken. En ik heb oprecht geen benul wat dan die tactiek moet zijn  Big Grin

Wie kan hier iets over zeggen? Wat is tactisch om te doen als je aan de start van een ligfietswedstrijd verschijnt? En wat juist niet?

Beste Tim,

In een ver verleden heb ik veel wedstrijden gereden en vaker gewonnen.
Ik lees dat dit je eerste wedstrijd op een 2 wieler wordt. Mijn invulling hiervan is: je weet dus weinig van wat je capaciteiten en specialiteiten zijn.
Ben, je sprinter, tijdrijder, klimmer. Doe je mee om de winst of doe je mee om een persoonlijke prestatie?
Primair zou ik zeggen: Doe mee en leer :-). 
Op een 2 wieler is tactiek belangrijk omdat veel voordeel van windschaduw (de 'zuigkracht' van de renner voor je) hebt. Bij een velomobiel heb je dit nauwelijks. Het heeft dus veel voordeel om in een pelotonnetje te rijden.
Wat meestal gebeurde bij wedstrijden, was dat er bij de start een aantal renners snel wegreed, een peloton vormde en dat deze groep op de winst reed. Als je wilt winnen, moet je hierbij zitten. Er later naartoe rijden kost veel kracht, als het al lukt.
Je kent vast wel de wieleruitdrukking: eerst het bordje van de ander leegeten. Anders gezegd: ga niet halverwege de wedstrijd bewijzen hoe goed je bent door veel in de wind te rijden. De fietsers die beter zijn doen dit nl niet.

De tactiek is voor de eerste wedstrijden; leren en proberen :-)

Niels, M5, van der Wal
De verrijking zit in de beperking
Zelfbouw, M5blueglide, M5 lowrace (crmo), M5 lowracer (carbon), Quest 20", Quest 26", M5 Medium racer (prototype) Quest 26" (carbon), M5 Medium racer, DF, Snoek
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , TimSch , NielsKo
#3
Dank voor je uitgebreide reactie, Niels! Hier kan ik wat mee! 

Het is inderdaad m'n eerste wedstrijd op de tweewieler, maar met de Milan heb ik er al wel redelijk wat gedaan. Ik denk dat ik mezelf het meest als tijdrijder kenmerk, al is m'n sprint ook wel OK denk ik. Ik doe altijd mee voor de lol, winnen reken ik nooit op  Big Grin Maar dat wil niet zeggen dat ik rustig aan doe en niet ga proberen om zover mogelijk vooraan te eindigen  Tongue  

Dus proberen en leren kan ik wel wat mee  Big Grin
Milan SL Mk3 #039 - RaptoBike lowracer - Challenge Hurricane - Thys 222 -  Ligfietsclub Noorderligt 
Antwoord }
#4
Ik lees mee Wink
Achter anderen hangen voelt een beetje als valsspelen maar daar moeten we dan maar overheen stappen als de besten het ook doen.
Litespeed Siena, Koga FPM, Optima Stinger
Antwoord }
#5
Probeer vooral mee te rijden in een groepje, dat scheelt een hoop energie. Er zijn in Assen genoeg deelnemers waarvan er vast een paar ongeveer jouw snelheid rijden. Gaat je eigen groepje niet snel genoeg, dan haak je aan achter iemand die jou net inhaalt en probeer je met die persoon of personen mee te rijden. Was dat toch te snel, dan kan je altijd weer aanhaken bij een groepje dat langzamer rijdt.

Een explosieve eindsprint kan je ongeveer 30 seconden volhouden; daarna ben je leeg. Voor een eindsprint moet je vooral heel goed opletten hoe lang de wedstrijd nog duurt. En kijk vooral ook eens hoeveel tijd het kost om 1 rondje te rijden als je samen in een groepje rijdt. Hoe eerder je gaat sprinten des te groter is de kans dat je nog een stukje alleen moet rijden en de kans is dan aanwezig dat je toch nog weer ingehaald wordt. Sprint je te laat, dan kan het zijn dat je er nog net niet langs bent als je over de finish komt.

Als je meer wedstrijden rijdt, leer je de andere deelnemers ook beter kennen, en weet je al snel of iemand een stayer of een sprinter is.
Antwoord }
#6
(7 uren geleden)TimSch schreef: Wie kan hier iets over zeggen? Wat is tactisch om te doen als je aan de start van een ligfietswedstrijd verschijnt? En wat juist niet?


We vroegen het een aantal licht geanonimiseerde gekende veelwinnaars, wat is hun weg naar winst?

Ymte S:
Je moet minstens 60 rijden, als je geen 60 rijdt win je geen wedstrijd!

Tadej P:
Gewoon 50 kilometer eerder ontsnappen dan logisch is, dat verwacht niemand, en uit verbijstering laten ze je gaan!

Hans W:
Goede bandenkeuze is belangrijk! Zelf won ik vaak op Schwalbe Marathons, ik reed vrijwel nooit lek!

Alberto C:
Zodra het eindelijk eens 10% omhoog gaat naar 53x19 schakelen en eens een stevige demarrage plaatsen.
Wie dan niet mee is, kan ook niet meer winnen!

Julian K:
Je eigen fiets bouwen die 25% lichter is dan die van de concurrentie: gratis Watts!
Eventuele externe componenten wel goed kiezen, zodat niet halverwege de wedstrijd je derailleur uit elkaar valt.

Miguel I:
Gewoon een straf tempo op kop rijden, tot er nog maar één concurrent aan je achterwiel hangt.
Die laat je dan ook wat kopwerk doen (waarschijnlijk remt dit jou nogal af, maar het staat wel lekker sociaal), en als hij hard genoeg werkt mag hij de etappe winnen.

Tot slot nogmaals Ymte S:
Wat Hans W. zonet zei klopt wel, een heel snelle band kan opeens heel langzaam zijn!
Een heel langzame band wordt niet opeens heel snel, dus dan hou je de bocht ook altijd.
Airborne Valkyrie - Airborne Carpe Diem - Airborne Manhattan Project - Van Nicholas Euros - Litespeed Ultimate - Koga Miyata FPC - Optima Baron - Optima Orca - Hase Pino - HP Gekko 20 FX - M5 Lowracer - Quest 259 'Quifje' - Milan SL2 'Yellow Submarine' 
Antwoord }


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: TimSch, ZoefZoef
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ja en op het zeilers...TvWijk — 10:15 PM
Tactiek tijdens wedstrijden
Wie kan hier iets ...Tijanus — 09:33 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Yep! Hier nog eent...LigfietsWilsum — 09:30 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ja, dat is geen onge...TimSch — 09:23 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ha nog een zeilende ...TvWijk — 08:28 PM
Ligfietswedstrijd wielerbaan Assen op 6 ...
Zoals ook al op ande...Cygnus — 06:17 PM
Tactiek tijdens wedstrijden
Probeer vooral mee t...Cygnus — 06:06 PM
Tactiek tijdens wedstrijden
Ik lees mee ;) Acht...Bianca F — 06:00 PM
Traag forum
Nu ongeveer hetzelfd...Lopopodium — 05:59 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Blij vandaag met de ...TimSch — 05:45 PM
Tactiek tijdens wedstrijden
Dank voor je uitgebr...TimSch — 05:35 PM
Tactiek tijdens wedstrijden
Binnenkort staat A...Niels van der Wal — 05:01 PM
Tactiek tijdens wedstrijden
Binnenkort staat Ass...TimSch — 02:55 PM
Ervaringen met de Snoek/Snoek-L
Er was vorig jaar ie...Boyd Maduro — 02:43 PM
Traag forum
Tja, Als je met 1500...Jeroen S — 02:24 PM
Cadans, kracht zetten en aanverwante za...
Past ook wel in dit ...Jeroen S — 02:20 PM
sparta failliet: twee collectors items ...
Daar heb ik al eens ...365cycle — 01:38 PM