|
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
Berichten: 2.185
Topics: 11
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 975
4296 x bedankt in 2029 berichten
Gideonaut, misschien helpt het. Soms kun je wel de kleur, merk, type onderscheiden, of een stukje kenteken. Wie weet blijft er dan niet zoveel over.
Maar ik weet niet of ze zoveel moeite gaan doen. Als je het niet probeert, weet je zeker dat het niks wordt. Je kunt van sommige dingen ook online aangifte doen, maar ik vermoed dat dit niet wil bij wat er hier gebeurd is. Dat gaat meer om simpele dingen.
Berichten: 2.641
Topics: 27
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 39
4027 x bedankt in 2229 berichten
Mwah, bij het zien van de beelden zou ik niet heel.kwaad worden. Super hard lijkt het niet te gaan en hij kan niet uitwijken. Blijft over dat jij de berm in zou moeten hebben of moet opschiuiven in ieder geval. Heel breed is de weg ook weer niet.
Berichten: 965
Topics: 5
Lid sinds: Jun 2023
Bedankt: 2
1827 x bedankt in 936 berichten
Ik ben niet kwaad, ik vind het alleen doodeng, en de ervaring vanuit de fiets is toch net iets anders dan zo'n wide angle lens van een GoPro, desondanks is het absurd gedrag om zoiets te doen, 1 klein tikje van zo'n monster truck en m'n fiets ligt samen met mij in kreukels.
Ik heb toch maar een melding gemaakt met de video erbij.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Berichten: 2.185
Topics: 11
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 975
4296 x bedankt in 2029 berichten
Ik heb op een smalle weg een enkele keer ook wel zulke ervaringen. Gelukkig niet met inrijden, maar vorige week wel twee die mee eerst zonodig voor moeten laten gaan, daar echt rustig voor gaan staan wachten en me dan 1,5 km in de nek hijgen met hun automobiel. Ben daar vorig jaar al eens aan de kant gegaan voor een onbenul die verschrikkelijk hard reed, gelukkig zag ik die van ver komen. En twee keer achter elkaar een tegemoetkomende dame in een dikke hoge Volvo, die niet echt wakker was met een soortgelijke stuur actie wakker moeten schudden. Die sukkelde met 30-40 midden op de weg. Pas na mijn slinger naar het midden, ging ze wat aan de kant.
Berichten: 446
Topics: 10
Lid sinds: Mar 2021
Bedankt: 171
953 x bedankt in 426 berichten
23-Dec-2025, 09:39 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 23-Dec-2025, 09:40 PM door blokdoorn.)
Zoiets ook paar keer meegemaakt, en dat voelt doodeng, hier vooral een paar keer gehad met gewone open ligger, op een soortgelijk smal weggetje die hier in mijn omgeving veel voorkomen. Ik ga na die ervaringen alleen maar nadrukkelijker ruimte in nemen, door net rechts van het midden van de weg te rijden. Pas als ze vaart minderen en opzij gaan, doe ik dat ook. Fiets ook veel met mijn zoontje van 8 en dit ook paar keer meegemaakt, we gaan sindsdien pas achter elkaar fietsen nadat de automobilist duidelijk heeft afgeremd/opzij gestuurd, zodat ook de grootste malloot snapt dat het niet past en je er niet met 60-80km/h rakelings langs kan.
Berichten: 2.641
Topics: 27
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 39
4027 x bedankt in 2229 berichten
23-Dec-2025, 11:15 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 23-Dec-2025, 11:16 PM door ZoefZoef.)
Trouwens ook weer ruzie met een Schwalbe durano bandje. Van de week lekgereden op de roets met beschadigd rijvlak. Dus bandje gewisseld met het voorwiel van de andere roets. En de durano lift uiteraard weer dwars. Krijg m er met geen mogelijkheid op terwijl het beide 20"-451 wielen zijn. Bandentang is erop gesneuveld  Zal wel aan de velg liggen.
Vraag me af of dat met een tyreglider wel makkelijk gaat?
Berichten: 3.677
Topics: 121
Lid sinds: Apr 2023
Bedankt: 4203
4699 x bedankt in 3098 berichten
, 11:33 AM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 11:36 AM door Hardloper.)
(23-Dec-2025, 08:48 PM)Gideonaut schreef: Ik ben niet kwaad, ik vind het alleen doodeng, en de ervaring vanuit de fiets is toch net iets anders dan zo'n wide angle lens van een GoPro, desondanks is het absurd gedrag om zoiets te doen, 1 klein tikje van zo'n monster truck en m'n fiets ligt samen met mij in kreukels.
Ik heb toch maar een melding gemaakt met de video erbij.
Even in de groep gooien. Ga je de verkeerde reacties uitlokken of kun je rustig even toeteren / met lichten zwaaien om de aandacht te trekken. Persoonlijk had ik misschien ook wel kap even om hoog gedaan en even gezwaaid aan het begin van de video.
Maar die auto is ook eigenlijk gewoon veel te breed voor op onze wegen zoals deze.
@Gideonaut waar zit jouw camera? Voor mijn gevoel reed jij in de begin van de video tegen de virtuele midden lijn aan. En naderhand meer aan de zijkanten.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Berichten: 965
Topics: 5
Lid sinds: Jun 2023
Bedankt: 2
1827 x bedankt in 936 berichten
(, 11:33 AM)Hardloper schreef: @Gideonaut waar zit jouw camera? Voor mijn gevoel reed jij in de begin van de video tegen de virtuele midden lijn aan. En naderhand meer aan de zijkanten.
Naast de spiegel zodat ik het lusje erom kan gooien in het geval dat de GoPro los komt. En idd ik ging van een dun stukje weg naar een breder stukje weg om ruimte te maken, de auto kon er prima langs en was gewoon heel stom bezig. Ik kwam hem vanochtend weer tegen, heb gelijk de camera naar de kenteken gewezen en naar de politie gestuurd met de vraag voor een officiële waarschuwing naar de bestuurder.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Berichten: 6.692
Topics: 122
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 14081
11009 x bedankt in 5280 berichten
(23-Dec-2025, 07:27 PM)ZoefZoef schreef: Volgens mij ben jij zo'n beetje de enige hier op het forum die meermalen van de weg wordt gedrukt. Doe jij. Iet gewoon iets gigantisch verkeerd? Ik twijfelde of ik hierover moest beginnen, want ik denk dat je het goed bedoelt, maar hoe je het nu beschrijft is het victim blaming.
Stel je even voor: "Volgens mij ben jij de enige vrouw binnen dit bedrijf die meermaals door de baas is aangerand. Doe jij niet gewoon iets gigantisch verkeerd?"
Automobilisten beseffen zich niet dat een auto voor een fietser dodelijk is, en dat zo'n "grapje" of "signaal" (wat het ook moge zijn) hetzelfde is als "zal ik je vermoorden?" zeggen. Aan die bewustwording moet wat gebeuren.
Verder, over dat soort weggetjes: we hebben ieder onze eigen weghelft. Dat die figuur zo'n grote auto nodig heeft om z'n ego in te passen is niet het probleem van de tegenligger. Als hij wat wil communiceren kan hij even stoppen en z'n arm uit het raam steken ofzo. Het is dan aan Gideonaut of hij daar naar wil luisteren of niet.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Berichten: 7.071
Topics: 175
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3159
10043 x bedankt in 4826 berichten
, 03:30 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 03:32 PM door Wim -de roetsende.)
(, 02:31 PM)365cycle schreef: Automobilisten beseffen zich niet dat een auto voor een fietser dodelijk is, en dat zo'n "grapje" of "signaal" (wat het ook moge zijn) hetzelfde is als "zal ik je vermoorden?" zeggen. Aan die bewustwording moet wat gebeuren.
Verder, over dat soort weggetjes: we hebben ieder onze eigen weghelft. Dat die figuur zo'n grote auto nodig heeft om z'n ego in te passen is niet het probleem van de tegenligger.
Precies. Helemaal mee eens.
Hier in de buurt rijden ook van dat soort auto's rond. Meestal ligt de bak vol met rotzooi en spullen. Zo'n bakbeest wordt dan nog enigszins functioneel gebruikt. Of ook echt dit formaat op deze manier te rechtvaardigen is, daar heb ik nog steeds mijn twijfels over.
Ik vind het ook altijd linke soep met van die mega-landbouwvoertuigen. Daar rijden hele jonge jongens op en die lijken vaak haast te hebben. Ik reed er laatst een keer in de auto achter en dat ding ging 65km/u en zoiets weegt met aanhanger flink wat tonnen aan kilo's.
Ik ga in mijn vm-etje van 25kg dan toch wel zo goed mogelijk aan de kant.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 6.692
Topics: 122
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 14081
11009 x bedankt in 5280 berichten
, 04:37 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 04:37 PM door 365cycle.)
Een zakenrelatie van me is door een jonge kerel in zo'n trekker aan zijn einde gekomen. Hij ging even een rondje racefietsen, werd ingehaald, kreeg geen ruimte en kwam niet meer thuis.
Lees je de reacties onder dat nieuwsbericht, dan staat er zoals altijd weer "wielrenners..."
Sindsdien laat ik me niet meer inhalen door zo'n ding tenzij ik echt alle ruimte heb om veilig te stoppen. Ze mogen maar 25, als ik er met 50 voor zit rijd ik per definitie niet in de weg.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Berichten: 7.071
Topics: 175
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3159
10043 x bedankt in 4826 berichten
(, 04:37 PM)365cycle schreef: Ze mogen maar 25, als ik er met 50 voor zit rijd ik per definitie niet in de weg.
Met kenteken mogen ze 40km/u, maar de meeste gaan stukken sneller.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 6.692
Topics: 122
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 14081
11009 x bedankt in 5280 berichten
(, 04:38 PM)Wim -de roetsende schreef: (, 04:37 PM)365cycle schreef: Ze mogen maar 25, als ik er met 50 voor zit rijd ik per definitie niet in de weg.
Met kenteken mogen ze 40km/u, maar de meeste gaan stukken sneller.
Dat moest ik even googlen.
Wat ik vond:
Snelheidslimieten op een rij:
Zonder kenteken: Maximaal 25 km/u.
Met geel kenteken: Maximaal 40 km/u, mits technisch mogelijk en op geschikte wegen (ook binnen de bebouwde kom, mits geen (snor)fietsverkeer).
Snel-tractoren (Tb-categorie): Speciaal ontworpen voor snelheden tot 60 km/u, met bijbehorende APK-plicht en investeringen in aanhangwagens.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Berichten: 2.185
Topics: 11
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 975
4296 x bedankt in 2029 berichten
De boeren die ik tegen kom rijden meestal redelijk fatsoenlijk. Bij een boerderij waar ik dagelijks langs kom ben ik de afgelopen 20 jaar 2 keer even langs geweest. 1 keer omdat er met een koe iets duidelijk mis was en een keer omdat een kind een minivarken had laten ontsnappen. Misschien helpt dat ook wel. Soms ga ik aan de kant als ik plek heb, soms zij. Op piekdagen, hooitijd, oogsttijd maken ze dagen van 14-16 uur. Misschien niet goed, maar dan ga ik ze niet in de weg rijden en maak ik wel even plaats.
Berichten: 446
Topics: 10
Lid sinds: Mar 2021
Bedankt: 171
953 x bedankt in 426 berichten
, 12:17 AM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 12:20 AM door blokdoorn.)
Meestal rijden de lokale boeren zelf wel voorzichtig, maar het zijn de ingehuurde loonwerkers, vaak jonge gasten met een onverantwoorde tijdsdruk als het oogsttijd of hooitijd die vaak roekeloos rijden. Aan de kant gaan is pas verstandig als je nadrukkelijk merkt dat ze je gezien hebben, daarvoor kun je beter op de best zichtbare plek rijden, meestal zo rond het midden van de weg.
Ook met de velo waarmee ik ongeveer hun snelheid heb, heb ik ze liever niet vlak achter me als ze haast hebben, ik blijf dan midden op het smalle weggetje voor ze tot ik op een erf echt goed kan uitwijken. Bij tegemoetkomende probeer ik pas aan de kant te gaan als ze zelf vaart geminderd en voor de berm gekozen hebben.
Berichten: 7.071
Topics: 175
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3159
10043 x bedankt in 4826 berichten
(, 03:30 PM)Wim -de roetsende schreef: Ik ga in mijn vm-etje van 25kg dan toch wel zo goed mogelijk aan de kant.
Ik ook
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 398
Topics: 2
Lid sinds: Jan 2024
Bedankt: 1259
819 x bedankt in 386 berichten
(, 12:17 AM)blokdoorn schreef: (...) Bij tegemoetkomende probeer ik pas aan de kant te gaan als ze zelf vaart geminderd en voor de berm gekozen hebben.
Een prima idee, zolang je er rekening mee houdt dat met een volle kar (hooi, bieten, tulpen, whatever) de trekker helemaal niet door de (gemiddelde) berm kan. Ook niet als het droog is. Vaart minderen kan uiteraard wel altijd.
Airborne Valkyrie - Airborne Carpe Diem - Airborne Manhattan Project - Van Nicholas Euros - Litespeed Ultimate - Koga Miyata FPC - Optima Baron - Optima Orca - Hase Pino - HP Gekko 20 FX - M5 Lowracer - Quest 259 'Quifje'
Berichten: 2.670
Topics: 73
Lid sinds: Dec 2020
Bedankt: 40590
4099 x bedankt in 1765 berichten
Als een mij tegemoet komend voertuig de hele breedte van de weg nodig heeft, wat op de smalle weggetjes waar ik van hou nogal eens voorkomt, ga ik zo goed mogelijk aan de kant. Waar mogelijk op een erf toegang of inhaal plek. Ik ga er altijd van uit dat de bestuurder aan het werk is en dat ik een plezier ritje aan het maken ben.
Maar ik verwacht ook van hun dat ze stoppen met voor zo'n plek als ze de berm niet in kunnen. Ik ga niet een berm in met mijn VM als ik niet zeker weet dat het veilig is en te vaak zijn er hoogte verschillen of een nare spleet tussen het wegdek en de hobbel strook ernaast waar mijn wiel tussen kan komen.
Achterop komende voertuigen hebben te wachten tot ik een veilige plek zie.
En meestal krijg ik een prettige reactie van die chauffeurs, die zien ook dat ik mijn best doe.
Auto's die de hele weg nodig hebben moeten meer geduld hebben, ik ben niet bereid om automobesitas te ondersteunen.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct - Whike - Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing,
Berichten: 6.692
Topics: 122
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 14081
11009 x bedankt in 5280 berichten
(, 10:18 AM)Willeke_IGKT schreef: Waar mogelijk op een erf toegang of inhaal plek. Ik ga er altijd van uit dat de bestuurder aan het werk is en dat ik een plezier ritje aan het maken ben. Is dat altijd zo dan? Ik ben ook best vaak onderweg van/ naar werk, en heb dan ook vaak weinig tijd.
(, 10:18 AM)Willeke_IGKT schreef:
Auto's die de hele weg nodig hebben moeten meer geduld hebben, ik ben niet bereid om automobesitas te ondersteunen.Mooi gezegd.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Berichten: 446
Topics: 10
Lid sinds: Mar 2021
Bedankt: 171
953 x bedankt in 426 berichten
(, 12:58 AM)Tijanus schreef: (, 12:17 AM)blokdoorn schreef: (...) Bij tegemoetkomende probeer ik pas aan de kant te gaan als ze zelf vaart geminderd en voor de berm gekozen hebben.
Een prima idee, zolang je er rekening mee houdt dat met een volle kar (hooi, bieten, tulpen, whatever) de trekker helemaal niet door de (gemiddelde) berm kan. Ook niet als het droog is. Vaart minderen kan uiteraard wel altijd.
De kanten zijn hier inderdaad vaak te zacht, maar als je kiest voor een voertuig die bijna zo breed zijn als het weggetje zelf, dan zul je toch de kant in moeten, of wachten bij een erf. En met fiets of velo kun je dus ook niet in die verzakte drassige berm. Overigens hier al een paar keer een verzakte vrachtwagen gezien die de bocht wat krap nam en niet meer weg kan….
Berichten: 2.670
Topics: 73
Lid sinds: Dec 2020
Bedankt: 40590
4099 x bedankt in 1765 berichten
(, 10:54 AM)365cycle schreef: (, 10:18 AM)Willeke_IGKT schreef: Waar mogelijk op een erf toegang of inhaal plek. Ik ga er altijd van uit dat de bestuurder aan het werk is en dat ik een plezier ritje aan het maken ben. Is dat altijd zo dan? Ik ben ook best vaak onderweg van/ naar werk, en heb dan ook vaak weinig tijd.
Jij bent dan onderweg met weinig tijd, ik kom alleen op dit soort smalle weggetjes tijdens plezier ritten.
Maar zelfs als je met haast onderweg bent kost even opzij gaan niet meer tijd dan stoppen op een kruispunt of wachten voor een stoplicht. Het is maart zelden dat het voertuig dat langs komt zowel breed als erg langzaam is terwijl er daar geen andere opties zijn om het te ontwijken.
De laatste keer dat dat mij gebeurde op een fietspad had ik uit kunnen wijken naar de weg ernaast, wel een drukke weg waar ik op het fietspad links naast de weg was. Dat voertuig (hoogwerker) had al meer ruimte nodig dan het fietspad en het verkeer op het fietspad, fietsers, een ruiter te paard en ik, werden bij een bospad gestopt door mannen in gele hesjes. Dus met opties die de ruiter nam door het pad in te gaan. En om de weg op te gaan of over te steken wat ik negeerde.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct - Whike - Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing,
Berichten: 2.641
Topics: 27
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 39
4027 x bedankt in 2229 berichten
9 uren geleden
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 9 uren geleden door ZoefZoef.)
(, 02:31 PM)365cycle schreef: (23-Dec-2025, 07:27 PM)ZoefZoef schreef: Volgens mij ben jij zo'n beetje de enige hier op het forum die meermalen van de weg wordt gedrukt. Doe jij. Iet gewoon iets gigantisch verkeerd? Ik twijfelde of ik hierover moest beginnen, want ik denk dat je het goed bedoelt, maar hoe je het nu beschrijft is het victim blaming.
Stel je even voor: "Volgens mij ben jij de enige vrouw binnen dit bedrijf die meermaals door de baas is aangerand. Doe jij niet gewoon iets gigantisch verkeerd?"
Automobilisten beseffen zich niet dat een auto voor een fietser dodelijk is, en dat zo'n "grapje" of "signaal" (wat het ook moge zijn) hetzelfde is als "zal ik je vermoorden?" zeggen. Aan die bewustwording moet wat gebeuren.
Verder, over dat soort weggetjes: we hebben ieder onze eigen weghelft. Dat die figuur zo'n grote auto nodig heeft om z'n ego in te passen is niet het probleem van de tegenligger. Als hij wat wil communiceren kan hij even stoppen en z'n arm uit het raam steken ofzo. Het is dan aan Gideonaut of hij daar naar wil luisteren of niet.
Ik bedoelde het idd niet slecht, maar vind het wel opvallend. Voor zover ik me herinner is ie met 3 van zn velomobielen al van de weg gedrukt met soms schade tot gevolg. Dat zijn dus minimaal 3 individuele gevallen.
En dan rijst bij mij dus de vraag of er dus niet een klein stukje eigen schuld bij zit. Of eigenlijk meer: 'aanleiding geven tot'. Bijvoorbeeld door zijn positie op de weg, of bewust de weg kiezen omdat het mag terwijl je daar gaat rijden met een slakkegangetje en het fietspad ernaast toch eigenlijk passender is op dat moment. Zulke dingen, daar doelde ik dus op met mijn vraag of ie niet zelf iets gigantisch fout doet. Soms heb je dingen zelf niet eens door, tot iemand ergens op wijst.
Als ik de videobeelden hierboven zie, zie ik een tamelijk smal weggetje. Met een veel te grote auto die veels teveel ruimte inneemt dan noodzakelijk zou zijn. Mijn reactie zou zijn dat ik dan direct aan de kant zou gaan. Ruimte maken, laten zien dat je de auto hebt gezien. Andere keuze zou kunnen zijn om lekker te blijven rijden waar je reed, waardoor passeren nog wel mogelijk is, maar waar het wel krap wordt. En dan heb je dus het gevoel 'van de weg gedrukt te worden' als de tegemoetkomende auto even een korte stuurbeweging maakt om je even wakker te maken dat je plaats moet maken.
Zelf herken ik het niet dat 'van de weg gedrukt worden'. Kan aan het aantal velomobielkm'ers liggen, de wegkeuze icm snelheid, het lokale wegennet, maar dus ook aan mijn eigen gedrag als velomobielrijder. Ik eis mn plek niet op, maak liever ruimte en ga liever direct aan de kant in plaats van een confrontatie. R
Heb eigenlijk nooit ook maar enig gezeik in het verkeer. Des te opmerkelijker vond ik het dus dat iemand meermalen van de weg gereden wordt eigenlijk. Dan roept dan simpelweg vragen op bij mij.
Berichten: 446
Topics: 10
Lid sinds: Mar 2021
Bedankt: 171
953 x bedankt in 426 berichten
8 uren geleden
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 8 uren geleden door blokdoorn.)
Kan veel met de omgeving te maken hebben waar je vaak fietst, b.v. rond oudewater zijn veel heel smalle weggetjes, waar je ook niet zomaar de berm in kunt. Kom daar zo af en toe vanwege familie, en maak zon situatie dan ook best vaak mee.
Ruimte claimen blijkt naar mijn ervaring indie situaties juist veiliger omdat dit soort bestuurders je anders helemaal geen ruimte geven.
Berichten: 965
Topics: 5
Lid sinds: Jun 2023
Bedankt: 2
1827 x bedankt in 936 berichten
8 uren geleden
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 7 uren geleden door Gideonaut.)
(9 uren geleden)ZoefZoef schreef: Ik bedoelde het idd niet slecht, maar vind het wel opvallend. Voor zover ik me herinner is ie met 3 van zn velomobielen al van de weg gedrukt met soms schade tot gevolg. Dat zijn dus minimaal 3 individuele gevallen.
Ik ben met de Velayo van de weg gereden door een chagrijnige oude man en ik ben met de DF van de weg de berm in geduwd door een chagrijnige oude man, wat is de derde?
Dat in mijn 15 jaar ligfietsen vind ik best knap hoor, mag van mij ook liever minder maar ik rij al sinds jonge leeftijd heel defensief en voornamelijk gewoon op het fietspad voor zover het kan.
Er zal vast wel een stukje eigen schuld in zitten, met name dat ik weiger de berm in te rijden om een automobilist voor te laten gaan. Ik ga ook niet stoppen en uitstappen zodat ik met mijn velo in hand langs de weg kan gaan staan zodat de royale bestuurder met alle ruimte kan passeren.
Nu ben ik ondertussen ook wat ouder en een paar ervaringen rijker, m'n lontje is een heel stuk korter geworden, wat denk ik ook wel invloed heeft op m'n rijgedrag maar ik weet heus wel dat ik het nooit van m'n leven ga winnen van een auto dus ik let echt wel op. Ik ben ook zeker niet van plan om een peperdure fiets op het spel te zetten om mijn ego te stroken..
+ als je hier van de weg gereden word is het game over, je komt niet meer uit de berm, niet fietsend tenminste, er zit zo'n 4 tot 6 centimeter verschil tussen de berm en de straat/asfalt. Hier op de foto kan je het goed zien, maar in veel gevallen zit deze detail verstopt onder het gras.
De witte streep = bodem van de DF.
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Berichten: 2.185
Topics: 11
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 975
4296 x bedankt in 2029 berichten
Tja, je wil niet plat gereden worden, of je fiets verknallen. De sloot in is ook al geen optie. Mogelijk toch wat veel opgefokte bestuurders daar bij jou in de buurt ofzo.
Berichten: 6.692
Topics: 122
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 14081
11009 x bedankt in 5280 berichten
Hier valt het aantal opgefokte bestuurders wel mee, in Twente vond ik het heftiger.
Op het weggetje waar Gideonaut dat laatste akkefietje had kwam ik eerder ook weleens en ik ervaar daar hetzelfde: vrij veel lomp rijgedrag, automobilisten die het passeervak voorbij rijden in de veronderstelling dat jij meteen de berm in duikt o.a.
Ook weleens een automobilist achter me gehad daar die zat te drukken terwijl ik 50 reed. Formeel mag je er 60 maar dat kan er niet veilig. Het is er niet bepaald overzichtelijk, ik ben toen vaart geminderd omdat je al snel op een tegenligger moet reageren als je 50 rijdt.
Auto's laten inhalen op zo'n weggetje doe ik al helemaal niet, dan kan ik vervolgens bij iedere tegenligger vol in de ankers - over het algemeen rijd ik automobilisten op zo'n weggetje met een beetje anticiperen sowieso al los.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
|
Gebruikers die dit topic lezen: 11 gast(en)
|
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
|