Waardering:
  • 5 stemmen - gemiddelde waardering is 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Banden, banden, banden en nog eens banden
Ik durf geen dunne bandjes te gebruiken bij de QV want ik woon in een klein dorpje omringt met slechte wegen en off-road paadjes. Ook doe ik mijn boodschappen met de fiets + spullen vervoeren, hij is dus 9 van de 10 keer volgeladen. De CCU's die er nu onder zitten zijn redelijk dik, ook hebben ze het goed volgehouden maar ik begin nu toch wel te merken dat ze op zijn. Moet ook al een tijdje elke dag bijpompen, ben je ook snel zat met dat gepeuter..

Ik kwam net een mooie deal tegen bij BIKE24: https://www.bike24.com/p2845342.html?origin=SB_P
gelijk 5 besteld, we gaan het zien. POSR-Banden wil ik niet eens aan beginnen met de ervaringen die ik gelezen heb. Misschien ooit als ik een Milan heb waarmee ik kan experimenteren. Bij de QV heb ik liever iets betrouwbaarder.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
(10-Oct-2026, 05:25 PM)benparke schreef: (...). Ik zag op het Duitse forum iemand schrijven over een Vittoria 406-band die duurzamer was, maar sneller rolde dan de CCU; ze waren wel duurder. Ik omarm de Nederlandse cultuur en vermijd momenteel alles wat als duur wordt bestempeld.

Dat zal de Vittoria Veloce geweest zijn, naar men zegt op een haar na zo snel als de Schwalbe SX-R en vermoedelijk wel wat duurzamer. Maar lang niet zo duurzaam als de CCU, inderdaad ietwat prijzig, en met keus uit 45 en 48 mm breed voor een behoorlijk aantal velomobielen ongeschikt.
Airborne Valkyrie - Airborne Carpe Diem - Airborne Manhattan Project - Van Nicholas Euros - Litespeed Ultimate - Koga Miyata FPC - Optima Baron - Optima Orca - Hase Pino - HP Gekko 20 FX - M5 Lowracer - Quest 259 'Quifje' - Milan SL2 'Yellow Submarine' 
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
(10-Oct-2026, 06:42 PM)Gideonaut schreef: Ik durf geen dunne bandjes te gebruiken bij de QV want ik woon in een klein dorpje omringt met slechte wegen en off-road paadjes. Ook doe ik mijn boodschappen met de fiets + spullen vervoeren, hij is dus 9 van de 10 keer volgeladen. De CCU's die er nu onder zitten zijn redelijk dik, ook hebben ze het goed volgehouden maar ik begin nu toch wel te merken dat ze op zijn. Moet ook al een tijdje elke dag bijpompen, ben je ook snel zat met dat gepeuter..

Ik kwam net een mooie deal tegen bij BIKE24: https://www.bike24.com/p2845342.html?origin=SB_P
gelijk 5 besteld, we gaan het zien. POSR-Banden wil ik niet eens aan beginnen met de ervaringen die ik gelezen heb. Misschien ooit als ik een Milan heb waarmee ik kan experimenteren. Bij de QV heb ik liever iets betrouwbaarder.

Dat is de 47-406; die zijn nog breder dan degene die ik heb. Ik heb de 42-406-versie gekocht. Ik denk niet dat de 47-versie in de wielkasten van mijn WAW zou passen. De 42 past net; de 45 mm Vittoria Veloce zou misschien ook net passen. Ik zou er een moeten bestellen om daarachter te komen, maar gezien de prijs probeer ik eerst de SX-R.

Ik was tevreden over de duurzaamheid van de POSR. Het probleem zat hem in het omleggen en verwijderen van de banden. Ik heb tubeless-geschikte velgen en de pasvorm was erg krap. Als ik onderweg lek had gereden, had ik langs de kant van de weg gestaan vloeken op die stomme band terwijl ik probeerde hem eraf te krijgen. Ongetwijfeld vermakelijk voor de Duitse toeristen die zich afvroegen waarom ik mijn band een 'pannenkoek' en 'de pest' noemde, maar voor mij was het een stuk minder leuk.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
(10-Oct-2026, 05:25 PM)benparke schreef:
Ik omarm de Nederlandse cultuur en vermijd momenteel alles wat als duur wordt bestempeld.

Een échte Zeeuw!  Big Grin


(10-Oct-2026, 05:55 PM)Gideonaut schreef:  Maar ik ga eens kijken naar de SR-X, die zien er leuk uit, wel ERG dik! Al denk ik dat het niet zoveel invloed zal hebben op de al beperkte draaicirkel van de QV. Dan maar met de voet een stap naar achter, dat kan nu tenminste Big Grin (open voetgaten FTW)

Als de draaicirkel van de QV je tegenvalt, moet je even de voorste stangen controleren. Bij veel QV's zijn die niet op de juiste plek in de body geboord. Ik heb het bij de QV-Limo (#133) en de QV+ van een vriend aangepast, en dat scheelt echt een heel stuk.

De check is heel simpel; als bij het sturen de band (de binnenkant van het buitenste wiel) aanloopt tegen de voorste draadstang dan is hij verkeerd geboord. Gewoon losmaken, nieuw gat van 6mm boren (~1cm opgeschoven) en terug monteren. 

Als die wél al goed zijn, en je vindt de draaicirkel nog niet goed, dan mag je mijn Snoek proberen, met SX-R eronder, dan weet je wat pas een grote draaicirkel is  Tongue Ik heb daar 1 rit mee gereden, naar Wim Schermer (om ze daar te laten pendelen), maar voor de terugrit direct weer 32mm CCU eronder gezet want ik moest wel érg vaak steken.
Antwoord }
Ik denk niet dat de stangen een issue zijn, al ga ik daar wel even naar kijken, gewoon uit nieuwsgierigheid! Ik heb zelf het idee dat het wennen is, dit is mijn eerste velo met dichte wielen, al mijn eerdere velo's hadden open wielkasten. In een Snoek zal ik denk ik niet passen, ik ben bang dat ik een knus sardientje ben en er niet meer uit komt :p Al ben ik het gewend om bij scherpe bochten met m'n voet door het voetengat een duw naar achter te geven en met de andere voet op de trapper vooruit, kost 2 seconden en ik ben weer aan het rollen.

Anders kan ik altijd nog de CCU's onder de DF vandaan pikken nu ik hem nog heb Rolleyes
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
@Gideonaut ik kon ook weer uit zijn Snoek, dus dat moet wel goed komen.
Ze hoefden me alleen maar even met fiets en al op de kop te houden, toen viel ik er zo weer uit Tongue
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Gebruikt er nog iemand de Michelin wild n'run band?
Ben nl benieuwd of die gelijkwaardig is aan de Ccu band.
Zoiezo hoor je weinig over Michelin terwijl ze ook mooie 20" bmx bandjes hebben.
Optima Baron - VM Strada - van Nicholas Aquilo - Surly Ogre
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
(11-Oct-2026, 09:42 AM)Twinbike schreef: Gebruikt er nog iemand de Michelin wild n'run band?
Ben nl benieuwd of die gelijkwaardig is aan de Ccu band.
Zoiezo hoor je weinig over Michelin terwijl ze ook mooie 20" bmx bandjes hebben.

Ik heb hem tot voor kort achter op m'n Milan gehad (in 35-559). Prima band vond ik. Niet mee lek gereden, rolt prima, niet duur en ook veel km probleemloos verder. Grip in natte omstandigheden niet optimaal.
Milan SL Mk3 #039 - RaptoBike lowracer - Challenge Hurricane - Thys 222 -  Ligfietsclub Noorderligt 
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Twinbike , Arend-Jan
Gideonaut, als je op zoek bent naar een lekbestendigere band is die SX R waarschijnlijk niet de beste keuze. Wel lekker breed en soepel, maar oh zo dun. 

Ik heb de Wildrunner achter in de Milan. Als er een smalle 559 Urban was dan zou ik die ook wel willen proberen, maar 47mm is toch wel breed, waarschijnlijk te breed en dan wordt ie ook een stuk zwaarder. De Wildrunner weegt ca 400 gr. wat ik nog wel acceptabel vind. Bij mij gaat het met nattigheid meestal wel goed, is in ieder geval niet zo slecht als de contact speed. Gewoon een onopvallende band, met een zeer laag prijsje. Ik vind hem fijner als de Kojak en Contact speed, lichter, breder, soepeler en gevoelsmatig sneller. De Pasela in 42 is duidelijk trager maar heeft wel profiel en iets meer grip. 

De bmx Pilot in 451 draadversie is zowaar echt 37mm, heeft een beetje profiel waardoor een beetje gravel ook wel gaat, maar vlot is die niet. Zou ik niet op een VM willen hebben, maar misschien is de vouwversie beter.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Twinbike , 365cycle
(09-Oct-2026, 04:39 PM)Jeroen S schreef: Er is echt een heel groot verschil tussen de heel snelle bandjes en langzamere banden. Een paar snelle banden op je fiets zetten is denk ik de goedkoopste manier om een stuk sneller te gaan. (...)
Ik ken eigenlijk geen onderdeel van je fiets waar mee je zo makkelijk en goedkoop een verandering in dezelfde mate kunt bereiken. Banden beinvloeden de snelheid, gewicht, grip en daarmee remvermogen, en ook je comfort.

Nou ja, makkelijk en goedkoop was deze dan weer niet denk ik:

[Afbeelding: Radiaal-radicaal-HHB-IMG-0197.jpg]

...maar als ik het wel heb gisteren gebruikt van Hamburg naar Berlijn, toch een beetje de Duitse LEL, de seizoensafsluiter. Tikkie langer, maar ja, het is ook een groter land. Eens afwachten wat de bevindingen zijn...

Hmmm, misschien ook niet:

[Afbeelding: Theta-HHB-Massaschoeisel-20261010-085907.jpg]

...misschien is het toch geen bandje voor oktoberweer.
Of, ze hebben er nog maar eentje, en hij zit rechts gemonteerd, dat kan natuurlijk ook.
Airborne Valkyrie - Airborne Carpe Diem - Airborne Manhattan Project - Van Nicholas Euros - Litespeed Ultimate - Koga Miyata FPC - Optima Baron - Optima Orca - Hase Pino - HP Gekko 20 FX - M5 Lowracer - Quest 259 'Quifje' - Milan SL2 'Yellow Submarine' 
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Jeroen S , 365cycle
(11-Oct-2026, 12:40 PM)Jeroen S schreef: Gideonaut, als je op zoek bent naar een lekbestendigere band is die SX R waarschijnlijk niet de beste keuze. Wel lekker breed en soepel, maar oh zo dun. 

Ik heb ze nu al besteld dus ik ga ze gebruiken ook :p Ik zal het bijhouden hoe lang ze meegaan, mocht het uiteindelijk niets zijn dan streep ik die door en ga ik een ander setje proberen, of weer terug naar de CCU. 
Al heb ik eerlijk gezegd niet veel negatiefs kunnen vinden. 

Ik kwam net ook nog een berg HPV Slicks tegen in de schuur, had ik ooit bij de Waw gekregen, die passen volgens mij ook onder de QV, maar zijn niet meer te koop? of hebben een andere naam?
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
(11-Oct-2026, 02:15 PM)Tijanus schreef: ...maar als ik het wel heb gisteren gebruikt van Hamburg naar Berlijn, toch een beetje de Duitse LEL, de seizoensafsluiter. Tikkie langer, maar ja, het is ook een groter land. Eens afwachten wat de bevindingen zijn...


...misschien is het toch geen bandje voor oktoberweer.
Of, ze hebben er nog maar eentje, en hij zit rechts gemonteerd, dat kan natuurlijk ook.

Over dit bandje wordt veel geschreven op het Duitse Forum.

3 bladzijden al: https://www.velomobilforum.de/forum/inde...ial.81002/
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
Hier vind ik nog wat oude test info. Maar volgens mij worden die al dik 10 jaar niet meer gemaakt. 
https://wimschermer.blogspot.com/2007/10/  Iets verder naar over de versie zonder DD wat volgens mij stond voor dubbeldik karkas. 

Ze zullen in ieder geval wel goed uitgehard zijn inmiddels.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
Hier nog een test van 20" bmx banden
https://15.ie/2026-bmx-race-tire-test/
Optima Baron - VM Strada - van Nicholas Aquilo - Surly Ogre
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
(11-Oct-2026, 09:42 AM)Twinbike schreef: Gebruikt er nog iemand de Michelin wild n'run band?
Ben nl benieuwd of die gelijkwaardig is aan de Ccu band.
Zoiezo hoor je weinig over Michelin terwijl ze ook mooie 20" bmx bandjes hebben.

Ik heb 'm onder de roets liggen. De CCU paste daar net niet onder dus gebaseerd op de ervaringen van 365cycle destijds een 559 Wild Run'r besteld.  Geen negatieve ervaring mee tot nu toe, maar vergelijken met de CCU kan ik 'm ook weer niet.

(11-Oct-2026, 09:42 AM)Twinbike schreef: Gebruikt er nog iemand de Michelin wild n'run band?
Ben nl benieuwd of die gelijkwaardig is aan de Ccu band.
Zoiezo hoor je weinig over Michelin terwijl ze ook mooie 20" bmx bandjes hebben.

Ik heb 'm onder de roets liggen. De CCU paste daar net niet onder dus gebaseerd op de ervaringen van 365cycle destijds een 559 Wild Run'r besteld.  Geen negatieve ervaring mee tot nu toe, maar vergelijken met de CCU kan ik 'm ook weer niet.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Twinbike , 365cycle
(11-Oct-2026, 09:42 AM)Twinbike schreef: Gebruikt er nog iemand de Michelin wild n'run band?
Ben nl benieuwd of die gelijkwaardig is aan de Ccu band.
Zoiezo hoor je weinig over Michelin terwijl ze ook mooie 20" bmx bandjes hebben.

Ik heb hem in 584 onder de 4.2 liggen.
Lijkt redelijk te rollen, maar: de grip bij nat wegdek is echt behoorlijk slecht. In de eerste 4 versnellingen kan ik het wiel vrij makkelijk laten doorslippen, en ik heb ook al een paar bochten op zijn Fins gedaan. Ze zijn wel lekker goedkoop en niet zwaar...

"Mooie 20" BMX bandjes": je bedoelt de Pilot SX?
volgens deze site rollen die niet zo best
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
Heel iets anders: na een lek bij de race vorige week heb ik een 23mm bandje rechts voor onder mijn Snoek (en door andere dingen nog geen tijd genomen om er weer een CCU onder te leggen)
Draaicirkel (één kant op) is echt magisch haha
Antwoord }
Bedankt door: 365cycle , TimSch , Willeke_IGKT , TheoZw
23mm! Dat is smaller dan mijn velgen Big Grin
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Boyd Maduro , 365cycle
(11-Oct-2026, 08:58 PM)Arend-Jan schreef:
(11-Oct-2026, 09:42 AM)Twinbike schreef: Gebruikt er nog iemand de Michelin wild n'run band?
Ben nl benieuwd of die gelijkwaardig is aan de Ccu band.
Zoiezo hoor je weinig over Michelin terwijl ze ook mooie 20" bmx bandjes hebben.

Ik heb hem in 584 onder de 4.2 liggen.
Lijkt redelijk te rollen, maar: de grip bij nat wegdek is echt behoorlijk slecht. In de eerste 4 versnellingen kan ik het wiel vrij makkelijk laten doorslippen, en ik heb ook al een paar bochten op zijn Fins gedaan. Ze zijn wel lekker goedkoop en niet zwaar...

"Mooie 20" BMX bandjes": je bedoelt de Pilot SX?
volgens deze site rollen die niet zo best

Ah, de Scandinavische flik Wink goed te weten dat op nat het oppassen is
En ik zag het ook dat de pilot sx niet best is qua rolweerstand, toch maar de Ccu
Optima Baron - VM Strada - van Nicholas Aquilo - Surly Ogre
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
Misschien is het bij de 4.2 ook wel een combi van een sterke motor en weinig gewicht op het achterwiel. Ik heb er eigenlijk geen last van. Maar als ik weer eens wat te avontuurlijke paadjes uitprobeer en semi off road rijd wil ie in een modderplas of op een glad bospad nog wel eens slippen. De Wild runner is er in de grote maten 26, 27,5 en 28(29). De Pilot in 406 en 451. CU is er dan weer niet in een smalle 26 inch versie.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
(13-Oct-2026, 04:51 PM)Jeroen S schreef: Misschien is het bij de 4.2 ook wel een combi van een sterke motor en weinig gewicht op het achterwiel.

Bij wegrijden vanuit stilstand: natuurlijk. En die fiets heeft ook relatief korte versnellingen (anders sloop je je knieën als er een passagier achterin zit), dus dat maakt doorslippen ook extra makkelijk.

Maar...
daarom schreef ik ook al dat ik er ook al een aantal bochten op zijn Fins mee reed. En dat gebeurde dus zonder de flik, maar achter (Wild Run'r) gaat gewoon eerder glijden dan voor (CCU). Ik had dat met de QV-Limo ook toen ik voor CCU reed en achter Gocycles; geen verstandige combinatie.

Op mijn woonwerkroute heb ik een klein bijzonder steil bruggetje (echt veel-mensen-stappen-af-steil), dat ik met de 4.2 maar nét op kom. Ik moet daar heel erg opletten dat ik soepel rond kracht zet, anders slip ik alleen maar.
Zal er binnenkort een andere achterband onder leggen, en ben heel benieuwd hoe dat bruggetje dan gaat.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Jeroen S
De Wild Run'R deed het bij mij onder de Milan GT behoorlijk goed, ik ben 1x dwars gegaan nadat de voorwielen ook al even grip aan het zoeken waren. Met de CCS die ik daarvoor had was dat al meerdere malen gebeurd.
Ik begin de laatste tijd de indruk te krijgen dat de band die ik in 2021 kocht niet meer de band is die ze tegenwoordig leveren, want ik hoor meer mensen over minder grip.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door:
Onder de roets ligt hier al maanden de Wild Run'r op het achterwiel als vervanger van de Schwalbe Pro band die er eerder onder lag. Die band had ik kort na aankoop al eens lekgereden en na 2 lekker met dezelfde Schwalbe Pro One op de CHR heb ik besloten deze op de roets achter te vervangen, omdat ik de Wild Run'r al besteld had voor de Quest XS. Tot nu toe ligt ie er denk ik rond de 1000km onder en heb ik er nog niet lek mee gereden. Grip is voldoende, al kan ik me niet herinneren dat ik echt gripproblemen had met andere banden eigenlijk.

Zojuist de Schwalbe Pro One voorband van dezelfde roets verwisseld met de 30-451 Schwalbe SX-R. Die lag al maanden hier in huis, maar als er iets is waar ik goed in ben geworden is het uitstelgedrag. De Schwalbe ligt er nu eindelijk onder en voor nu ben ik al lof over het bandje omdat omleggen heel gemakkelijk ging. Heel fijn en een absoluut pluspuntje voor deze band.

Ik ga uit van een goede grip, gezien het een BMX bandje is waar grip en snelheid belangrijk is. De bandentest van Wim Schermer was de voornaamste reden om deze band te kopen, naast mijn twijfel over de lekbestendigheid van de Pro One, ook al heb ik de 20" schwalbe Pro One achter niet lekgereden. Deze 20" Pro One lijkt me vrij slijtvast te zijn: na een kleine 1000km zit de ribbel nog op het midden van de band.
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 12 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Vandaag ben ik blij omdat.....
.. omdat ik niet het...ZoefZoef — 12:37 AM
Welke navigatie
Ik gebruik een Hamme...charhof — 12:34 AM
Banden, banden, banden en nog eens band...
Onder de roets ligt ...ZoefZoef — 12:27 AM
Welke navigatie
Het lastige is dat e...365cycle — 12:09 AM
Banden, banden, banden en nog eens band...
De Wild Run'R deed h...365cycle — 12:05 AM
Betaalbare Quest
Zo'n 2/3 velomobiel ...Jeroen S — 11:07 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Dan heb je waarschij...Jeroen S — 10:57 PM
Agressie tegen velomobielen.
Misschien handig v...Coen__ — 10:06 PM
Transport
Ik heb wel eens 4m e...Coen__ — 10:00 PM
Betaalbare Quest
;) ....de volgende...martinus — 09:35 PM
Heeft iemand een brommobiel?
Station Eeklo ligt...benparke — 08:54 PM
Banden, banden, banden en nog eens band...
Misschien is het b...Arend-Jan — 08:33 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik ben blij omdat ik...Wim -de roetsende — 08:24 PM
Expres aangereden
Inmiddels een dikk...Niels van der Wal — 08:24 PM
Expres aangereden
Inmiddels een dikke ...Fietsbennie — 07:52 PM
Heeft iemand een brommobiel?
Station Eeklo ligt o...Roepers — 07:38 PM
Heeft iemand een brommobiel?
Ik heb vandaag conta...benparke — 06:56 PM