Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
Berichten: 559
Topics: 22
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 232
295 x bedankt in 166 berichten
Martin welk merk, type (RD-M….jaar) is die derailleur.
Msschien heb ik zo’n stelschroef voor je
Berichten: 2.780
Topics: 57
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 4890
3361 x bedankt in 1572 berichten
(27-Mar-2023, 11:23 PM)gideon schreef: Martin welk merk, type (RD-M….jaar) is die derailleur.
Msschien heb ik zo’n stelschroef voor je Yes ik lees ook even mee.
Berichten: 595
Topics: 7
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 11
942 x bedankt in 409 berichten
EVen naar de lokale bouwmarkt kan niet?
Zijn dat echt heel speciale schroeven dan qua maatvoering?
Berichten: 598
Topics: 13
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 689
1013 x bedankt in 468 berichten
28-Mar-2023, 11:19 AM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 28-Mar-2023, 11:20 AM door Bacchus.)
@ZoefZoef: Ik dacht ook in eerste instantie aan de B-schroef, die niet heel spannend is. Maar volgens mij is Martin die holle schroef tussen buitenkabel en derrie kwijt, die waar de binnenkabel doorheen gaat.
Berichten: 128
Topics: 6
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 59
292 x bedankt in 95 berichten
28-Mar-2023, 06:39 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 28-Mar-2023, 06:44 PM door De tovenaar.)
Zoiets? Kost maar een paar euro denk ik. Gewoon ff vragen bij de fietsenmaker.
Berichten: 104
Topics: 9
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 0
251 x bedankt in 81 berichten
28-Mar-2023, 07:31 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 28-Mar-2023, 07:44 PM door Martin van Mourik.)
(27-Mar-2023, 11:21 PM)Lopopodium schreef: Ik zou even naar de lokale fietsenmaker lopen om te vragen wat ze daar nog in een laadje hebben liggen dat stof aan het verzamelen is. (28-Mar-2023, 06:39 PM)De tovenaar schreef: Zoiets? Kost maar een paar euro denk ik.
... (foto) ... Ja, zo'n ding als op die foto.
Ik ben bij de fietsenmaker langs geweest en die trok zo een gloednieuwe uit een la voor me. Drie euro.
Dat was bij de meest praktische blingblingloze fietsenmaker die ik ken hier in de omgeving, een dorp verderop.
De term stelschroef (gezien in webwinkels) leverde ook nog enige spraakverwarring op. De fietsenmaker kwam eerst met zo'n schroef zoals bij de H en de L op bovenstaande foto. Toen ik uitlegde dat ik een hol ding bedoelde waar de kabel doorheen gaat visde hij het juiste onderdeel uit een la. Op de verpakking staat dat het een stelbout is.
(27-Mar-2023, 11:23 PM)gideon schreef: Martin welk merk, type (RD-M….jaar) is die derailleur. Mijn derailleur is een obscuur geval, 9-speed en er staat in sterk vervaagde letters Shimano Exage op. Een serienummer is nergens te bekennen. Zoeken op Shimano Exage levert me vooral visdraad en vismolens op, en op marktplaats derailleurs uit het 6-speed en 7-speed tijdperk.
Berichten: 559
Topics: 22
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 232
295 x bedankt in 166 berichten
Zover ik weet stammen de Shimano Exage derailleurs (en complete groepen) uit eind jaren 80- begin jaren 90.
Exage had je met lange kooi (MTB) zoals type: Exage 500, RD-M500 (die zat net onder LX RD-M550)
Hier nog een paar varianten: RD-M320, RD-M450,
Je had ook de race uitvoering (korte kooi) bijvoorbeeld RD-A450
Maar je had meerdere types Exage 300 (RD-M300) 400 (RD-M400) waarin 300 goedkoop was en 500 de top
De type nummers bij Shimano derailleurs (RD-M…..) staan aan de binnenkant van de derailleur
Berichten: 595
Topics: 7
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 11
942 x bedankt in 409 berichten
28-Mar-2023, 09:39 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 28-Mar-2023, 09:50 PM door ZoefZoef.)
omdat ik een factuur van mn lieve ex-verhuurder zag onder ogen kreeg. Een factuur die ik geacht wordt te moeten betalen, maar die grotendeels onbetaald zal blijven waarschijnlijk. Nouja, factuur. Het was de eindinspectie en bedragen erbij. Geen idee wie dat hersteld heeft.
Voor het verwijderen van een stuk raamfolie in de doucheruimte (1m2, 1 stuk) wordt het schappelijke bedrag van 110 euro in rekening gebracht. Zo'n folie zonder lijm, dat je aanbrengt met wat sop en zo'n raamwisser, en dat kleeft door statische lading. Maal 2, want ook in de woonkamer was dat aanwezig op 2 ramen en het wordt kennelijk per vertrek gerekend. 250 euro voor het vervangen van een wasbak, dik in de 30 euro voor het wegbrengen van een paar spulletjes naar de container 20m verderop die nog in de meterkast stond en nog een paar dingen waarvan ik dacht WTF!? Zoals 2 sleutels a 35 euro per stuk, terwijl ik nooit 3 sleutels heb ontvangen. Een roostertje in de keuken, a 25 euro die er nooit heeft gezeten voor zover ik me kan herinneren. Kreeg weer even hartkloppingen en haat bij het zien van die factuur. ALsof ik niet hard genoeg door ze genaaid ben
En zo loopt de totaalrekening van een ontruiming na het terughalen van de fietsen die stoute ik niet in mn kelderbox had geplaatst op een kleine 8k, een negatieve verhuurdersverklaring en straks geen geld om een andere woning in te richten. Schrijf het maar even van me af, maar ben dus echt gewoon kwaad op die bedragen. Alsof het niks is.
Overigens geen voorinspectie gehad, en ook niet de mogelijkheid zelf de defecten op te lossen. Althans, geen post gezien van de verhuurder NA de ontruiming. En nog voor het vonnis werd mij al telefonisch medegedeeld dat ze alle dienstverlening met mij hebben gestopt (toen ik ze belde met bijv. de vraag wat de nieuwe huuur zou woning in geval van een mogelijke woningruil. Hen zelf bellen zou dus bij voorbaat al afgewimpeld worden. Ook niet teruggebeld door degene aan wie de telefoniste het zou voorleggen.
Berichten: 2.780
Topics: 57
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 4890
3361 x bedankt in 1572 berichten
Wat er ook gebeurd is, ze horen je in ieder geval geen oor aan te naaien. Zoek even contact met iemand die juridisch advies kan geven (die dame die je laatst noemde bijvoorbeeld), want als ik het me goed herinner moeten ze wettelijk gezien beschadigingen kunnen aantonen en ook een opleveringsrapport van toen je er kwam wonen kunnen overleggen.
Kan het nu even niet navragen (persoon in kwestie die ook verhuurder is is momenteel flink ziek), maar zodra dat weer kan doe ik het even voor je als het nog actueel is.
Berichten: 598
Topics: 13
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 689
1013 x bedankt in 468 berichten
, 12:49 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 12:51 PM door Bacchus.)
(28-Mar-2023, 09:39 PM)ZoefZoef schreef: Voor het verwijderen van een stuk raamfolie in de doucheruimte (1m2, 1 stuk) wordt het schappelijke bedrag van 110 euro in rekening gebracht. [...] 250 euro voor het vervangen van een wasbak,
Ik vind die verhouding vooral ook krom: Een nieuwe wastafel, kraan, afvoer, transport, montage door een loodgieter, afvoer van de oude spullen naar de milieustraat, kan samen makkelijk wel 250 kosten. Een hoekje folie lospeuteren en met beleid in 30 seconden van het raam trekken en in het huisvuil gooien door degene die constateert dat het er niet hoort te zitten, kost een tientje als je er echt een prijs aan moet hangen.
Qua sleutels en roostertje denk ik dat ze ook zullen moeten aantonen dat het voor jou duidelijk was dat die er hoorden te zijn. Een inventarisatie toen je erin trok is het meest logische. Als dat ontbreekt, kunnen ze je moeilijk in gebreke stellen, lijkt me. En inderdaad lijkt het me niet meer dan logisch dat je bij oplevering van de woning er samen even doorheen loopt zodat je kleine dingen zelf ter plekke kan oplossen.
|
Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
|