Berichten: 1.056
Topics: 12
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 259
1981 x bedankt in 782 berichten
(4 uren geleden)LigfietsWilsum schreef: (5 uren geleden)Lopopodium schreef: Maar hoeveel van die cursisten (op leeftijd) willen nog wel gered worden na een hartstilstand?
Veel.
Maar eigenlijk zou iedereen dat moeten kunnen, gewoon op de middelbare school een vak EHBO en/of levensreddend handelen.
Leer ook maar hoe je checkt op DNR.
Een hartstilstand op leeftijd kan hersenschade betekenen. Dit kan een opname in een verpleegtehuis inhouden en een persoonlijkheidsverandering geven. Je red daarmee niet een leven maar je maakt stuk waar mensen voor geleefd hebben.
Veel mensen willen dit niet en hebben hierom een niet reanimeer verklaring.
Dit zijn heftige keuzes en waarschijnlijk hierom de reden dat de vaardigheden niet aangeleerd worden op de middelbare school.
Niels, humanist?, van der Wal
De verrijking zit in de beperking
Berichten: 70
Topics: 3
Lid sinds: Mar 2021
Bedankt: 223
146 x bedankt in 62 berichten
Juist vanwege de heftige keuze hoef je als particulier geen rekening te houden met de DNR verklaring, omdat je hopelijk weinig ervaring hebt kan het lastig zijn een penning oid te vinden. Als het lukt er een te vinden is het mooi, maar vaak is het beter te beginnen dan op zoek te gaan, naar iets waarvan je niet weet of het er überhaupt is.
Een professionele hulpverlener moet hier wel rekening mee houden.
OO Oo Oo oo Ooo
Berichten: 1.056
Topics: 12
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 259
1981 x bedankt in 782 berichten
Een grote angst van mensen met een DNR is dat ze gereanimeerd worden door iemand die niet naar de DNR kijkt maar gelijk start met het hart weer aan de praat te krijgen. Deze mens wordt dan patiënt en kan dan nog jaren een wegkwijnend bestaan in een verpleegtehuis leiden. Het beeld van een kwijnend hoopje mens is dan wat ze achterlaten. Dit hoeft niet, maar mensen met een DNR hebben besloten dit risico niet te willen lopen.
Deze WIL wordt soms op de borst getatoeëerd; het hoort hoop ik bij de cursus op dit te bekijken voordat je start. Je weet dan dat je niet zelf de keuze hoeft te maken maar dat deze voor je gemaakt is.
Niels, humanist, van der Wal
De verrijking zit in de beperking
Berichten: 543
Topics: 15
Lid sinds: Jan 2023
Bedankt: 381
1042 x bedankt in 499 berichten
Alleen als er overduidelijk een niet reanimeren wens is, beginnen we niet, in alle andere gevallen beginnen we.
En we stoppen pas als een professionele hulpverlener zegt dat we moeten stoppen, of als we er zelf bij neervallen.
Als jij niet gereanimeerd wil worden dien je dat dus heel erg duidelijk te maken.
Berichten: 1.056
Topics: 12
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 259
1981 x bedankt in 782 berichten
(57 minuten geleden)LigfietsWilsum schreef: Als jij niet gereanimeerd wil worden dien je dat dus heel erg duidelijk te maken.
Hoe?
De verrijking zit in de beperking
Berichten: 543
Topics: 15
Lid sinds: Jan 2023
Bedankt: 381
1042 x bedankt in 499 berichten
Dat is aan jou.
Op je borst tatoeëren is misschien niet genoeg, als er geen AED is, gaan we je nog niet uitkleden.
Alhoewel zonder AED is de slagingskans wel infinitesimaal klein. Dus ja, dat zou je kunnen overwegen. Dan zullen de ambubroeders het wel opgeven.