Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kettingrol defect - welke ter vervanging
#1
De voorste kettingrol is aan vervanging toe aan zo te horen een defect lager. 
Met >14k en zoveel spanning niet zo raar denk ik. Tot nu toe geen enkel onderhoud of vervanging o-ringen hoeven doen. 

Zoals vaak heb ik weer keuzestress. Op zich bevalt de originele kettingrol goed, maar liever ook meer efficientie nou ik de kettingrol toch moet vervangen.
Met daarbij de wens dat het geluid prettig zoemend blijft.

A Weer origineel Bülk idler https://www.velomobileworld.com/wp-conte...000_v2.pdf
B De nieuwe van Velomobiel.nl https://www.velomobiel.nl/nieuws/137/wij...kkeld.html
Beide 100 met 10mm as. Beide met ongeveer dezelfde prijs.

Samengevat: Hoe is het geluid van de nieuwe kettingrollen van Velomobiel.nl in vergelijking met de geheel kunststof kettingrollen?
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#2
(06-Sep-2026, 12:30 PM)Hoekie schreef: Met >14k en zoveel spanning niet zo raar denk ik. Tot nu toe geen enkel onderhoud of vervanging o-ringen hoeven doen. 
14k vindt ik nog niet echt veel voor een kettingrol. Ik zit met mijn Snoek op ongeveer het dubbele en heb nog nergens last van..

(06-Sep-2026, 12:30 PM)Hoekie schreef: A Weer origineel Bülk idler https://www.velomobileworld.com/wp-conte...000_v2.pdf
B De nieuwe van Velomobiel.nl https://www.velomobiel.nl/nieuws/137/wij...kkeld.html
Beide 100 met 10mm as. Beide met ongeveer dezelfde prijs.

Ginkgo Veloteile SOE velotech is ook nog een optie

Oh, ik zie dat die aardig aan de prijs zijn vergeleken met die anderen
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hoekie
#3
Hier ook bijna het dubbele en functioneert nog prima, wel de rubber ringetjes vernieuwd, de oude waren weggesleten, en dat scheelt in geluid.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hoekie
#4
Is de standaard kettingrol in de Bülk die van Alligt? Op basis van die tekening lijkt hij er wel op. Het nadeel van de kettingrollen van velomobiel.nl vind ik dat ze nogal breed (dikke wanden en uitstekende schroefkopjes) zijn, waardoor ze eerder interfereren met de kettingbuis van de teruggaande ketting.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hoekie
#5
AJ heeft volgens mij de VelomobielNL kettingrollen in zijn Milan, ik ben ook wel nieuwsgierig naar hoe of wat. Wil m'n QV binnenkort ook eens wat liefde geven.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hoekie
#6
Ik vond die van Velomobiel.nl er nogal stevig uitzien, dikke flenzen, maar dat lijkt in het echt tegen te vallen. Groot pluspunt vind ik wel dat er waarschijnlijk gewoon nieuwe onderdeeltjes op kunnen, zoals nieuwe flenzen, kransje.

Ik heb Allight Ginkgo en Terracycle rollen. De Allight is simpel en robust, maar daar is geloof ik weinig aan te vervangen. De Ginkgo is toe aan een nieuw zijplaatje, omdat de dunne pootjes naar de bevestigingsboutjes zijn doorgebroken. Die zijn er voor 5 euro ofzo. Maar die zijn echt heel dun en flexibel, kun je met knijpen met de hand vervormen. Erg enthousiast over die zijdelingse geleiding ben ik dus niet. De Terracycle is een rubber ringetje verloren. Nadeel daarbij is dat de 12 speed tussen het tandwiel en de flenzen past. Hij valt er niet overheen, maar klemt zich ertussen. Dat gebeurde dan als ik over een klein hobbeltje reed, soms. Maar vaak genoeg om erg irritant te worden.

Ik heb nu een Allight zonder tandjes in de Milan, omdat die met twee tandjes moeilijk doen en omdat ik geen zin had om de Alligt met tandjes die in de houten zit, eruit te bouwen. Met tandjes voelt iets harder en steviger, maar niet heel veel, met mijn beperkte power. Zonder tandjes is wel stiller. Qua levensduur vermoed ik dat met tandjes langer meegaat.

Bij vervanging zou ik denk ik voor een Nederlands product gaan, denk Velomobiel.nl omdat ik die nog niet geprobeerd heb.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hoekie
#7
Vanavond heb ik de kettingrol van de Urban ingebouwd. Eerst maar eens het knarsende geluid weg krijgen.
Daarna beslissen welke kettingrol.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#8
Geluid is weg. Het was dus inderdaad het lager. Gelijkertijd is het überhaupt stiller geworden. Blijkbaar was het lager al langer niet meer zo goed.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Jeroen S
#9
Maar dan heb je het probleem dus wel gevonden.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hoekie
#10
Heb ze beide gehaald. Via Velomobiel.nl want ik had nog wat meer nodig van hun.
Die van Velomobiel.nl is breder op lager niveau omdat er een busje tussen de lagers zit. Waar bij Alligt/QV kettingrol er geen busje tussen de lagers zit.

Dan kan ik de POMs smaller maken maar daar had ik voor nu geen zin in. Of lagers verwijderen, busje verwijderen en de lagers weer terug. Het zijn dezelfde lagers als ik zo snel keek. Een andere keer.

De Alligt/QV kettingrol zit er nu in en zie, de kettingloop loopt weer mooi soepel. Happy days.
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Mistral ingekort, problemen
In ieder geval geen ...blokdoorn — 02:14 PM
Mistral ingekort, problemen
Volgens mij zou iede...Hardloper — 01:42 PM
Kettingrol defect - welke ter vervanging
Heb ze beide gehaald...Hoekie — 01:33 PM
Mistral ingekort, problemen
Ik denk dat ik ook w...SiskaBest — 01:15 PM
Mistral ingekort, problemen
Alles wat ik op de f...Wim -de roetsende — 01:03 PM
Mistral ingekort, problemen
Leren sleutelen,in...SiskaBest — 12:26 PM
Mistral ingekort, problemen
Misschien woont er i...blokdoorn — 12:13 PM
Mistral ingekort, problemen
Je kunt op dit forum...Jeroen S — 11:36 AM
Oliebollentocht 2026
Ligfiets Wilsum,  ...Jeroen S — 11:26 AM
Mistral ingekort, problemen
Leren sleutelen,in i...martinus — 11:20 AM
Oliebollentocht 2026
Het Almelo-Nordhornk...Atrike — 10:31 AM
Mistral ingekort, problemen
Tja, dan wordt het...SiskaBest — 10:11 AM
Oliebollentocht 2026
Nog een tip voor de...LigfietsWilsum — 09:16 AM
Mistral ingekort, problemen
Hoe is de maat van d...Wim -de roetsende — 09:05 AM
Oliebollentocht 2026
Nog een tip voor de ...Fietsbennie — 07:39 AM
Mistral ingekort, problemen
Tja, dan wordt het w...Jeroen S — 11:20 PM
Oliebollentocht 2026
Ach ja, je kan altij...Jeroen S — 11:08 PM