Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milan 4.2
#27
(19-May-2026, 10:32 PM)TvWijk schreef: Is ze al eigenwijs genoeg voor een eigen (open) ligfietsje?

In Wijchen is een Estrelita te koop.
Eigenwijs zat. Maar ik durf haar niet die 8km naar de basisschool zelf te laten fietsen. 
De route is niet veilig genoeg / er wordt gewoon debiel gereden door veel automobilisten hier in de randstad, en zeker in de spits.
Er zijn een paar flinke stukken in de route zonder vrijliggend fietspad waar ik niet naast haar kan rijden zonder daarmee korte lontjes te ontsteken. 
Triest maar waar...

Omrijden voor een veiligere route kan theoretisch, maar 8km is al ver voor een kind van 7.
Daar komt nog bij dat ik vanaf haar schooltje zelf direct door fiets naar kantoor, nog eens 30 km verderop. 
Ik ga niet naast haar fietsen in mijn velomobiel en met ~15 km/u dan de weg blokkeren, want dan kom ik in de krant.
Ik ga ook niet op mijn stadsfiets naast/bij haar fietsen omdat ik die 30km erna niet op mijn stadsfiets naar kantoor wil fietsen. Zéker in herfst/winter niet (ik pak de auto echt zo min mogelijk: bijna nooit).

Daarom ben ik zo blij met de QV-Limo, maar daar groeit ze op gegeven moment natuurlijk wel uit.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#28
(19-May-2026, 09:33 PM)Arend-Jan schreef: Update gepolaatst op het Duitse forum. Heb een gat in de body gezaagd zodat ik de achterste wielkast erin kon passen.
Waarom daar en niet hier? De fiets is gekocht van een Duitser, en Duitsers zijn nou eenmaal helemaal gek van Milans.
En ik heb geen zin om het twee keer te typen Tongue

https://www.velomobilforum.de/forum/inde...st-1889203

Tof om te lezen! Wat een project! 

Ik zie wat verwijzingen naar de oude Milans, meer specifiek de achterwielophanging. Als je specifieke foto's nodig hebt, hoor ik het wel. Hij staat hier in de schuur   Smile
Milan SL Mk3 #039 - Challenge Hurricane - Thys 222 -  Ligfietsclub Noorderligt 
Antwoord }
Bedankt door: NielsKo , Arend-Jan , Willeke_IGKT
#29
Misschien een gekke vraag maar waarom is een dikke 26 of 27" fatbike wiel geen optie? en dan net als de oude Waw en Milan helemaal geen achtervering?
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
#30
Omdat het voor de levensduur van je wiel (lagers, velg en spaken) fijner is als er wel vering is, zeker als het wiel zo zwaar belast wordt. Vering haalt de hoogste piek/stootbelasting weg.

Bij een Milan/WAW/Snoek/Quest/DF/.../... rust maar 1/3 van het gewicht van de bestuurder op het achterwiel.
Bij een 4.2 is het ~1/4 van de bestuurder plus ~3/4 de hele passagier.

Daarnaast past er 'maar' ~60mm in deze wielkast. Een veel bredere wielkast gaat ook weer ten koste van bagageruimte in de staart en van de bereikbaarheid van bijvoorbeeld de achterrem, voor onderhoud.

Aerodynamisch is zo'n dikke slof en brede wielkast ook ongunstig, maar dat is mijn minste zorg bij zo'n grote en zware fiets Wink
Antwoord }
Bedankt door: 365cycle , Willeke_IGKT
#31
(, 03:35 PM)Arend-Jan schreef: Daarnaast past er 'maar' ~60mm in deze wielkast.
Als je die 60mm al haalt. Er zit wel wat flex in de hele constructie (zeker als je de ophanging enkelzijdig maakt), en ook in bochten zal de boel vast wel een beetje buigen. Dan is er dus marge nodig.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#32
(, 03:35 PM)Arend-Jan schreef: Omdat het voor de levensduur van je wiel (lagers, velg en spaken) fijner is als er wel vering is, zeker als het wiel zo zwaar belast wordt. Vering haalt de hoogste piek/stootbelasting weg.

Bij een Milan/WAW/Snoek/Quest/DF/.../... rust maar 1/3 van het gewicht van de bestuurder op het achterwiel.
Bij een 4.2 is het ~1/4 van de bestuurder plus ~3/4 de hele passagier.

Is die belasting extremer dan bij het normale gebruik van een fatbike? die dingen komen eigenlijk alleen maar in hard-tail varianten en als je downhill gaat dan stuiter je met aardig wat snelheid over ruw terrein. Als je filmpjes bekijkt van mensen die complete bergen afspringen en racen met zo'n fiets, dan moet dat toch mee vallen dat beetje extra gewicht van een tweede persoon? De vering haal je dan voornamelijk uit de absurd dikke band die eronder zit? 

(, 03:35 PM)Arend-Jan schreef: Daarnaast past er 'maar' ~60mm in deze wielkast. Een veel bredere wielkast gaat ook weer ten koste van bagageruimte in de staart en van de bereikbaarheid van bijvoorbeeld de achterrem, voor onderhoud.

Aerodynamisch is zo'n dikke slof en brede wielkast ook ongunstig, maar dat is mijn minste zorg bij zo'n grote en zware fiets Wink

Deze snap ik wel, al had ik het idee dat een wat bredere wielkast zonder vering voor meer stijfheid kon zorgen omdat je hem aan de rest van de body kon verwerken. En dan misschien een demonteerbaar staartje als de Waw? idd een stuk minder aerodynamisch maar daarvoor terug wat meer praktisch? Bagageruimte zou vast ook wel op een creatieve manier teruggewonnen kunnen worden? 

Ik was vooral nieuwsgierig of het een optie was, ik heb er zelf mee zitten spelen maar toen waren fatbikes nog stalen blokken van 40 kilo, dat is ondertussen al lang niet meer zo, zelfs fatbikes zijn nu volledig carbon meesterwerkjes geworden.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#33
(, 03:48 PM)365cycle schreef:
(, 03:35 PM)Arend-Jan schreef: Daarnaast past er 'maar' ~60mm in deze wielkast.
Als je die 60mm al haalt. Er zit wel wat flex in de hele constructie (zeker als je de ophanging enkelzijdig maakt), en ook in bochten zal de boel vast wel een beetje buigen. Dan is er dus marge nodig.

Ja, maar de wielkast zelf is dan ook groter dan 60
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#34
Bij de Milan zitten er in de voorste rand van het instapgat twee gaatjes in het stukje wat de overgang maakt van de voorste rand, naar de zijkanten. Die gaatjes komen dan uit in die twee versterkingsstukjes en van daar naar de wielkasten. Die stukjes kunnen dus ook wel eens goed helpen om de wielkasten goed op hun plek te krijgen.

Het dammetje wat nodig is om te zorgen dat het water inderdaad door de afvoer verdwijnt en niet de opening indrupt moet je zelf nog wel even bouwen.
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 4 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Het kan maar zo zijn...Jeroen S — 11:23 PM
Milan 4.2
Bij de Milan zitten ...Jeroen S — 10:58 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Heb je geen dremel o...Wim -de roetsende — 10:50 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Ik vermoed dat jij o...ZoefZoef — 10:43 PM
Milan GT verbouwing
Tja dan heb je een o...Jeroen S — 10:10 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Over roeifietsen g...Wim -de roetsende — 06:53 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Over roeifietsen ges...Lopopodium — 05:06 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
..de stuurdemper van...ZoefZoef — 03:55 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2026
Fysiek kan ik gewo...Boyd Maduro — 12:24 AM
wat ze zeggen
Zonde. Dat was een...Willeke_IGKT — 10:02 PM
Milan 4.2
Daarnaast past e...Arend-Jan — 10:02 PM
wat ze zeggen
Ze maken inderda...Wim -de roetsende — 09:16 PM
wat ze zeggen
Als ik met de op...arnovelo — 08:36 PM
24-uursuitdaging Jan Kranczoch 2026
Het hele idee va...Hardloper — 08:25 PM
wat ze zeggen
Ooit is mijn Quest...Wim -de roetsende — 07:51 PM
wat ze zeggen
Onderlaatst werd ik ...arnovelo — 07:50 PM
Nieuw gezicht
Met de auto was het ...arnovelo — 07:43 PM