Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
#79
(16-Mar-2026, 08:21 PM)rolrek schreef: Ten eerste zoals ik in de vorige post zei de fiets na gelopen, waar ik me niet op had bedacht is dat het onderhoud iets lastiger gaat dan bij de mtb, je zet de fiets niet zomaar even op z'n kop.

Ik gebruik al jaren de reparatiestandaard van Lidl, voor €30 een koopje.
https://www.lidl.nl/p/crivit-fiets-monta...p100386064
De ligfiets hangt dan aan de bagagedrager in de klem en met het voorwiel op de grond.
Of met zijn voorwiel over de klembuis heen en het achterwiel op de grond als je je voorwiel vrij wilt hebben.
[Afbeelding: gcp04a5a9754192458e857406a73b98b43d.jpg]
Antwoord }
Bedankt door: rolrek , Willeke_IGKT
#80
Misschien interessant voor andere opstappers: rij je veel door stedelijk gebied, kies dan een hogere ligfiets. Ik heb een Taifun (2x20) en een Furai (2x24) en die laatst vind ik veel fijner in de stad. Je ziet meer, je wordt iets beter gezien, je voelt je veiliger. Dit is echter persoonlijk: er zijn ook mensen die probleemloos op een lowracer door de stad rijden, maar ik vind dat eng. 

Ook in het buitengebied kan een hogere fiets fijn zijn, omdat je makkelijker over heggetjes en zo heenkijkt. Daardoor durf ik bij kruisingen harder te rijden, dus per saldo ben je niet langzamer.

Laag vóelt wél gaver.
Lig: Taifun (2x20"), Furai (2x24") | Fixie: OnOne (2x28") | Vouw: Dahon Bullhead (2x20")
Antwoord }
Bedankt door: Bianca F , Willeke_IGKT , rolrek
#81
Ook als je lang bent danwel lange benen hebt, is het beter een hoge fiets te hebben. Ik heb zelf een Nazca gaucho (2x26) en fiets daar probleemloos mee door zo'n beetje alle grote steden in Nederland, Den Haag en Rotterdam en Leiden zelfs geregeld, maar heb vorig jaar eens proefgereden op een Nazca fuego en door het kleine voorwiel had ik veel meer problemen. Had balansproblemen (het stuurde voor mij te abrupt) en belangrijker, ik kon door mijn lange benen mijzelf eigenlijk niet goed opvangen als ik echt een noodstop zou moeten maken. Er is simpelweg te weinig ruimte voor mij om de benen uit te steken en mijzelf op te kunnen vangen.

Dus als je geen korte beentjes hebt, adviseer ik (ook) een wat hogere fiets.
Met mijn gaucho zit ik op dezelfde ooghoogte als menig automobilist.
Antwoord }
Bedankt door: PieterTrapt , rolrek , Willeke_IGKT
#82
Vandaag toch maar even de ketting helemaal grondig schoon gemaakt, de ketting was helemaal zwart en sommige links waren extreem stroef, dus dat geeft extra slijtage, een beetje preventief onderhoud kan geen kwaad.
Nadat de ketting helemaal als nieuw lag te drogen bedacht ik me dat ik was vergeten de buisjes schoon te maken, dus die tip van Wim was niet meer zo handig op dat moment. Sad
Even een moertje aan een stukje touw gemaakt en die door het buisje laten zakken, het touwtje op 2x de lengte van het buisje afgeknipt en in het midden een stukje lap vast geknoopt, ik kon zo het er heen en weer doorheen halen.
Nou ben ik er ook nog achter gekomen dat ik mijn flesje kettingolie kwijt ben geraakt, geen idee hoe.

Ik bedacht me toen dat ik de banden helemaal niet had gecontroleerd, er zat achter maar 3 bar in en voor nog minder...  Doh
Even de aanbevolen spanning van de fabrikant op gezocht en nu zit er netjes 6 bar in.

Morgen even stemmen en langs de fietsenmaker voor wat kettingolie, daarna weer er opuit Smile
Antwoord }
#83
Rit 3: 49,3km, gemiddelde snelheid 19,3km/u, topsnelheid 36km/u  applause
Antwoord }
#84
Dat gaat al mooi vooruit!

Ik had vandaag 117 kilometer en bijna 26 km/uur gemiddeld. Maar het was dan ook al rit 741 voor mij...
Antwoord }
Bedankt door: rolrek , Willeke_IGKT
#85
(5 uren geleden)rolrek schreef: Rit 3: 49,3km, gemiddelde snelheid 19,3km/u, topsnelheid 36km/u  applause

Gemiddelde snelheid is zo vreselijk afhankelijk van de route. Dat zegt mij dus niet zoveel.

Wat is je kruissnelheid ongeveer?
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#86
Snelheid komt wel; ik kon in het begin net aan een ebike inhalen, wat normaal op mijn bukfiets redelijk makkelijk lukt. Na wat afstelwerk en een paar ritten (oefening) komt er steeds meer snelheid in. Goed lopende fiets en goede afstelling vd trapper afstand heeft mij erg geholpen. Veel succes!
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#87
(5 uren geleden)rolrek schreef: Rit 3: 49,3km, gemiddelde snelheid 19,3km/u, topsnelheid 36km/u  applause

Dat gaat al goed! Als je last hebt van het gerammel van je ketting in de buizen kun je ze er af halen -als ze alleen dienen om je kleren schoon te houden en jij een oplettende fietser bent.  
En ik zou niet te lang wachten om het stoeltje weer normaal te zetten. Als je eenmaal wat handiger bent kun je daar waar het nodig is rechter in je stoel gaan zitten.
Litespeed Siena, Koga FPM, Optima Stinger
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT
#88
(16-Mar-2026, 08:21 PM)rolrek schreef: Ik kom wel vaker over de langbroekerweg om naar de mtb route van leersum te komen, maar die weg vind ik op mijn mtb al eng; te smal, te onoverzichtelijk, en mensen rijden te hard, dus dat ga ik toch maar niet doen op de ligfiets.


Een groot voordeel van een ligger vind ik dat je je spiegels ongeveer op ooghoogte hebt. Daardoor heb je vrijwel altijd in de gaten wat er achter je gebeurt. Heel soms mis ik wel eens wat wegens wegdromen of afgeleid zijn, maar over het algemeen zie ik alles van achter aankomen.

Dat soort smallere wegen met achteropkomend verkeer vind ik daardoor op mijn ligger minder vervelend dan op een conventionele fiets. Als ik tegenwoordig op een conventionele fiets rijd dan voelt dat vaak een beetje ongemakkelijk vanwege ontbrekend zicht achteruit. Of je moet om de haverklap achteromkijken en dat fietst ook niet lekker.

Ik zou trouwens twee spiegels aanbevelen. De linkerspiegel gebruik je wel meer en is belangrijker dan de rechterspiegel, maar de rechterspiegel is fijn als je op een linksliggende ventweg of fietspad rijdt en moet gaan oversteken, en om te zien wat er achter je gebeurt in een flauwe bocht naar rechts.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: rolrek, Tijanus, 3 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Medeliggers onderweg
Vandaag om 13.30 uur...GertBr — 10:49 PM
Fietsstallingen
Bedoel je die hele g...Hardloper — 10:20 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Ik kom wel vaker o...Martin van Mourik — 10:18 PM
Fietsstallingen
Ik ga binnenkort naa...Willeke_IGKT — 09:53 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Rit 3: 49,3km, gem...Bianca F — 09:22 PM
Vandaag ben ik blij omdat.....
Ik vandaag naar Dron...Josligfiets — 09:12 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Snelheid komt wel; i...Twinbike — 09:05 PM
ICB nieuws over de vierwieler en de nie...
Het materiaal is bij...Arend-Jan — 08:59 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Rit 3: 49,3km, gem...Wim -de roetsende — 08:27 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Dat gaat al mooi voo...Lopopodium — 07:06 PM
ICB nieuws over de vierwieler en de nie...
Ik was de vierwieler...benparke — 05:58 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Rit 3: 49,3km, gemid...rolrek — 05:37 PM
ICB nieuws over de vierwieler en de nie...
Hoeveel weegt een 20...Hardloper — 05:27 PM
ICB nieuws over de vierwieler en de nie...
Ik ben heel benieuwd...Arend-Jan — 04:27 PM
ICB nieuws over de vierwieler en de nie...
Zojuist de vierwiel-...365cycle — 03:31 PM
Ikkenniefietsen op een indoorbaan?
Wie gaat er als ee...Hardloper — 02:39 PM
Banden, banden en nog eens banden
Is de ventielkern ...Hoekie — 11:20 AM