Berichten: 369
Topics: 20
Lid sinds: Oct 2018
Bedankt: 171
547 x bedankt in 239 berichten
21-Aug-2026, 11:23 PM
Heb het net op
Velomobilforum.de teruggelezen.
Wat een mooi bericht
Even an absolute beginner has to start somewhere.
Berichten: 2.696
Topics: 16
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 1481
5313 x bedankt in 2537 berichten
Gisteren was zoonlief helemaal niet blij, de brommer deed het weer eens niet. En ook na veel hulp van de buurjongen, die voor automonteur leert, kwam het niet goed. Na de aanschaf is er zeker nog een onverwachte duizend euro extra in gaan zitten, heeft ie natuurlijk niet gehinderd door enige kennis een boel upgrades gekocht, die niet allemaal werken. Of er weer voor zorgen dat er iets niet werkt. Van de techniek snapt hij nu iets meer maar nog steeds te weinig. Ik hoop dat gisteren het kwartje gevallen is dat een oude zoveelste hands afgejakkerde schakelbrommer een bodemloze put is voor je geld. Hij wilde hem op marktplaats zetten en vandaag nog steeds. Daar word ik stiekum wel blij van.
En toen was vanmorgen z'n mtb ook nog stuk. De aandrijving was al tamelijk versleten en twee weken buiten op vakantie heeft hem ook geen goed gedaan. Consequent op 34-11 rijden is natuurlijk ook niet ideaal. Heb er een nieuwe 8 speed cassette, ketting op gezet, een beter werkende achter derailleur die ik nog had liggen en een 38er 10 speed singlespeed voorblad. Hij doet het weer lekker.
Berichten: 2.378
Topics: 35
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 1
2106 x bedankt in 1181 berichten
...ik vandaag een doel heb bereikt die ik mij al een paar jaar had voorgehouden eens te moeten bereiken. Onverwacht bleek dat vandaag. Het doel was om een tocht van 250 kilometer af te mogen vinken. Ik heb al genoeg tochten van 200+ gedaan, maar de 250+ nog nooit gedaan.
Vandaag had ik een tocht van Venlo terug naar Den Haag in gedachten. Met de trein heen en dan lekker terugfietsen zover als het maar zou gaan. Had niet gedacht Den Haag te halen voordat het donker zou zijn. En dacht de afstand misschien ook iets te ambitieus. Me voorgenomen dat Dordrecht of Gouda misschien wel mooie eindpunten zouden zijn, en dan daar de trein terug naar huis.
Eenmaal begonnen bij Venlo eerste helemaal een stuk zuidwaarts naar Tegelen, dan weer terug naar Venlo en dan richting het westen. Daar had ik dus al zo'n 25 kilometer 'verspild' en feitelijk niets opgeschoten om Den Haag te halen. Ik had Den Haag bij de start dus al opgegeven. Maar naarmate de tocht vorderde, en zeker toen ik in Vught kwam realiseerde ik me dat de afstand ondertussen wel doenlijk zou gaan zijn. Vught naar Waalwijk was niet ver, en ik weet dat Waalwijk naar Dordrecht niet ver is. Ik zag al dat de door mij gewenste 200+ niet gehaald zou worden en ik er ruim onder zou zijn als ik naar Dordrecht zou gaan. Het doel van 200 moest sowieso gehaald worden. Dus mijn aandacht ging nu naar Gouda. Eenmaal bij Gorinchem begon ik mij te realiseren dat doorrijden naar Den Haag vanaf Gouda ook helemaal niet zo gek zou zijn. Vanaf Gouda immers vol wind mee, en langs de snelweg A12 prima fietspaden. Bij Gouda zou ik beslissen wat ik zou doen.
Eenmaal daar heb ik besloten dat ik gewoon doorging! Die 250 kilometer wilde ik dan maar NU gaan halen! En het laatste uur dan maar in het donker. Ik ken in ieder geval de weg goed en de wegen die ik wilde fietsen waren ook in het donker prima.
Uiteindelijk was Den Haag toch iets te dichtbij en als ik direct naar huis zou fietsen zou ik blijven steken op 235 kilometer. Dus ik heb er nog een lus om de Driemanspolder bij Zoetermeer tegenaan moeten gooien en nog een flinke lus door mijn eigen stadsdeel. Dat laatste kostte toch nog wat moeite, want de kilometers ging maar tergend langzaam voorbij en bleken alle straten en wegen die ik doorging een stuk korter dan ik had ingeschat... Achteraf blij dat ik bij Venlo eerst nog even naar Tegelen was gegaan (en ook bij Schijndel een stuk om gefietst), want als ik dat op het eind nog met een lus had moeten compenseren...
Eenmaal toch eindelijk de 250 gehaald zie ik dat ik op drie minuten na tien uur had gefietst. Dus nog een paar straten erbij in een lus om toch ook even die tien uur rond af te kunnen vinken.
Het gemiddelde was dus weinig indrukwekkend voor mijn doen (25,1 km/uur), maar de afstand en duur stemt mij zeer tevreden.
Ik voel mij eigenlijk helemaal niet vermoeiender dan wanneer ik 180 kilometer zou hebben gefietst. In ieder geval hoef ik dit van mijzelf nooooooooooooit meer te doen en mag ik het op 200+ houden. Een hele geruststelling.