Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mijn CHR Carbon High Racer
#1
Er is nog een CHR op het forum bij gekomen... Ik zag deze eind vorig jaar al op het Duitse forum aangeboden worden maar ik kon het toen niet voor mezelf verantwoorden omdat ik een zo goed als nieuwe M-racer had. Na mijn ongeluk is die total loss, dus ben ik voorzichtig gaan informeren. Het is een versie met schijfremmen die vrij zeldzaam, dus het verbaasde me dat de fiets nog niet verkocht was. Afgelopen weekend was ik zo hersteld dat ik richting Hannover kon om de fiets op te halen. 
Het is deze geworden. Voor nu nog een link naar het Duitse forum, ik heb zelf nog geen fotos gemaakt.

Pluspunten:
- Schijfremmen 
- Stevige velgen geschikt voor mijn gewicht+bagage

Minpunten:
- Klapstuur
- Geen bagagebak
- Enkel kettingblad voor

Twijfel:
- Son naafdynamo

Ik heb de trappers op de juiste afstand gezet en een rondje van 15 km gefietst. Het was uiteraard even wennen met een nieuwe fiets, en 8 weken niet ligfietsen na mijn ongeluk. Tijdens het korte tochtje voelt de fiets erg stabiel en snel. 

Ik twijfel over de Son naafdynamo, aan de ene kant is het een kwalitatief goed ding inclusief lampen en hoef ik me geen zorgen te maken over opladen van lampen, aan de andere kant geeft het wat extra weerstand. Voor nu hou ik de actuele situatie denk ik om uit te proberen.
Het klapstuur wil ik op termijn vervangen door een vast stuur. Ik heb er nog 2 liggen in verschillende hoeken. Met het klapstuur is het wel makkelijk uitproberen waar ik het stuur wil hebben dus voor nu blijft het nog even zo.
Ik heb contact met M5 over een grote bagagebak, dat wil ik op korte termijn want als ik weer naar mijn werk zou gaan moet ik kleren, eten etc mee kunnen nemen.
Omdat ik de trappers verder heb geschoven is de ketting nu net wat tekort. Dit is 10 speed, ik heb een hoop ketting en quicklinks in 11 speed, net als shifters, derailleur en cassette. Ik moet nog nakijken of het huidige achterwiel geschikt is voor 11 speed.
Als ik naar 11 speed ga heb ik cassettes met kleine stapjes 11-25 of 12-25. Dan wil ik eigenlijk 2 kettingbladen voor hebben voor als ik een keer een flinke heuvel op ga. De huidige derailleur houder heeft een barst omdat de vorige eigenaar deze te strak had gedraaid. Deze moet dus gerepareerd worden, of ik moet de nieuwe buis gebruiken die meegeleverd is. Er zijn diverse onderdelen meegeleverd, ook 2 kettingbladen, maar volgens de vorige eigenaar passen die niet. Ik heb nog niet zoveel energie dat ik al van alles los wil halen, als iemand mij kan vertellen wat voor bottom bracket er in een CHR past, kan ik gaan kijken wat er voor onderdelen bij zitten en of dat zou moeten passen.

Samenvatting: ik ben er blij mee. Een andere M-racer was ook een optie geweest, maar een CHR heeft geen risico op roesten als ik met pekel op de weg fiets.
Antwoord }
#2
Wauw, supertof Bob! Gefeliciteerd! Ook leuk om te lezen dat je kan ligfietsen!

Wat betreft die naafdynamo: Tenzij het niet genoeg licht geeft, lekker laten zitten. Dat ding kost je onder de meest ongunstige omstandigheden misschien 5W vermogen (Ze leveren maximaal 3W @ 6V), als je over dat soort hoeveelheden zorgen krijgt kan je de CHR beter weg doen en een velomobiel kopen Wink
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
#3
Bob gefeliciteerd met de nieuwe fiets.

Veel veilige en plezierige kilometers toegewenst.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct -  Whike  -  Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing, 
Antwoord }
Bedankt door:
#4
Gefeliciteerd met je nieuwe fiets Bob, hopelijk is het een pleister op de wonde. Laat maar weten als je van de Son en Edelux koplamp af wilt. Wink Drie van mijn fietsen zijn ermee uitgerust en ik wil er graag nog een paar upgraden.
Optima Stinger | 2x Dries Baron
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#5
Een hele mooie fiets voor, als de prijs op het forum ook de prijs is die je hebt betaald, een hele mooie prijs.

Je hebt er nu al op gefietst. Wow, ik had niet verwacht dat jou dat al zou lukken.

De CHR is de meest stabiele Open Ligger waar ik ooit op heb gereden. Daar ben ik het dus helemaal mee eens.

Ik wens je straks enorm veel plezier met deze fiets en alvast heel veel veilige kilometers gewenst.


Liggende Daan is bezig met het verkopen van M5 spullen. Heb je al contact met hem gehad?

Hij adverteert ook op Marktplaats. Hij heet daar Voorwerk blijkbaar. Ik neem tenminste aan dat hij dit is.
https://www.marktplaats.nl/v/fietsen-en-...-racer-559


Hij heeft nog 3 advertenties met M5 spullen. Hij zal het dus wel zijn.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#6
(, 03:36 PM)365cycle schreef: Wauw, supertof Bob! Gefeliciteerd! Ook leuk om te lezen dat je kan ligfietsen!

Wat betreft die naafdynamo: Tenzij het niet genoeg licht geeft, lekker laten zitten. Dat ding kost je onder de meest ongunstige omstandigheden misschien 5W vermogen (Ze leveren maximaal 3W @ 6V), als je over dat soort hoeveelheden zorgen krijgt kan je de CHR beter weg doen en een velomobiel kopen Wink

Ik ga het uitproberen! En een luie vraag omdat jij het antwoord waarschijnlijk sneller weet dan ik het moet opzoeken: Ik neem aan dat dit anders werkt dan een normale dynamo waarbij de lampjes doorbranden als je hard fietst? Ik had vroeger standaard een brommer achterlichtje in mijn fiets, anders haalde ik school niet met een werkende achterlanmp...

(, 04:12 PM)Willeke_IGKT schreef: Bob gefeliciteerd met de nieuwe fiets.

Veel veilige en plezierige kilometers toegewenst.

Dankjewel! Ik hoop vooral op veilige Wink

(, 04:37 PM)melle z schreef: Gefeliciteerd met je nieuwe fiets Bob, hopelijk is het een pleister op de wonde. Laat maar weten als je van de Son en Edelux koplamp af wilt. Wink Drie van mijn fietsen zijn ermee uitgerust en ik wil er graag nog een paar upgraden.

Ik ga het eerst uitproberen, ook de lichtopbrengst wil ik bekijken, als je met 35 km/u door de regen zonder straatverlichting fietst is een beetje licht wel handig. Anders hou ik je in gedachten!

(, 05:12 PM)Wim -de roetsende schreef: Een hele mooie fiets voor, als de prijs op het forum ook de prijs is die je hebt betaald, een hele mooie prijs.

Je hebt er nu al op gefietst. Wow, ik had niet verwacht dat jou dat al zou lukken.

De CHR is de meest stabiele Open Ligger waar ik ooit op heb gereden. Daar ben ik het dus helemaal mee eens.

Ik wens je straks enorm veel plezier met deze fiets en alvast heel veel veilige kilometers gewenst.


Liggende Daan is bezig met het verkopen van M5 spullen. Heb je al contact met hem gehad?

Hij adverteert ook op Marktplaats. Hij heet daar Voorwerk blijkbaar. Ik neem tenminste aan dat hij dit is.
https://www.marktplaats.nl/v/fietsen-en-...-racer-559


Hij heeft nog 3 advertenties met M5 spullen. Hij zal het dus wel zijn.

Fietsen op de rechtop fiets gaat me heel goed af, ik heb daar nu de laatste 2 weken 50km mee gefietst, die fiets weet niet wat m overkomt. Die 15 km op de ligfiets voelden ook goed. Vooral het lopen valt me tegen, na een km of 2 gaat het zeer doen en als ik 3-4km loop zit mijn rug de rest van de dag vast. Komt waarschijnlijk omdat ik hoe langer ik loop ik meer met mijn enkel ga trekken waardoor die rug ook scheef trekt. Langzaam opbouwen dus.
Fietsen voel ik trouwens ook hoor, maar op dit moment is niks pijnloos, alleen kan ik steeds meer binnen acceptabele pijngrenzen.

Ik heb met liggende daan contact over de bagagebak van 57L. Gelukkig is er recent nog een productierun gemaakt waar er nog wat van over zijn.
Antwoord }
#7
De SON naafdynamo is een zegen. Wat een heerlijke berg licht geeft zo'n lamp en naaf. Niet voor niets heb ik van mn roets het voorwiel met deze naaf en de bijbehorende verlichting overgezet toen ik mezelf upgradede naar het nieuwere model.

Dat ding verlicht verkeersborden op 100m afstand al, verlicht de weg voor je uitstekend en geeft gewoon continue een berg licht als je fiets, tenzij je 'm uitschakelt, dat kan ook. Nooit meer een lege accu of batterijen.

En met jouw achtergrond zou ik er nog blijer mee zijn. Inmiddels ben ik er wel van overtuigd dat verlichting overdag of in bosrijk gebied je net even wat sneller zichtbaarder maakt.


Blij ook dat je herstel goed gaat, maar ook dat je niet bang bent om weer op de ligfiets te stappen na je ongeluk. Veel plezier ermee!
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
#8
Op mijn fietsen kan ik schakelen tussen de verlichting en een B+M usb-lader. Als het donker is licht aan, overdag telefoon of Garmin opladen, ideaal. De Edelux brandt gegarandeerd niet door.
Optima Stinger | 2x Dries Baron
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#9
Ik zou geen twijfel hebben over de SON en Edelux. Pracht combinatie met veeeeel licht (en standlicht dus als je stilstaat ben je nog steeds zichtbaar).
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#10
(, 07:25 PM)Josligfiets schreef: Ik zou geen twijfel hebben over de SON en Edelux. Pracht combinatie met veeeeel licht (en standlicht dus als je stilstaat ben je nog steeds zichtbaar).

Hmm, dat standlicht moet ik nog eens bekijken dan. Achter blijft ie nog even branden hier bij stilstand, maar voor toch echt niet.

Eenmaal zo'n naaf wil je niet meer zonder. Idd geen reden voor twijfel.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
#11
(, 03:09 PM)Bob Hagendijk schreef: Er is nog een CHR op het forum bij gekomen... (...)
Er zijn diverse onderdelen meegeleverd, ook 2 kettingbladen, maar volgens de vorige eigenaar passen die niet. Ik heb nog niet zoveel energie dat ik al van alles los wil halen, als iemand mij kan vertellen wat voor bottom bracket er in een CHR past, kan ik gaan kijken wat er voor onderdelen bij zitten en of dat zou moeten passen.

Mooi fietsie, bijna zo mooi als een Baron Wink

Qua bracket: volgens de foto's lijkt het 'gewoon' een vierkante as, dus als er op de linker buitenring van het BB ergens "1.37 x 24" staat, is het een BSA bracket. Daar is genoeg voor te krijgen.

Volgens de advertentie zat er een alternatief crankstel bij met 39/54 bladen. De '39' laat de mogelijkheid in ieder geval open dat het om BCD 135 (Campagnolo-maat, maar ze zijn er ook van TA, Stronglight, Gebhardt etc.) voorbladen gaat, en die passen inderdaad niet op het huidige BCD 130 (Shimano-maat) crankstel. (Waar uiteraard genoeg alternatieve bladen voor te krijgen zijn. Er is trouwens ook een 4-gats 130 BCD maat, even opletten dus).
Airborne Valkyrie - Airborne Carpe Diem - Airborne Manhattan Project - Van Nicholas Euros - Litespeed Ultimate - Koga Miyata FPC - Optima Baron - Optima Orca - Hase Pino - HP Gekko 20 FX - M5 Lowracer - Quest 259 'Quifje'
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#12
Mooie fiets Bob. Vele mooie kilometers gewenst.
Als ik je keer helpen moet met knooien zeg je het maar.
gr. Fietsbennie   site

Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#13
Mooi dat je weer een mooie ligfiets hebt en nog wel de fiets die je graag hebben wilde.
De Son-naafdynamo is geniaal. Vrijwel geen voelbare rolweerstand en bakken met licht dankzij de Edelux lamp. Ik heb het op de Grasshopper (hij zat er niet op maar dit is een van mijn wensen die  persé op mijn nieuwe fiets moest) . Ook mijn achterlicht zit er op. Oh, wat geweldig. Alles op spierkracht. Geen elektriciteit om de fiets aan te drijven maar de spierkracht wekt elektriciteit op. Zo hoort het!

Groet,

Marco
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#14
Gefeliciteerd met de mooie fiets, inderdaad een hele luxe. Vele veilige km ermee toegewenst.

Met Tijanus denk ik ook dat het een gewone vierkante trapas is, ook dat kun je makkelijk zien. En dan een BSA trapashuis. De 5 stalen m5 fietsen waaraan ik heb gesleuteld hadden allemaal BSA.

Op de foto van het chrankstel, de 1 na onderste in de advertentie, lees ik bcd 130, dat is standaard Shimano 5 arm, daar zijn heel veel bladen voor. Het verschil met 110 vijf arm is zo groot dat je dat ook wel ziet als je het blad er naast houdt. 135 mm Campa kon wat lastiger te onderscheiden zijn. Meestal staat er ergens wel iets op het blad in kleine lettertjes. Een Campa crankstel hoort eigenlijk op een ISO trapas, niet op een JIS. Die hebben een net iets andere graad bij het taps toelopen, maar zo weinig dat je het niet echt merkt. Het past wel zo'n beetje maar de ene onjuiste combi gaat er niet ver genoeg op en de andere juist erg ver. Verreweg de meeste merken gebruiken JIS. Behalve Campa en misschien een paar andere nog exotischere merken.

Onzichtbaar is het probleem van een 8-9 speed crankstel met 10 speed ketting. Die past er namelijk net tussen. Been there done that. Is niet fijn en het zit echt heel vast.

Het buisje is gebarsten zo te zien. Ik weet niet wat voor nieuw buisje je hebt. Misschien iets wat er omheen geschoven kan worden? Dat zou makkelijk zijn maar dan moet je wel een voorderailleur kunnen vinden met die klemdiameter. Er zijn ook wel losse klemmen te koop voor aanlas derailleurs. Een buisje wat er mooi in past, zou ook goed zijn, maar dan ben je wel dat mooie ronde carbon kopje kwijt. Carbon is nogal glad en een likje carbon montagepasta kan helpen om iets vast te zetten. Daar zitten wat ruwe dingetjes in, helpt echt.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#15
Super dat je alweer kan ligfietsen en helemaal op een van de snelste en strakke liggers. Voorzichtig opbouwen vwb km’s en de fiets zelf  Cool
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#16
(, 09:27 PM)Jeroen S schreef: De 5 stalen m5 fietsen waaraan ik heb gesleuteld hadden allemaal BSA. [...] Een Campa crankstel hoort eigenlijk op een ISO trapas, niet op een JIS.
Ik had een Campa afgemonteerde Low Racer met een Campagnolo BSA trapas, die had ik nog nooit eerder gezien. Geen idee of het JIS of ISO was, ik heb zowel de trapas als het crankstel vervangen. Ik dacht dat Campa trapassen altijd Italiaans draad hadden, maar blijkbaar dus niet.
Optima Stinger | 2x Dries Baron
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#17
Nee Italiaanse draad is redelijk zeldzaam volgens mij. Dat is eerder iets wat je bij echt oude fietsen, van voor 1980 ofzo nog wel tegen kunt komen. Geen idee of er nu nog bedrijven zijn die het gebruiken. Ik weet dat het er is, maar ben het nog nooit in het echt tegen gekomen. De oude Britse draad met de Japanse trapas taper, die combi is het meest gebruikelijk.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#18
We zijn weer totaal off-topic ondertussen, maar ik heb niet heel veel ervaring met Campagnolo en ik denk dat je gelijk hebt Jeroen. Behalve voorheen de M5 heb ik één Campagnolo fiets in de vloot, daarvan heb ik de trapas nooit bestudeerd, en een origineel Campa afgemonteerde fiets die ik als frameset gekocht heb. Die laatste heeft inderdaad ook een BSA trapas en is nu met Shimano onderdelen opgebouwd.
Optima Stinger | 2x Dries Baron
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#19
Gefeliciteerd Bob met deze mooie fiets, heel veel plezier gewenst.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#20
gefeliciteerd met je CHR Bob !

Nu nog een paar mooie jaloers-makende-foto's hier ;-)
M5 Cityracer 559-451      M5 CHR     M5 tandem 
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: TimSch, 4 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Mijn CHR Carbon High Racer
gefeliciteerd met je...liggende daan — 05:44 PM
M5 Carbon High Racer oftewel CHR
aangeboden CHR lijkt...liggende daan — 05:42 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Gefeliciteerd Bob me...Lig-hen — 03:12 PM
Wereld Kampioenschappen 2026, Sittard
En weer een bericht ...Willeke_IGKT — 10:07 AM
Verlichting aanpassen na doorbranden
Ik sluit me aan bij ...TimSch — 09:55 AM
Mijn CHR Carbon High Racer
We zijn weer totaal ...melle z — 09:02 AM
Medeliggers onderweg
Zojuist gespot in de...365cycle — 08:11 AM
Verlichting aanpassen na doorbranden
Ik zou niet gaan kno...Jeroen S — 08:05 AM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Wago 221 kun je ook ...Jeroen S — 07:49 AM
Mijn CHR Carbon High Racer
Nee Italiaanse draad...Jeroen S — 07:46 AM
Verlichting aanpassen na doorbranden
Ik heb in de DF volg...Gideonaut — 01:57 AM
Verlichting aanpassen na doorbranden
3 watt? Is dat niet...ZoefZoef — 12:13 AM
Mijn CHR Carbon High Racer
De 5 stalen m5 fiets...melle z — 12:13 AM
Verlichting aanpassen na doorbranden
Ik heb ze gemaild en...Richard107 — 11:41 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Nee, maar vind het...365cycle — 10:56 PM
Verlichting aanpassen na doorbranden
Ik weet er niet heel...365cycle — 10:54 PM
Mijn CHR Carbon High Racer
Super dat je alweer ...gideon — 10:51 PM