Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Velion / Code naam: VM45
#79
(08-Jan-2026, 11:07 AM)Hardloper schreef:
(07-Jan-2026, 11:03 PM)Bobslee schreef: Als je het nieuws rond Podbike een beetje gevolgd had wist je al dat die failliet zijn, ik was allang blij dat ik voor dat die fiets in productie ging mijn pre-order gecanceled had, mijn inleg heb ik terug gehad. Er waren trouwens al snel problemen met printkaarten bij de eerste modellen las ik ergens.
Bekijk eens naar de datum van mijn bericht. 2023, dus dit was voor het faillissement. En ik wist dat je je bestelling had geannuleerd en heb ook gelezen over de vele problemen op het Duitse forum.

(07-Jan-2026, 11:03 PM)Bobslee schreef: Toen ik mijn QV 42 in 2017 ophaalde woog die al 37,5 kg, dat met achterremmen, mountaindrive en head-in kap.
Ik heb geen schijfremmen en de mijne woog 35,7kg. Dus schijfremmen voegt bij benadering zo'n 1,8 kg toe.

Klopt, ik was te vlug met schrijven, ik keek pas veel later naar de datum van het draadje........Sorry! Doh
Huidige fietsen: Trek Emonda, Surly Midnight Special, Batavus Professional 1978, Quattrovelo 42
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Hardloper
#80
(08-Jan-2026, 01:41 PM)Bobslee schreef: Klopt, ik was te vlug met schrijven, ik keek pas veel later naar de datum van het draadje........Sorry! Doh
Geen probleem
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#81
(08-Jan-2026, 11:07 AM)Hardloper schreef: Ik heb geen schijfremmen en de mijne woog 35,7kg. Dus schijfremmen voegt bij benadering zo'n 1,8 kg toe.
Volgens velomobiel.nl niet:

[Afbeelding: schijfremmenenzo.png]
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
#82
(08-Jan-2026, 01:05 PM)365cycle schreef: -knip-
Om de zitting hoger te krijgen moet je dus iets aan de stabiliteit doen, en dat lukt alleen als je het hele voertuig breder maakt. 
-knip-

Een vierde wiel toevoegen helpt ook Wink

(08-Jan-2026, 12:17 PM)Hoekie schreef:
(07-Jan-2026, 10:11 PM)Arend-Jan schreef: Maar, voor mij dus Le Question Jambon: is dit in NL wettelijk gezien nou een brommobiel? Of een speed-pedelec? Of nog iets anders?

Uit de woorden van Stephan: L6e-A voertuig: lichte quad voor gebruik op de weg.
+ gordel = helm niet verplicht.
Populistische naam is een brommobiel denk ik.

L6e-A ok, merci 
Die mag in NL dus niet op het fietspad (en ook niet op een fiets/bromfiets pad!). Erg jammer...
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#83
Stel, ik vind een mooi exemplaar van de Podbike tweedehands. Waar moet ik dan rijden? Want in heel de EU ziet het door EPAC als EBike, maar niet in NL. Volgens bepaalde gedachte gangen zou niet het gewicht een probleem zijn, maar het 4de wiel. Dus dan is ook een Quatrevelo met 250 watt motor ergens al tussen EBike en L6E-A voertuig.

Dus dan kun je maar beter deze VM45 hebben in NL, dan zit je gewoon safe.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Bobslee
#84
(, 10:52 AM)Hardloper schreef: Stel, ik vind een mooi exemplaar van de Podbike tweedehands. Waar moet ik dan rijden? Want in heel de EU ziet het door EPAC als EBike, maar niet in NL. Volgens bepaalde gedachte gangen zou niet het gewicht een probleem zijn, maar het 4de wiel. Dus dan is ook een Quatrevelo met 250 watt motor ergens al tussen EBike en L6E-A voertuig.

Dus dan kun je maar beter deze VM45 hebben in NL, dan zit je gewoon safe.

Zou best kunnen, maar als ik er op zoek vind ik dit:

Een 4-wielige elektrische fiets valt in Nederland al snel onder de categorie brommobiel, niet zomaar een 'e-bike', wat betekent dat er strengere regels gelden dan voor een gewone (2-wielige) e-bike: vaak een kenteken, WA-verzekering, minimaal rijbewijs AM (bromfietsrijbewijs) en helmplicht zijn vereist, afhankelijk van snelheid, gewicht en vermogen, en deze voertuigen mogen meestal niet op het fietspad, maar op de rijbaan of bromfietspad.

Een 4-wielige fiets die aan de standaard e-bike eisen (max 250W, ondersteuning tot 25 km/u) voldoet, wordt gezien als een gewone fiets.

Beetje een grijs gebied misschien?
Voor mij geen probleem, ik fiets toch zowat enkel in Noorwegen met de QV......
Huidige fietsen: Trek Emonda, Surly Midnight Special, Batavus Professional 1978, Quattrovelo 42
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#85
(, 11:16 AM)Bobslee schreef: Een 4-wielige fiets die aan de standaard e-bike eisen (max 250W, ondersteuning tot 25 km/u) voldoet, wordt gezien als een gewone fiets.

Het lijkt mij wel duidelijk als bovenstaande klopt.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door: Bobslee , Willeke_IGKT
#86
(, 11:34 AM)Wim -de roetsende schreef:
(, 11:16 AM)Bobslee schreef: Een 4-wielige fiets die aan de standaard e-bike eisen (max 250W, ondersteuning tot 25 km/u) voldoet, wordt gezien als een gewone fiets.

Het lijkt mij wel duidelijk als bovenstaande klopt.

Nog een kleine aanvulling: 

Een 4-wielige e-bike mag op het fietspad mits hij niet breder is dan 1,50 meter en aan de normale e-bike regels voldoet (hulp tot 25 km/u, geen kenteken)

Dus zowel de Podbike als de QV met ondersteuning tot 25 km/u mogen gewoon op het fietspad in Nederland, en hebben natuurlijk ook de keuze om eventueel de rijbaan te gebruiken volgens artikel 5.

De Velion zal als L6e-A voertuig aan andere regels moeten voldoen, en niet op het fietspad toegestaan zijn. 
Toch blijft het voor mij ook een interessant voertuig, ook omdat je nog steeds het gevoel zal hebben van fietsen als je erin onderweg bent. 
En fietspaden hebben we nauwelijks waar ik woon.
Huidige fietsen: Trek Emonda, Surly Midnight Special, Batavus Professional 1978, Quattrovelo 42
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#87
(, 11:16 AM)Bobslee schreef: Een 4-wielige elektrische fiets valt in Nederland al snel onder de categorie brommobiel, niet zomaar een 'e-bike', wat betekent dat er strengere regels gelden dan voor een gewone (2-wielige) e-bike: vaak een kenteken, WA-verzekering, minimaal rijbewijs AM (bromfietsrijbewijs) en helmplicht zijn vereist, afhankelijk van snelheid, gewicht en vermogen, en deze voertuigen mogen meestal niet op het fietspad, maar op de rijbaan of bromfietspad.

Beetje een grijs gebied misschien?
Hierop kwam ik dus ook. Maar zelfs een gewone niet ondersteunende QV is al in sommige staten een probleem in sommige staten van de VS. Maar mocht 4 wielen en trappers een probleem zijn, dan is een skelter voor kinderen dat ook. In die zin zitten we wel goed.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Bobslee
#88
(, 11:44 AM)Bobslee schreef: Dus zowel de Podbike als de QV met ondersteuning tot 25 km/u mogen gewoon op het fietspad in Nederland, en hebben natuurlijk ook de keuze om eventueel de rijbaan te gebruiken volgens artikel 5.
Volgens mij gaat artikel 5 over een 3-wieler. --> zie het bericht hieronder van Hoekie. Dankjewel.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door:
#89
(, 12:15 PM)Wim -de roetsende schreef:
(, 11:44 AM)Bobslee schreef: Dus zowel de Podbike als de QV met ondersteuning tot 25 km/u mogen gewoon op het fietspad in Nederland, en hebben natuurlijk ook de keuze om eventueel de rijbaan te gebruiken volgens artikel 5.
Volgens mij gaat artikel 5 over een 3-wieler.

Volgens mij kan je ook eerst het artikel nakijken als je het niet zeker weet. (ik weet het, het internet staat vol met aannames)

Bestuurders van fietsen op meer dan twee wielen die met inbegrip van de lading breder zijn dan 0,75 meter en van fietsen met aanhangwagen die met inbegrip van de lading breder zijn dan 0,75 meter mogen de rijbaan gebruiken.
Antwoord }
#90
Die Brommobiel situatie is ook precies waarom Allart en Theo geen 45km/h ondersteunde quest willen omdat je dan snel een brommobiel bent en dus niet op het fietspad mag. Ik zie regelmatig een brommobiel op de provinciale weg rijden, die niet heel veel harder gaat als ik in de zomer. Ik benijd haar niet. Ze rijdt dan rond de 50 op de N weg, waar de rest van het verkeer 80 mag maar realistisch tegen de 100 rijdt. De pakkans is hier niet zo hoog.

Ik zou me er zeer onprettig voelen. Ook omdat onze N wegen meestal geen vluchtstrook kennen. Op de Duitse B wegen die redelijk vergelijkbaar zijn, is vaak wel iets van een vluchtstrookje en of een bredere rijbaan, op sommigen durf ik wel te velomobielen.
Antwoord }
Bedankt door: Bobslee , Hoekie , Willeke_IGKT
#91
(08-Jan-2026, 11:46 PM)Arend-Jan schreef: L6e-A ok, merci 
Die mag in NL dus niet op het fietspad (en ook niet op een fiets/bromfiets pad!). Erg jammer...
Dat kan je niet zomaar klakkeloos aannemen, helaas. De wet met al z'n addendums en lokale aanpassingen is daar lekker vaag over. De speed pedelec bijvoorbeeld, mag in veel situaties tóch op het fietspad, maar is voor de wet een brommer (L1e-B). De snorfiets mag in veel situaties níet op het fietspad, maar is een licht gemotoriseerd rijwiel (L1e-A). Er zijn zelfs plekken waar je met een elektrische snorfiets wél op het fietspad mag, maar met een snorfiets die echt snort niet.
Voertuigen uit de L6-categorie mogen wél weer op het fietspad (Stint en e-step bijvoorbeeld).
En de voertuigcategorie L6e wordt eigenlijk omschreven als "Motorvoertuig met een maximale cilinderinhoud van 50 cc en maximumsnelheid van 45 kilometer per uur", maar er zijn zeker voertuigen in goedgekeurd die meer dan 50cc cilinderinhoud hebben en alleen aan de maximumsnelheid voldoen.

De vraag is zo ongeveer: Wordt de VM45 door de fabrikant een speed pedelec genoemd, of niet?
Of is het toch een gehandicaptenvoertuig? Want in dat laatste geval kan je er in ieder geval tot de zomer mee rondrijden met alleen een ouderwets verzekeringsplaatje...  Big Grin

(, 10:52 AM)Hardloper schreef: Dus dan is ook een Quatrevelo met 250 watt motor ergens al tussen EBike en L6E-A voertuig.
Nee, zeker niet. Een L6e-A voertuig heeft een typegoedkeuring.
Een voertuig met trapondersteuning tot 250W en ondersteuning tot maximaal 25 km/h valt onder de fietsen, ook als het zes wielen heeft.

Het enige wat er grijs is aan dat gebied is dat maximumvermogen: Er wordt tegenwoordig gezeurd over fatbikes die "te makkelijk op te voeren zijn" (namelijk door er andere software in te lezen), en dat de motor "makkelijk meer vermogen levert". Als dat ooit voor de rechter komt sta ik aan de kant van de fabrikant; het ding is afgeleverd met 250W, zolang de fabrikant geen opvoeren propageert zit degene die het opvoersetje verkoopt mijns inziens fout.

Je kan iedere elektromotor van 250W namelijk meer dan 250W laten leveren. Ga buiten het aansturing om, zet er meer spanning op, en hij gaat harder. Klaar.

(, 11:45 AM)Hardloper schreef: Hierop kwam ik dus ook. Maar zelfs een gewone niet ondersteunende QV is al in sommige staten een probleem in sommige staten van de VS. Maar mocht 4 wielen en trappers een probleem zijn, dan is een skelter voor kinderen dat ook. In die zin zitten we wel goed.
Laten we de VS er buiten laten, en de daar geldende wetten al helemaal. Die gelden momenteel namelijk ook afhankelijk van wie je kent en hoe je eruit ziet  Wink
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Bobslee , Willeke_IGKT , Hoekie , Boyd Maduro
#92
De lokale verordeningen maken de juiste plek op de weg misschien niet altijd even consequent of logisch, maar de L-categorisering van Eudralex verordening 168/2013 is an sich redelijk overzichtelijk.

L1e zijn in principe tweewielers. Bij L1e-A is een subcategorie ingebakken voor langzame drie- en vierwielers:

Aanvullende indelingscriteria voor subcategorie L1e-A Gemotoriseerd rijwiel:

(9) fietsen met trappers, uitgerust met een hulpaandrijving met als hoofddoel trapondersteuning, en
(10) aandrijfkracht van de hulpaandrijving wordt onderbroken bij voertuigsnelheid ≤ 25 km/h, en
(11) nominaal continu maximumvermogen of nettomaximumvermogen (1) ≤ 1 000 W, en
(12) een drie- of vierwielig gemotoriseerd rijwiel dat voldoet aan de aanvullende specifieke indelingscriteria (9) tot (11) worden beschouwd als technisch gelijkwaardig met een tweewielig L1e-A-voertuig en dienovereenkomstig ingedeeld.

Een fraai staalje juridische magie: een drie- of vierwieler die technisch gelijkwaardig wordt verklaard met een tweewieler.  Rolleyes
Categorie L1e-B (brommers, speedpedelecs) heeft geen criterium wat vergelijkbaar is met bovenstaand criterium (12).
Een 45-km voertuig met meer dan twee wielen is dus nooit een L1e-B.

L2, L4 en L5 zijn driewielers
L3 zijn tweewielige motorfietsen (rijbewijs A materieel dus)

Voor vierwielers blijven dan over categorie L6e en L7e, waarbij L7e voertuigen opvangt die te 'zwaar' (in gewicht, snelheid of vermogen) zijn voor L6e.

Gemeenschappelijke indelingscriteria L6e Lichte vierwieler

(4) vier wielen en aangedreven door een aandrijving als vermeld in artikel 4, lid 3, en
(5) door de constructie bepaalde maximumsnelheid van het voertuig ≤ 45 km/h, en
(6) massa in rijklare toestand ≤ 425 kg, en
(7) cilinderinhoud ≤ 50 cm3 als een PI-motor of cilinderinhoud ≤ 500 cm3 als een CI-motor deel uitmaakt van de aandrijvingsconfiguratie van het voertuig, en
(8) uitgerust met maximaal twee zitplaatsen, inclusief de bestuurderszitplaats, en

De Velion zit niet in de buurt van de L6/L7 grens, dus wordt logischerwijs een L6e. Subcategorie A, B of BP maakt volgens mij niet uit voor de plaats op de weg, en gaat vooral over de vraag of de kap geheel gesloten is. Het grote verschil in toegestane cilinderinhoud voor 'benzine' (PI) en 'diesel' (CI) motoren is opvallend, maar daar zal wel een voor de Velion niet relevante praktische kwestie aan ten grondslag liggen. 

De Stint en de Segway (etc.) zijn goedgekeurd voor gebruik op de Nederlandse openbare weg als aangewezen bijzondere bromfiets, een categorie die door VROM bedacht is buiten de Europese typegoedkeuring om. Die route lijkt per 1 januari jl. niet meer te bestaan, en is ook alleen gebruikt voor langzame voertuigen.
Airborne Valkyrie - Airborne Carpe Diem - Airborne Manhattan Project - Van Nicholas Euros - Litespeed Ultimate - Koga Miyata FPC - Optima Baron - Optima Orca - Hase Pino - HP Gekko 20 FX - M5 Lowracer - Quest 259 'Quifje'
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Bobslee
#93
(, 11:03 PM)Tijanus schreef: De lokale verordeningen maken de juiste plek op de weg misschien niet altijd even consequent of logisch, maar de L-categorisering van Eudralex verordening 168/2013 is an sich redelijk overzichtelijk.
Dat vind ik dus niet, want:

(, 11:03 PM)Tijanus schreef: De Velion zit niet in de buurt van de L6/L7 grens, dus wordt logischerwijs een L6e. Subcategorie A, B of BP maakt volgens mij niet uit voor de plaats op de weg, en gaat vooral over de vraag of de kap geheel gesloten is. Het grote verschil in toegestane cilinderinhoud voor 'benzine' (PI) en 'diesel' (CI) motoren is opvallend, maar daar zal wel een voor de Velion niet relevante praktische kwestie aan ten grondslag liggen.
Dat lukt alleen als de wetgever een speed pedelec ook in de typegoedkeuring gaat onderscheiden van een bromfiets én expliciet bepaalt dat een speed pedelec áltijd twee wielen heeft. Dat doen ze niet.
Laat de speed pedelec op basis van de naam nu net op allerlei plaatsen een uitzonderingsstatus hebben, maar níet op basis van de typegoedkeuring, want voor de wet is het gewoon een brommer.


(, 11:03 PM)Tijanus schreef: De Stint en de Segway (etc.) zijn goedgekeurd voor gebruik op de Nederlandse openbare weg als aangewezen bijzondere bromfiets, een categorie die door VROM bedacht is buiten de Europese typegoedkeuring om. Die route lijkt per 1 januari jl. niet meer te bestaan, en is ook alleen gebruikt voor langzame voertuigen.

De Stint valt gewoon in categorie L6 (zonder e). L1, L2 en L6 zijn alledrie bedoeld voor bijzondere bromfietsen ("Motorvoertuig met een maximumsnelheid van 25 kilometer per uur met een elektromotor met een maximumvermogen van 4 kilowatt."), sterker nog, de Stint-bus wordt voor die categorie letterlijk vermeld door de RDW.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#94
De 250 watt van de gewone E bike is een gegarandeerd minimum duurvermogen. Het is geen maximum. Het maximum is de snelheid. Je kan prima een E motor erin stoppen die meer dan 250 watt levert, sterker nog, dat doen ze allemaal wel. Zolang je maar niet over de snelheid heen gaat. Dat werkt ook bij die hele zware bezorg fietsen. Dat zijn ook gewoon E-bikes. Ondanks dat ze leeg al over de 100 kg gaan en een veel sterkere motor hebben.
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 2 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Velion / Code naam: VM45
De 250 watt van de g...Jeroen S — 12:24 PM
Alpen 2025
Bij deze ;Jeroen S — 12:15 PM
Weeralarm op Garmin 830
Weet niet zeker of j...365cycle — 11:11 AM
Kinner-Car
Klopt. De Toyota iQ,...365cycle — 11:05 AM
Kinner-Car
Als ik zo naar die...Wim -de roetsende — 10:16 AM
Foto's zonder verhaal
Ik had eigenlijk mee...Bob Hagendijk — 10:04 AM
Weeralarm op Garmin 830
Mijn Garmin 830 geef...Bob Hagendijk — 09:56 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Voor dit draadje e...365cycle — 04:43 AM
Velion / Code naam: VM45
De lokale verord...365cycle — 04:40 AM
Kinner-Car
Als ik zo naar die s...365cycle — 04:30 AM
Kinner-Car
Niet te optimistis...Wim -de roetsende — 12:50 AM
Kinner-Car
Niet te optimistisch...ZoefZoef — 11:48 PM
Kinner-Car
Dus als ik €150,...Gideonaut — 11:43 PM
Velion / Code naam: VM45
De lokale verordenin...Tijanus — 11:03 PM
Kinner-Car
Dan slechts 25.0...Wim -de roetsende — 10:50 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Dat pakket is hele...NielsKo — 10:35 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Dat pakket is helema...ZoefZoef — 10:30 PM