Berichten: 755
Topics: 9
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 12
89 x bedankt in 77 berichten
03-Dec-2020, 12:13 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 03-Dec-2020, 12:17 PM door PietV*.)
Een hele mooie leestip. Jammer dat de rijksoverheid een liberale kijk heeft op verkeer en dat verkeersmaatregelen worden overgelaten aan de lagere overheden. Wetten en Reglementen zijn eenduidiger en eenvoudiger. Geldend voor heel Nederland.
Van mij mag als verkeersregel de maximum snelheden binnen de bebouwde kommen naar 30 km/h. Voor alle bestuurders. Alle snorfietsers met helm op naar de rijbaan. Voor de belangrijke verkeersaders binnen de bebouwde kommen kan de snelheid naar 60 km/h.
Heb het boek gereserveerd bij de bibliotheek.
Berichten: 204
Topics: 5
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 1
24 x bedankt in 20 berichten
Dag Jurrien,
Prettig dat je dit tipt en dat mensen het lezen. Het is een zeer waardevolle blik op het huidige gebruik van de openbare ruimte.
Omdat ik lid ben van de correspondent en dit digitale schrijven dagelijks lees is Thalia mij op het spoor gekomen en is een klein stukje van de consequenties voor mij in dit boek terecht gekomen. Hopelijk is het resultaat van dit boek, ten tijde van corona, dat er anders naar de openbare ruimte gekeken gaat worden.
Niels, ieder nadeel hep zijn voordeel, van der Wal
Berichten: 217
Topics: 3
Lid sinds: Dec 2019
Bedankt: 4
31 x bedankt in 29 berichten
Ik heb het boek nog niet gelezen, maar is het niet tamelijk vanuit stedelijk perspectief geschreven?
Stop making sense
Berichten: 204
Topics: 5
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 1
24 x bedankt in 20 berichten
Ik vroeg me al af of dit boek al lang bekend was onder de ligfietsers, daar ik begrijp dat het ongeveer een boekvorm is van losse artikelen van de Correspondent. Ik ken de Correspondent verder niet zo goed, dus kon dat niet goed inschatten.
Nee, klopt niet. Het is een boek geschreven vanuit de invalshoek van een journalist. De Correspondent schrijft artikelen die het onderwerp in breed perspectief zetten; dus niet vanuit (wat zij noemen) de waan van de dag.
Enkele invalshoeken zijn wel eerder in de Correspondent verschenen, maar het is uiteindelijk ontstaan vanuit de samenwerking met onze fietsprofessor, onderzoek naar geschiedenis en publicaties en veel interviews en de inzichten hieruit inhoudelijk verwerkt. Een gedegen werk dus, met actuele waarde. De vraag die er onder ligt is of we de openbare ruimte nu gebruiken zoals we hem zouden willen gebruiken.
Dit boek gaat dus eigenlijk over het gebruik van openbare ruimte.
(En toegankelijk geschreven, dus veel leesplezier)
Niels, :-), van der Wal