Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ombouw Berg Ferrari skelter tot ligfiets
#6
Proefrit met de Berg Ferrari ligfiets.
Gisteren voor het eerst gereden met  de omgebouwde skelter tot ligfiets, het hele weekend doorgewerkt, en ik was zo benieuwt of dit project kan werken, of dat ik de hele winter voor niets heb gewerkt, ik heb er op gereden toen het nog een skelter was, en daar was ik niet zo tevreden mee.
Nu omgebouwd naar naar een ligfiets heb ik er gisteren wel vertrouwen in gekregen dat het een bruikbare ligfiets kan worden.
Ten eerste het sturen, dat ging aardig goed door het onderstuur en de voorwielophanging met fusees en luchtvering, wat kleine dingen zijn er nog, in de fusees zitten verkeerde kogelkransen, die passen niet bij de cubs, is net als bij een balhoofd van een fiets.
Een stuurstang loopt niet gelijk op met de onderarm, waardoor bij het inveren de wielstand verandert,  en ik zet er nog een verstelbare hydraulische stuurdemper op, dan heb je een meer regelmatige stuurbeweging.
Dan de motoren, een Panasonic middenmotor. 350 wat, 36v die drijft een 7 versnelling naaf aan, en die weer het rechter achterwiel, dat ging eigenlijk goed, ik moet nog even zien of de overbrengingen zo goed zijn, ik heb alleen op een straat met gravel gereden en met weinig hoogte verschil.
Het linker wiel wordt aangedreven door een 250 W achterwielmotor, 24 V, daar tussen zit een 2 versnellingsnaaf van Sturmey Archer, gemonteerd op een fiets moet je die schakelen door even achteruit te trappen, bij mij gaat dat dus niet, dat moet gebeuren door de motor even achteruit te draaien, dat heb ik voorlopig met de hand gedaan maar dat moet in de toekomst met een elektromotortje.
De fabrikant zegt dat het verschil tussen lage/hoge versnelling 130 % is, daarom heb ik deze naaf er tussen gezet, want dan heeft het motortje bergop veel meer kracht, en ik heb gemerkt dat in de lage versnelling het motortje op een vlakke weg , alleen de fiets opgang kan brengen, zonder dat ik meetrap.
Hier laat ik het even bij, later schrijf ik nog een bijdrage over de remmen, groet uit het Boheemse Woud.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Boyd Maduro


Berichten in dit topic
RE: Ombouw Berg Ferrari skelter tot ligfiets - door PlantageBohémien - 22-Apr-2025, 08:07 PM

Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 1 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
Dit is precies w...Gideonaut — 01:07 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
ik heb een quattrove...Veloquest — 12:10 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
..de conditie, na de...Hoekie — 09:11 AM
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
Als petje heb ik dez...Hoekie — 08:52 AM
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
Ik heb nooit een pet...gideon — 08:31 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Geen probleem gister...Roepers — 08:28 AM
Banden, banden en nog eens banden
En als je onderweg b...Jeroen S — 07:33 AM
Het samenspel van VM met racekap, vizie...
Ik laat de dichte ka...Jeroen S — 07:28 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Tevens blij dat er...Wim -de roetsende — 06:16 AM
Nieuw speeltje ?
Woon-werk ritjes w...Wim -de roetsende — 06:10 AM
Nieuw speeltje ?
Inderdaad de fie...gideon — 05:36 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
..dat de QuestXS teg...ZoefZoef — 12:28 AM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Met droog weer (stor...gideon — 10:54 PM
'Ligfietslobby' n.a.v. berichtgeving ma...
Bij dat soort punten...Tom Fekkes — 10:02 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Maar 250W trappen,...Wim -de roetsende — 09:48 PM
'Ligfietslobby' n.a.v. berichtgeving ma...
Bloeiende bermen, op...Willeke_IGKT — 09:47 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Windkracht 6 met de ...Frutsel — 09:44 PM