Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Milan 4.2
#79
Herkenbaar dat inpakken. Het valt me bij mijn Milan op dat de achterste kettingrol best een beetje hoog zit, de ketting loopt boven de bodem, alleen de onbelaste gaat door de tunnel, de belaste gaat omhoog. Op het oog ook wel zo ongeveer op de plek waar jij de rol hebt geprobeerd.
Antwoord }
Bedankt door: Arend-Jan , Willeke_IGKT , 365cycle
#80
(, 10:59 PM)Gideonaut schreef: kon het kettingwieltje niet in het swingarm geplaatst worden? zou een berg ruimte besparen :p

Kettingwiel in de achtervork?
Ik wil dat de ketting over de bodem van de fiets loopt, in de geul die daarvoor gemaakt is. Dan kunnen de stoelen namelijk op de bodem.
Als het wiel in de brug zit, wil je nog steeds wel iets van materiaal ook onderlangs dat wieltje, lijkt me. Dat verplaatst de ketting dan dus ook weer iets omhoog.
Vind het trouwens wel een ruig idee, kettingwiel vastmaken aan de brug..  Smile
Maar dan loopt de kettinglijn wel erg ver onder het draaipunt... en trek je de fiets dus juist omhoog uit de vering als je hard trapt.

Citaat:Maar wat een lef! Hop zaag erin, geen idee of het werkt, gaan we zien  Cool

Big Grin hoe moeilijk kan het zijn?  Gewoon doen, anders leer je nooit wat thumb


(, 11:17 PM)Jeroen S schreef: Herkenbaar dat inpakken. Het valt me bij mijn Milan op dat de achterste kettingrol best een beetje hoog zit, de ketting loopt boven de bodem, alleen de onbelaste gaat door de tunnel, de belaste gaat omhoog. Op het oog ook wel zo ongeveer op de plek waar jij de rol hebt geprobeerd.

De GT die ik had was een MK4/5, die had een heel dom ontwerp enkelzijdige achterbrug; dit model
[Afbeelding: IMG-20260517-WA0016.jpg]
Dan moet de ketting best hoog boven het draaipunt lopen, wat ervoor zorgt dat ik de fiets in de vering trok als ik hard aanzette.

Die hoge kettinglijn maakt dat zo'n geleidewieltje dan ook ver naar voren moet zitten.
Of niet dus, maar dan loopt de ketting inderdaad niet laag over de bodem.
Antwoord }
Bedankt door: mvdriel , Willeke_IGKT , Jeroen S , 365cycle
#81
(, 11:49 PM)Arend-Jan schreef: Big Grin hoe moeilijk kan het zijn?  Gewoon doen, anders leer je nooit wat thumb



De GT die ik had was een MK4/5, die had een heel dom ontwerp enkelzijdige achterbrug

Bovenste opmerking ben ik het helemaal mee eens, maar enige voorkennis van materialen en hoe daarmee om te gaan is wel een voorwaarde lijkt mij.


De onderste opmerking vind ik duidelijk typerend voor iemand met kennis van zaken.

Ik zie gewoon een enkelzijdige achterbrug. Er is geen moment dat ik daaraan de kwalificatie 'dom ontwerp' zou koppelen  Big Grin
Thys 209 Rowingbike - M5 CHR - DF 282 - DFxl 137 - Rans Dynamik Pro - M5 MinimalBike
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
#82
Tja, dan krijg je een deinende achterkant. In verband met datzelfde probleem heeft al eens een Duitser een tweede kettingrol in z'n Quest gebouwd door twee alu beugels op de alu achterbrug vast te zetten.
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , 365cycle
#83
(, 11:49 PM)Arend-Jan schreef: De GT die ik had was een MK4/5, die had een heel dom ontwerp enkelzijdige achterbrug; dit model
Jij had een Mk5, met de luchtbalg, maar volgens mij later met modificaties naar Mk6. Ik had een "echte" Mk6 (jaartje jonger), iets zwaarder gebouwd en met de achterbrug van de DF. De Mk7 had de rib op de bodem verder naar achteren, waardoor 2.00m in een GT passen geen fabel meer was (want Ymte paste echt niet in de metallic groen/witte demo die zij hadden en ook niet in mijn Mk6). Voor mij had Henning de plaatsing van de stoel (die tandjes op de grond) al verzet, een stukje naar achteren. Mijn stoel steunde dus behalve op die steuntjes ook op de verstevigingsrib, en als ik m'n knieen op de verkeerde plek had over een drempel heen stootte ik ze hard tegen de rand van het instapgat (waar de klep scharniert).
Jens heeft die informatie via Henning meegenomen naar Eggert, en daarom heeft de Buelk geen recht scharnierpunt, maar die halve maan vorm waardoor er meer ruimte is voor lange benen Big Grin
In words of others,
Wisdom blooms, forums unite,
Quoted love takes flight.
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: 5 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
wat ze zeggen
Van een scooteraar d...365cycle — 02:25 PM
Verkeersborden, anders dan de standaard...
Herkenbare strateg...365cycle — 02:24 PM
Drive by wire...
Sturen met een kab...365cycle — 02:22 PM
Wanneer ketting vervangen bij behoud ca...
Mijn huidige fiets...365cycle — 02:15 PM
Milan 4.2
De GT die ik had w...365cycle — 02:06 PM
Spammers
Wat een ellende ze...Wim -de roetsende — 10:16 AM
Milan 4.2
Tja, dan krijg je ee...Jeroen S — 10:05 AM
Milan 4.2
:D hoe moeilij...Wim -de roetsende — 10:04 AM
Verkeersborden, anders dan de standaard...
Melden jullie al dit...Wim -de roetsende — 09:56 AM
Verkeersborden, anders dan de standaard...
In het geval van dit...Willeke_IGKT — 09:51 AM
Verkeersborden, anders dan de standaard...
Herkenbare strategie...Niels van der Wal — 09:18 AM
Verkeersborden, anders dan de standaard...
Er hing in Velsen No...Willeke_IGKT — 08:34 AM
Milan 4.2
kon het kettingwiel...Arend-Jan — 11:49 PM
Milan 4.2
Herkenbaar dat inpak...Jeroen S — 11:17 PM
Drive by wire...
Misschien kan ie opg...Jeroen S — 11:09 PM
Verkeersborden, anders dan de standaard...
Denk dat de omleidin...Jeroen S — 11:05 PM
Milan 4.2
kon het kettingwielt...Gideonaut — 10:59 PM