|
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
|
Berichten: 7.546
Topics: 187
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3605
11109 x bedankt in 5293 berichten
(12-Jun-2026, 09:54 PM)Willeke_IGKT schreef: (12-Jun-2026, 09:16 PM)Wim -de roetsende schreef: Bedoel je de neuskap?
Dat touwtje kun je toch ook met goede lijm/kit aan de binnenkant van het kapje vastmaken, dan hoef je er geen gat in te boren.
Heb jij gezien hoe groot de neus kap van de B4M is? Ik vertrouw niet op lijm.
Nu er krassen op zitten vind ik een gaatje niet erg meer.
Ach, zelfs vliegtuigvleugels worden aan het vliegtuig 'gelijmd'.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 2.613
Topics: 16
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 1418
5167 x bedankt in 2456 berichten
Eigenlijk zit die hele Bülk met lijm aan elkaar. Zonder lijm blijven er wat lapjes stof over. Maar een gaatje kan natuurlijk ook. Een soort van ankerlijntje, tegen het wegwaaien.
Berichten: 7.163
Topics: 130
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 15538
12227 x bedankt in 5742 berichten
(12-Jun-2026, 09:54 PM)Willeke_IGKT schreef: Ik vertrouw niet op lijm.
Nu er krassen op zitten vind ik een gaatje niet erg meer. Behalve wat hierboven staat... Kan je je die trekhaak aan mijn Milan herinneren, van het E achter V topic?
Die was gelijmd (epoxy), en even de druk erop gehouden met een slangklem. In een nachtje zo muurvast dat ik er een zware kar mee kon trekken
Mijn huidige trekhaak op de DF is ook alleen vastgezet met carbon weefsel en epoxy.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Berichten: 2.613
Topics: 16
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 1418
5167 x bedankt in 2456 berichten
Epoxy is natuurlijk wel wat anders dan de gewone huis tuin en keuken lijm. En zelf met epoxy moet je opletten, die kleine spuitjes, dat spul werkt niet altijd even goed.
Berichten: 3.049
Topics: 84
Lid sinds: Dec 2020
Bedankt: 45648
4702 x bedankt in 2015 berichten
15-Jun-2026, 02:59 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 15-Jun-2026, 02:59 PM door Willeke_IGKT.)
(15-Jun-2026, 01:17 PM)Jeroen S schreef: Epoxy is natuurlijk wel wat anders dan de gewone huis tuin en keuken lijm. En zelf met epoxy moet je opletten, die kleine spuitjes, dat spul werkt niet altijd even goed.
Daar heb je precies mijn punt, de lijm kan wel goed werken maar breng ik het goed aan?
Neem ik zelfs wel de juiste lijm?
Een gaatje, een touwtje, dat kan ik overzien. Daar heb ik ook ervaring mee. Goede ervaringen.
Lijm heb vooral slechte ervaringen, loslaten of schade aanrichten aan de ondergrond.
Laat mij maar met een touwtje werken, en natuurlijk een gaatje.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct - Whike - Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing,
Berichten: 1.124
Topics: 7
Lid sinds: Jun 2023
Bedankt: 2
2172 x bedankt in 1093 berichten
Ik had een paar weken geleden zo'n bouwmarkt tube epoxy gebruikt om wat luchtbel gaatjes in de neus van de DF te vullen, ik dacht ik gebruik de rest van de tube ook maar om dikker laagje te maken die ik later mooi kan glad schuren. Het is nog steeds niet uitgehard.. Ik ben bang dat ik een paar uurtjes mag gaan krabben om het er weer af te halen
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Berichten: 2.613
Topics: 16
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 1418
5167 x bedankt in 2456 berichten
Soms is het een goed idee om te blijven bij waar je vertrouwd mee bent, maar ja, er was ooit een moment dat je daar niet vertrouwd mee was. En toch is het goed gekomen.
Ik had vandaag een beetje frustratie van de kettingrolopname voor. Die zat me nog niet helemaal lekker, dus iets andere spacertjes gemaakt van een stukje plasticbuis. Die dan blind om de bout schuiven daar onderin de fiets. Zit ie er bijna op, floep, weg. Aangezien de brug van de Milan open is, zal ie er wel aan de zijkant uitkomen. Versie 2 ontsnapte ook, maar die kon ik weer terug duwen met de rest van het buisje. Bij poging 4 had ik hem erop.
Ik heb een oude Milan kettingrol waarvan het beschermplaatje aan 1 kant stuk is. Ik had nog een andere maar daar kan de ketting tussen het plaatje en de tandjes. Toen bedacht ik dat ik nog een grote Allight rol had, maar helaas was ik even vergeten dat die geen tandjes heeft.
Kortom het is nog niet perfect.
Berichten: 7.163
Topics: 130
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 15538
12227 x bedankt in 5742 berichten
(15-Jun-2026, 01:17 PM)Jeroen S schreef: gewone huis tuin en keuken lijm. Naarmate ik meer over lijmen leer, leer ik vooral dat er eigenlijk geen gewone huis tuin en keuken lijm is.
Lijm werkt wel met het een, niet met het ander, kan tegen vocht en kou of juist niet, is te dun of te dik, is flexibel of niet...
...als je lijm wil gebruiken, lees de verpakking en gebruiksaanwijzing en koop het juiste.
M'n trekhaak zat vast met bouwmarkt-epoxy, zo'n dubbele tube. Goed roeren (zeker een minuut) deed de truc met dat spul.
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Berichten: 960
Topics: 51
Lid sinds: Sep 2021
Bedankt: 1334
2859 x bedankt in 910 berichten
Niet blij dat ik vandaag snotverkouden ben geworden
En dat met de Climate Classic vrijdag op het programma....
Milan SL Mk3 #039 - RaptoBike lowracer - Challenge Hurricane - Thys 222 - Ligfietsclub Noorderligt
Berichten: 819
Topics: 19
Lid sinds: Jan 2023
Bedankt: 875
1735 x bedankt in 775 berichten
Dat heerst... Heb ik ook.
Berichten: 4.129
Topics: 132
Lid sinds: Apr 2023
Bedankt: 4611
5387 x bedankt in 3506 berichten
Eerlijk gezegd ben ik al weken aan het snotteren.
Geduld en respect voor de medemens is een schone zaak.
Berichten: 19
Topics: 1
Lid sinds: May 2026
Bedankt: 24
46 x bedankt in 19 berichten
16-Jun-2026, 06:12 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 16-Jun-2026, 06:15 PM door arnovelo.)
(15-Jun-2026, 02:59 PM)Willeke_IGKT schreef: (15-Jun-2026, 01:17 PM)Jeroen S schreef: Epoxy is natuurlijk wel wat anders dan de gewone huis tuin en keuken lijm. En zelf met epoxy moet je opletten, die kleine spuitjes, dat spul werkt niet altijd even goed.
Daar heb je precies mijn punt, de lijm kan wel goed werken maar breng ik het goed aan?
Neem ik zelfs wel de juiste lijm?
Een gaatje, een touwtje, dat kan ik overzien. Daar heb ik ook ervaring mee. Goede ervaringen.
Lijm heb vooral slechte ervaringen, loslaten of schade aanrichten aan de ondergrond.
Laat mij maar met een touwtje werken, en natuurlijk een gaatje.
Bij lijmen is het voor een heel groot deel van belang hoe de lijmnaad belast gaat worden. Op afschuiving of trek (dat is in de richting van het lijm oppervlak of juist haaks op het lijm oppervlak) is lijm heel geschikt. Als je gaat peelen, zoals je een sticker ergens afhaalt. Daar is lijm niet goed geschikt voor.
En... De ene epoxy is de andere niet.
Voor mijn werk en privé werk ik zo met 10 verschillende epoxy harsen en lijmen. Ze zijn allemaal anders, hebben allemaal hun eigen eigenaardigheden en handigheidjes. (Om het maar niet te hebben over uitharding en waar het gebruikt mag worden.)
Berichten: 2.613
Topics: 16
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 1418
5167 x bedankt in 2456 berichten
Ik ben vandaag wel een beetje niet blij met het overlijden van Wim T Schippers. Natuurlijk herinner ik me hem als Ernie. Maar ook van de absurde radioshow met Jack Plafond. " ik heb van de omroep te horen gekregen dat ik niet meer door het intro heen mag praten..." om vervolgens het intro en het hele liedje door te blijven kletsen. Ik weet ook nog dat ik als jonge knul met m'n ouders ergens in een Franse stad in een museum voor moderne kunst kwam. Zo'n hypermodern gebouw met typisch Franse Architectuur, spierwit geschilderd, alles tot in de puntjes chique. Ook het publiek keurig gekleed. Ergens een ruimte van het formaat sportzaal met een enorm vierkant op de vloer en een klein bordje ernaast;
Hier lag de Pindakaasvloer van Wim T Schippers. Helaas is het kunstwerk niet langer beschikbaar. Op dat moment realiseerde ik me wat de impact is van een dikke vlakte pindakaas van 10x10 meter. Dat zal wel een beetje geroken hebben... En dat je dan zo'n chique museum zo ver krijgt dat te mogen exposeren, iets wat eigenlijk niets is omdat je het in no time weer op moet ruimen. Zouden ze dat niet begrepen hebben toen ze het inkochten?
Een beetje provoceren en op een grappige manier dingen doorbreken, ik kon het wel waarderen.
Berichten: 1.028
Topics: 51
Lid sinds: May 2022
Bedankt: 9
2491 x bedankt in 962 berichten
16-Jun-2026, 11:55 PM
(Dit bericht is het laatst bewerkt op 17-Jun-2026, 12:05 AM door Bob Hagendijk.)
Ik kende hem niet, ook nooit van gehoord. Maarja, ik ben van 1982, dus dat zal een generatie dingetje zijn. Ik heb afgelopen dagen wel veel van hem gehoord. Hij was niet alleen de stem van Ernie, maar ook (mede) verantwoordelijk voor de muziek. En daar wist hij toch vaak de juiste toon en sfeer te raken.
En zijn motto voor kunst en het leven: Het slaat nergens op, maar het is wel de moeite waard. Zeker voor het leven vind ik die mooi. Niet teveel nadenken over de zin ervan, of iets blijvends achterlaten, maar gewoon je leven leven en er wat moois van maken. En dan is het klaar.
Op het gebied van kunst heeft hij tegen wat heilige huisjes geschopt. De al genoemde pindakaas vloer, maar ook een theatervoorstelling waarbij er alleen levende honden tv keken. Hij noemde ze goede acteurs omdat ze helemaal zichzelf bleven  . Bezoekers waren kwaad weggelopen en vroegen hun geld terug. Schijnbaar heeft hij veel van dit soort absurdistische zaken opgezet om de discussie te voeren wat kunst nou eigenlijk is. Wat dat betreft was hij misschien te vroeg met zijn pindakaasvloer als een banaan op de muur tegenwoordig voor miljoenen wordt geveild.
Oh en zijn uitspraken hebben hun weg naar de Nederlandse taal gevonden. Jammer maar helaas was de bekendste daarvan.
Ik hou wel van dat tegendraadse en ik denk dat ik met terugwerkende kracht fan ben geworden.
Berichten: 7.546
Topics: 187
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3605
11109 x bedankt in 5293 berichten
(16-Jun-2026, 08:44 PM)Jeroen S schreef: ........absurde radioshow met Jack Plafond.
"Ronflonflon met Jacques Plafond en Wilhelmina Kuttje. Met 2 t's."
Daarna kwam er iemand vragen of er 2 thee's waren besteld.
Totale absurditeit, geweldig.
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 656
Topics: 2
Lid sinds: Feb 2023
Bedankt: 21
1106 x bedankt in 592 berichten
Beste Wim, Wilhelmina Kudtje is met dt.
Groet,
Tom
Berichten: 2.613
Topics: 16
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 1418
5167 x bedankt in 2456 berichten
Berichten: 656
Topics: 2
Lid sinds: Feb 2023
Bedankt: 21
1106 x bedankt in 592 berichten
Je hebt gelijk Jeroen. Dan heb ik het altijd verkeerd verstaan. Dat is niet zo gek in de chaos van Ronflonfon
Groet,
Tom
Berichten: 7.546
Topics: 187
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 3605
11109 x bedankt in 5293 berichten
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Berichten: 1.227
Topics: 16
Lid sinds: Apr 2017
Bedankt: 400
2433 x bedankt in 954 berichten
(18-Jun-2026, 06:50 AM)Wim -de roetsende schreef: (17-Jun-2026, 02:32 PM)Tom Fekkes schreef: Je hebt gelijk Jeroen. Dan heb ik het altijd verkeerd verstaan. Dat is niet zo gek in de chaos van Ronflonfon
Volgens mij had ik gelijk 
en dat met een D.
Niels, droste, van der Wal
De verrijking zit in de beperking
Zelfbouw, M5blueglide, M5 lowrace (crmo), M5 lowracer (carbon), Quest 20", Quest 26", M5 Medium racer (prototype) Quest 26" (carbon), M5 Medium racer, DF, Snoek
Berichten: 1.293
Topics: 31
Lid sinds: Jul 2021
Bedankt: 837
2692 x bedankt in 1216 berichten
... ik er achter kwam dat onze lokale fietsenmaker er niet meer is.
Berichten: 21
Topics: 0
Lid sinds: Sep 2020
Bedankt: 313
101 x bedankt in 21 berichten
... dat mijn telefoon, die ik na een alternatief rondje Climate Classic Groningen met de Assenliggers aan de lader had gezet, plotseling op zwart ging, en niet meer aan wil.
Berichten: 2.858
Topics: 30
Lid sinds: Dec 2017
Bedankt: 42
4421 x bedankt in 2432 berichten
..omdat ik zojuist erachter kom dat ik in smeuige hondenstront ben gaan zitten
Berichten: 128
Topics: 0
Lid sinds: Apr 2021
Bedankt: 0
228 x bedankt in 109 berichten
Dat is een smeuïge detail;-), ik zou de Partij voor de Dieren aanschrijven.
Berichten: 1.124
Topics: 7
Lid sinds: Jun 2023
Bedankt: 2
2172 x bedankt in 1093 berichten
Ik ben de hele week al niet blij met het weer, het is veel te warm en zonnig om buiten iets te doen terwijl ik zoveel wil, er staat een hele Velayo op mij te wachten en ik heb bergen inspiratie dat het m'n oren uit komt pruttelen.. Enigste pluspunt is dat de DF bijna klaar is om over te spuiten, ik glibber snachts stiekem het balkon op om hier en daar wat te schuren en dan snel weer naar binnen voordat iemand begint te klagen :p
Velayo #04? | Flevobike Versatile #58? | Raptobike | Optima Baron (custom) | Quattrovelo 175
Berichten: 2.613
Topics: 16
Lid sinds: Oct 2020
Bedankt: 1418
5167 x bedankt in 2456 berichten
Epoxy hardt wel lekker snel met dit weer... Maar het is mij ook te warm om veel te knutselen.
|
Gebruikers die dit topic lezen: 24 gast(en)
|
|
Welkom
|
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.
|
|
Nieuwe berichten
|
|
Medeliggers onderweg
|
| Ik zag laatst nog ee...365cycle — 01:23 AM |
|
velomobileworld.com
|
|
Ieder Vm zie ik al...365cycle — 01:21 AM |
|
velomobileworld.com
|
|
Het afstoten van v...benparke — 11:34 PM |
|
velomobileworld.com
|
| Het afstoten van vel...Atrike — 08:40 PM |
|
velomobileworld.com
|
| Ik zou op dit moment...benparke — 06:22 PM |
|
Medeliggers onderweg
|
| Bob die haaien fiets...Hardloper — 04:26 PM |
|
Medeliggers onderweg
|
| Vlak voor ik op mijn...Bob Hagendijk — 04:23 PM |
|
Banden, banden, banden en nog eens band...
|
| Nee, met de 32-406 C...Frutsel — 03:07 PM |
|
Optima Baron, N=1
|
|
Helaas voor de men...Gideonaut — 02:44 PM |
|
Banden, banden, banden en nog eens band...
|
|
Ik rijd sinds dit ...qv-tester — 01:19 PM |
|
Banden, banden, banden en nog eens band...
|
| Ik rijd sinds dit ja...datakneder — 12:46 PM |
|
Medeliggers onderweg
|
|
Op mijn huidige ...Atrike — 08:58 AM |
|
Medeliggers onderweg
|
|
Op mijn huidige fi...Wim -de roetsende — 08:38 AM |
|
Medeliggers onderweg
|
| Op mijn huidige fiet...Boyd Maduro — 07:53 AM |
|
Medeliggers onderweg
|
| Toen ik afgelopen vr...TvWijk — 01:07 AM |
|
Milan 4.2
|
| Denk dat de OBT2026 ...ZoefZoef — 10:00 PM |
|
Optima Baron, N=1
|
| De oplossing kan er ...ZoefZoef — 09:34 PM |
|