Vandaag ben ik blij omdat.....
|
Berichten: 2.965
Topics: 102
Lid sinds: Apr 2023
Bedankt: 3346
3584 x bedankt in 2440 berichten
27-Mar-2025, 02:55 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 27-Mar-2025, 04:31 PM door Hardloper.)
(27-Mar-2025, 12:07 AM)Frutsel schreef: Een trajectkaart voor mijn woon/werk route kost meer dan een OV jaarkaart. De prijzen van de NS slaan helemaal nergens op.
Een X aantal jaar geleden zag ik dat dit ook was voor een specifiek traject van 70km / 52 min met de auto en 1uur 24min met de trein (Afstand is met de auto van station naar station en ik had het traject bekeken van toenmalige collega). Net de afstanden / tijden bekeken via Google.
Nu staat er: Citaat:Voor € 39,80 extra in de maand kun je met Altijd Vrij onbeperkt met de trein reizen door heel Nederland.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Berichten: 1.545
Topics: 11
Lid sinds: Jul 2019
Bedankt: 735
2591 x bedankt in 1205 berichten
(27-Mar-2025, 02:55 PM)Hardloper schreef: (27-Mar-2025, 12:07 AM)Frutsel schreef: Een trajectkaart voor mijn woon/werk route kost meer dan een OV jaarkaart. De prijzen van de NS slaan helemaal nergens op.
Een X aantal jaar geleden zag ik dat dit ook was voor een specifiek traject van 70km / 52 min met de auto en 1uur 24min met de trein (Afstand is met de auto van station naar station en ik had het traject bekeken van toenmalige collega). Net de afstanden / tijden bekeken via Google.
Nu staat er: Citaat:Voor € 39,80 extra in de maand kun je met Altijd Vrij onbeperkt met de trein reizen door heel Nederland.
Mijn traject kost €365,30 per maand, tegen €353,80 voor een (NS) Altijd Vrij abonnement. Tel daar nog 2x een metrorit bij op per keer dat ik met het OV zou gaan, en de OV jaarkaart was een goedkopere optie als ik 3x per week naar kantoor ging.
Maar goed, met de VM op en neer bevalt me goed, dus geen geneuzel meer met het OV.
Berichten: 1.640
Topics: 8
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 436
3209 x bedankt in 1494 berichten
Een velomobiel is een kostbare fiets, maar voor veel trajecten een goedkope en fijne optie. Zeker als je dat soort bedragen leest. Tjonge wat een geld.
Berichten: 2.158
Topics: 62
Lid sinds: Dec 2020
Bedankt: 32421
3155 x bedankt in 1409 berichten
Jaren geleden nam een friend een OV jaarkaart omdat het goedkoper was dan zijn auto, ik geloof dat hij en zijn vrouw er een hadden voor minder dan de auto kostte. Ik reisde in die tijd nog best veel met het OV maar mijn jaarbedrag was minder dan een kwart van de OV jaarkaart per jaar.
Mijn nieuwe VM kost minder dan twee jaar NS altijd vrij, dus nog niet eens de bus en tram inbegrepen. En het is goed voor mijn conditie.
Alleen jammer dat ik zonder deze fiets nog steeds het meeste met de fiets zou doen. Ik bespaar er geen geld door.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct - Whike - Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing,
Berichten: 324
Topics: 11
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 181
914 x bedankt in 291 berichten
Omdat het nu echt lente wordt
![[Afbeelding: medium.jpg]](https://ridewithgps.com/photos/16901071/medium.jpg)
(filmpje)
Berichten: 6.269
Topics: 158
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 2397
8317 x bedankt in 4055 berichten
28-Mar-2025, 11:36 AM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 28-Mar-2025, 11:37 AM door Wim -de roetsende.)
Best leuk om even 'het middelpunt' van de aarde te zijn.
Mooie opnamestijl/leuk perspectief vind ik dit.
Wim -de roetsende
Thys 209 Rowingbike - Milan SL MK7 - M5 CHR - DF 282
Berichten: 324
Topics: 11
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 181
914 x bedankt in 291 berichten
(28-Mar-2025, 11:36 AM)Wim -de roetsende schreef: Best leuk om even 'het middelpunt' van de aarde te zijn.
Mooie opnamestijl/leuk perspectief vind ik dit.
Over het middelpunt gesproken, in mijn laatste filmpje gaat de rit naar het zwaartepunt van Nederland bij Putten.
Wist niet dat ze dat recent hadden gerenoveerd.
Berichten: 282
Topics: 4
Lid sinds: Aug 2021
Bedankt: 2336
782 x bedankt in 259 berichten
28-Mar-2025, 06:20 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 28-Mar-2025, 06:24 PM door Lig-hen.)
De video over het middelpunt heb ik ook erg van genoten. Vooral de eerste beelden waar jij jezelf door de ring hebt gefrommeld terwijl je er ook naast staat is erg grappig. En verder mooie natuur beelden. Dank!!
…. een andere medeligger mij via whatsapp vanuit Amsterdam een goed weekend toezingt.
Toffe gasten, die ligfietsers.
Berichten: 2.193
Topics: 23
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 30
3317 x bedankt in 1823 berichten
29-Mar-2025, 02:40 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 29-Mar-2025, 03:21 PM door ZoefZoef.)
..omdat ik een nieuwe fiets heb. Een gewone dit keer.
Week terug stond er voor de tweede keer een fiets met de sleutels erin voor de deur op een plek waar ik het hele jaar dat ik daar woon geen andere fietsen heb gezien op de mijne na, die daar ook gejat is. Die eerdere fiets had een lege band, de sleutel in het slot en de zadelstang incl. zadel was verdwenen. Vond ik toen al vreemd. Paar dagen later was ie weg..
En nu, misschien maandje of 2 later stond er 10m verderop wederom een fiets, twee half lege banden. Sleutel in het slot op een verder vrij onlogische plek. Ik heb 'm 10m verplaatst, voor mij in zicht maar ook voor de evt eigenaar. Sleutel eruit, mijn gegevens duidelijk zichtbaar op het fietsslot geplakt. Na een week geen reactie, nu verhuisd en de fiets meegenomen. En uiteraard gemeld bij de gemeente om het officieel te maken.
Wat de bedoeling was, weet ik niet. Kan tweeledig zijn: of iemand wilde zn schuurtje opruimen en de fiets een tweede leven gunnen aan iemand die 'm mee zou nemen. Of de fiets is uit een schuurtje gejat en klaargezet om later opgehaald te worden?
Nu dus in mijn bezit en het is een verder prima fiets waar ik hopelijk over een jaar eigenaar van ben en ondertussen gewoon ga gebruiken. Dus nu een prima fiets met 11speed alfine naaf, naafdynamo en geveerde voorvork in bezit. Fiets is gezien de verwijderde stickers erop van de gemeentelijke handhaving geweest, dus zal niet het goedkoopste modelletje zijn geweest. Al met al, blij dus want deze is stukken beter dan mn gejatte fiets.
Daarnaast toch wel blij met mn huisje, waar ik nu 2 dagen woon. Ook met de boxspring. Slaapt zelfs zonder matras erop beter dan het bed waar ik afgelopen jaar op heb geslapen. De woonkamer is wel ok bij nader inzien. Muurtje stoort me al minder, gelukkig. Toch ga ik vragen of ie weg mag worden gehaald. Wel wat minder blij met de plaatsing van wat schakelaars die op onlogische plekken zitten, maar goed.
En kijkend naar buiten, een heerlijk blauwe lucht. Word ik ook blij van. Ik ga met mn nieuwe fiets naar de trein -zonder kaartje ervoor te kopen- en de winterpeen ophalen. Kijken of ie in mn schuurtje past.
Berichten: 672
Topics: 4
Lid sinds: Jun 2023
Bedankt: 2
1202 x bedankt in 654 berichten
Doe je netjes, ik gooi ze meestal op mn fietskar en yay gratis fiets
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | WAW #15 | DF XL 288? | Raptobike | Whike | ICE Trice QNT | Optima Baron (custom)
Berichten: 2.193
Topics: 23
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 30
3317 x bedankt in 1823 berichten
(29-Mar-2025, 04:22 PM)Gideonaut schreef: Doe je netjes, ik gooi ze meestal op mn fietskar en yay gratis fiets 
Daar is ie nog te goed voor. Het is een vrij prijzige fiets geweest denk ik. Vermoed aan de hand van het framenummer dat het een Jan Jansen fiets is.
Heb eerder eens een elektrische fiets in de bosjes aangetroffen. Doorgegeven aan politie, die zeiden laten staan.. Mijn vermoeden was dat ze m koud hadden gezet om later op te halen. Ik wilde voorkomen dat die fiets toch gejat zou worden. Dik slot erop gezet met gegevens. Paar dagen later stond ie er nog en toen aangifte gedaan van vinderschap en de fiets iets verplaatst. Dat ook doorgegeven en toen kon de politie opeens wel wat doen. Bleek het een lokfiets te zijn.. Dat was wel jammer. Jammer dat ik die fiets niet kon claimen na een jaar, maar nog jammerder dat het oppakken van.een potentiële fietsendief of criminele bende heb belemmerd
Gezien het geen toeval is, vermoed ik dat de bedoeling van deze fiets was on een nieuwe eigenaar te vinden. Maar ik wil niet beschuldigd worden van fietsendiefstal. Stond overigens niet geregistreerd als gestolen..
Berichten: 672
Topics: 4
Lid sinds: Jun 2023
Bedankt: 2
1202 x bedankt in 654 berichten
Ja logisch ik pluk ook niet zomaar elke fiets van straat :p
Het zijn vaak wel roesthoopjes die langs de sloot of in de bosjes gedumpt zijn. Recent nog een vouwfiets, die heb ik helemaal opgeknapt en vervolgens gebruikt om naar de handelaar te fietsen vanaf het station en daar heb ik tegen hem gezegd hier gratis fiets, ik ga nu met de DF weer naar huis!
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | WAW #15 | DF XL 288? | Raptobike | Whike | ICE Trice QNT | Optima Baron (custom)
Berichten: 30
Topics: 1
Lid sinds: Jul 2024
Bedankt: 31
101 x bedankt in 30 berichten
29-Mar-2025, 07:59 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 29-Mar-2025, 08:55 PM door Kapitein Bosui.)
... ik voor 75 euro een mooie tas voor een Hurricane heb kunnen kopen.
Bij de aankoop zat ook een mooie gele Hurricane voor niks bij.
Alleen andere spiegels (zie alleen mijn eigen schouders) en klikpedalen erop zetten, dan wordt dit de zomer woon-werk fiets. Even wennen aan het feit dat ik zelf weer de fiets in balans moet houden, in tegenstelling tot de Quest.
Mijn eerste tweewiel-ligfiets. De eerste 25km zijn goed bevallen.
Bedankt door: Willeke_IGKT , Wim -de roetsende , Veloquest , PieterTrapt , martinR , Fietsbennie , Lig-hen , Hardloper , TimSch , martinus , Boyd Maduro , tiemen , gideon
Berichten: 1.718
Topics: 39
Lid sinds: May 2018
Bedankt: 2395
2219 x bedankt in 834 berichten
Veilige kilometers gewenst. Die dingen kosten geen drol meer tegenwoordig. Mag ik vragen waar in de buurt je fietst?
Berichten: 2.193
Topics: 23
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 30
3317 x bedankt in 1823 berichten
Zo'n tas kost nieuw meer dan een gebruikte ligfiets met dezelfde tas in bijna nieuwstaat tegenwoordig. Best wel apart.
Berichten: 5.803
Topics: 112
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 11671
9033 x bedankt in 4433 berichten
Wauw ZoefZoef, een Alfine 11 naaf, alleen dat setje (met shifter en kabel) kost tweedehands al 100-150 euro.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Berichten: 30
Topics: 1
Lid sinds: Jul 2024
Bedankt: 31
101 x bedankt in 30 berichten
, 10:24 AM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op , 11:00 AM door Kapitein Bosui.)
(29-Mar-2025, 09:18 PM)Fietsbennie schreef: Veilige kilometers gewenst. Die dingen kosten geen drol meer tegenwoordig. Mag ik vragen waar in de buurt je fietst? Ik woon in het noorden, tussen Groningen en Drachten, en fiets voornamelijk woon-werk ritjes naar Groningen, met de Quest.
Daarnaast nog regelmatig in willekeurige delen van het land, maar dan vaak met de toer/racefiets en kampeerspullen mee.
(29-Mar-2025, 09:50 PM)ZoefZoef schreef: Zo'n tas kost nieuw meer dan een gebruikte ligfiets met dezelfde tas in bijna nieuwstaat tegenwoordig. Best wel apart.
Voor deze prijs kon ik 'm inderdaad niet laten staan. Fiets ziet er nog supergoed uit: schakelt soepel, remt fantastisch met Magura remmen, banden nog in goede staat, geen roestplekje of aarde/zand te vinden. En de tas is eigenlijk ook nog in nieuwstaat.
Ik be er al erg blij mee!
Berichten: 2.193
Topics: 23
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 30
3317 x bedankt in 1823 berichten
8 uren geleden
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 5 uren geleden door ZoefZoef.)
(, 12:19 AM)365cycle schreef: Wauw ZoefZoef, een Alfine 11 naaf, alleen dat setje (met shifter en kabel) kost tweedehands al 100-150 euro.
Wist niet dat die zo duur zijn. Ken wat dat betreft alleen de Rohloff naven en moet zeggen dat deze fiets en naaf me niet tegenvalt. Was me meteen duidelijk dat dit een fiets in het wat hogere prijssegment was..Rijdt prima en schakelt heel soepeltjes, moet alleen de juiste instelling voor mij nog vinden. Met name de stuur positie.
Als de eigenaar zich niet meldt hoor je mij niet klagen en heb ik een prima ruildeal van de straat te pakken
|
Gebruikers die dit topic lezen: 53 gast(en)
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
|