Waardering:
  • 7 stemmen - gemiddelde waardering is 4.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vandaag ben ik blij omdat.....
Om niet off topic te gaan in dat topic, heb ik een apart topic voor de 'Rear wheel ratchet holder - velomobile tool' van NUeB aangemaakt.
https://ligfietsers.nl/thread-2898-post-...l#pid68818
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Het is altijd leuk als je reactie ziet op je werk. Om het concreet te maken, het is leuk om reacties te lezen bij het vrijdag bericht.  Smile
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
(24-Oct-2025, 07:04 PM)Gideonaut schreef: na wat ruzie te hebben gehad met m'n TPU (blijkt nogal snel vocht op te zuigen, en dan print het voor geen meter) 
Veel filament vindt dat niet leuk, de material station hier staat daarom 24/7 aan.

Heb je een oven die op 40~50 graden kan? 
>> Aanzetten, TPU erin leggen, uurtje of 2 laten staan, problem solved.
Je hebt overigens ook gewoon droogkasten voor 3D printers.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Ik heb zo'n filament droger gekocht en het probleem is idd verholpen na een paar uurtjes drogen! Filament in de oven moet ik toch echt heeeel hard afraden tenzij je een extra oven hebt staan waar je geen eten in doet want dat gaat je gezondheid niet veel goeds doen  Sick
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | WAW #15 | DF XL 288? | Raptobike | Whike | ICE Trice QNT | Optima Baron (custom)
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle , Jeroen S
Ongehinderd door enige ervaring met 3D-printen: Zou je die filamenten niet gewoon kunnen opslaan in een bak met rijst? (Praktische invulling even zelf bedenken). Er zijn niet veel (betaalbare) materialen hygroscopischer dan simpele rijst...
Airborne Valkyrie - Airborne Carpe Diem - Airborne Manhattan Project - Van Nicholas Euros - Litespeed Ultimate - Koga Miyata FPC - Optima Baron - Optima Orca - Hase Pino - HP Gekko 20 FX - M5 Lowracer - Quest 259 'Quifje'
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
(, 11:45 AM)Tijanus schreef: Ongehinderd door enige ervaring met 3D-printen: Zou je die filamenten niet gewoon kunnen opslaan in een bak met rijst? (Praktische invulling even zelf bedenken). Er zijn niet veel (betaalbare) materialen hygroscopischer dan simpele rijst...

Je kan siliconenkorrels nemen (Silicagel), dat werkt beter dan rijst, en is minder stoffig.
Het probleem is alleen dat dat de lucht droog maakt, maar niet het vocht uit het filament trekt. Daarvoor moet je het toch eerst verwarmen.

Dus: Eerst verwarmen, dan in een luchtdichte bak met een handvol silicagel bewaren.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
(, 02:25 AM)Gideonaut schreef: Ik heb zo'n filament droger gekocht en het probleem is idd verholpen na een paar uurtjes drogen!
Nice!

(, 02:25 AM)Gideonaut schreef: Filament in de oven moet ik toch echt heeeel hard afraden tenzij je een extra oven hebt staan waar je geen eten in doet want dat gaat je gezondheid niet veel goeds doen  Sick
Ik maak me er niet zo heel druk over to be honest. Er gebeurt bij zo'n lage temperatuur niets met het filament behalve dat het vocht (water dus) eruit trekt.
Maak me meer zorgen over ASA printen in huis, maar daarom staat de printer hier ook recht onder de afzuiginstallatie met een dikke slang naar de airmanager. En paranoid papa print geen ASA als de uk thuis is  Rolleyes
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Tweede lekke achterband in 300km, dus hebben we dat voor de rest van het seizoen alvast weer gehad Wink Daarvoor slechts 2 lekke banden in 6000km.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
(, 07:48 PM)blokdoorn schreef: Tweede lekke achterband in 300km, dus hebben we dat voor de rest van het seizoen alvast weer gehad Wink Daarvoor slechts 2 lekke banden in 6000km.

Is je band na de laatste lek vervangen?

Voor mij is een serie lekke banden een duidelijke waarschuwing, maar soms is het gewoon pech.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct -  Whike  -  Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing, 
Antwoord }
Bedankt door:
Verschillend wiel, en de buitenband is nog vrij nieuw, dus schaar het vooralsnog onder pech, wel allebij tijdens nattigheid en veel takjes, en ander herfstige spullen op de weg.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Blij dat het gelukt is om een kampeeruitrusting in de Milan te proppen als test vanmiddag. Wel merkbaar minder ruimte dan in de Quest, dus maar geen winterslaapzak mee  Big Grin

Nu kan ik me gaan aanmelden voor de vrijwilligersdag van NVHPV 8 november die ik dan ga combineren met een fietsavontuur van ca 450km in 24 uur (het overgrote deel in het donker Cool ) incl nachtje kamperen.
Antwoord }
Heb je ook bagagevakken in de neus Tim?
Die zijn in een Milan niet superhandig om iets uit te halen, maar prima voor spullen die je niet supervaak nodig hebt, en een beetje massa in de neus verbetert de stabiliteit Smile

Ik had er te grote voeten voor, maar een bottle cage met PET-fles gevuld met binnenbanden enzo is niet onhandig.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Yep, die heb ik. Zitten aan links alle binnenbandjes en gereedschap in. Rechts is vrijwel leeg, dus kan wel wat kleiner kampeerspul in, tentstokken etc. 

Kan er best redelijk bij moet ik zeggen. Het helpt als je de losse spullen (bandjes etc) in een tasje erin doet. Dan hoef je alleen de hengsels van de tas op te vissen.  Wink
Milan SL Mk3 #039 - Challenge Hurricane - Thys 222 -  Ligfietsclub Noorderligt 
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , datakneder , Jeroen S
Ja, dat is de methode die ik ook gebruik. Wel opletten met spul dat weer uitzet als je het erin propt. Dan kan het best vast gaan zitten.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , TimSch
(7 uren geleden)365cycle schreef: Ik had er te grote voeten voor, maar een bottle cage met PET-fles gevuld met binnenbanden enzo is niet onhandig.

Goed idee. Zat ook te kijken aangezien een Bülk minder ruimte achterin heeft dan een QV..
Vastgeschroeft door de wielkast?
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
(3 uren geleden)Hoekie schreef: Goed idee. Zat ook te kijken aangezien een Bülk minder ruimte achterin heeft dan een QV..
Vastgeschroeft door de wielkast?
Volgens mij had ik 'm gelijmd, maar een schroefje kan natuurlijk ook.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: TimSch, ZoefZoef, 24 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Carbonbakje op wielkast Quest
Ik zou het een 'dash...BaronEnQuest — 10:23 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Goed idee. Zat ook...365cycle — 09:43 PM
Ervaringen gevraagd voor een potentiële...
maar het is wel pret...365cycle — 09:39 PM
Carbonbakje op wielkast Quest
Dat staat niet op de...Arend-Jan — 09:28 PM
Carbonbakje op wielkast Quest
Carbonblokje, carbon...Richard107 — 09:10 PM
Ervaringen gevraagd voor een potentiële...
Grootste voordeel ...Themba — 08:40 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik had er te grote...Hoekie — 07:49 PM
Hork van de dag
Die Klinkerstraat bl...Lopopodium — 06:05 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ja, dat is de method...Jeroen S — 05:51 PM
Hork van de dag
Het was vandaag een ...Jeroen S — 05:47 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Op allerhande plekke...Hardloper — 04:49 PM
Nieuw speeltje ?
Dit is een topsnel...Hardloper — 04:43 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Yep, die heb ik. Zit...TimSch — 04:33 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Heb je ook bagagevak...365cycle — 03:47 PM
Rear wheel ratchet holder - velomobile ...
Lijkt me een relat...365cycle — 03:34 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Blij dat het gelukt ...TimSch — 03:27 PM
LEL 2025
Of het voegt een ele...Arend-Jan — 03:09 PM