Waardering:
  • 0 stemmen - gemiddelde waardering is 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
#1
Hallo lieve mensen  Smile

Ik ga over ongeveer een maand de afstudeerstage voor mijn studie starten, en ik ben nu even aan het kijken naar alle transport opties.
Het is van Wijk bij Duurstede naar Den Dolder (25km enkele rit, dus 50km per dag), maar net een stuk wat met het OV lang en duur is. Nou heb ik een mountainbike, maar met de banjes die daarop zitten ben ik dan toch wel erg aan het ploeteren zo voor het werk.

De hele rit is lang en rechte fietspaden of parallelwegen, dus een velomobiel zou volgens mij echt perfect zijn, behalve dat mijn budget daar niet helemaal mee eens is.  Rolleyes
Er staat ongeveer €250 op mijn rekening, dus dat is ook echt mijn maximum budget. Ik zie op marktplaats wel een aantal fietsen staan voor onder die prijs, maar ik weet niet precies waar ik hierbij naar moet kijken, en als ik zoek op het internet krijg ik (waaronder uit dit forum, veel dank  thumb ) toch gemengde meningen over wat wel of niet goed is.
Aldus dit draadje.


Een paar vragen voor de mensen die mij hier misschien verder mee kunnen helpen:

Voor de efficientie van een fiets zijn volgens mij vooral de lichaamspositie en de banden het belangrijkst
- ik zie fietsen met 20 of 26 inch banden, hoe veel scheelt dat in de praktijk?
- sommige fietsen hebben een veel steilere zithoek dan ik verwacht had, ik neem aan dat deze fietsen over het algemeen minder efficient zijn?

Waarschijnlijk ga ik een tas met laptop enz. mee nemen, hebben mensen hier ervaring met hoeveel bagageruimte daarvoor nodig is, en wat is de beste manier om dat te doen?

Welke fietsen zouden beter zijn voor mij als persoon zonder enige ervaring met een ligfiets? Op zich ben ik ook niet bang voor een beetje oefenen als dat nodig is.

Zijn er nog dingen die specifiek bij tweedehands ligfietsen vaak vervangen/onderhouden moeten worden? Ik doe ook zelf het onderhoud op mijn eigen mountainbike dus ik ben met wat sleutelen niet onbekend.

Is er verder nog wat waar ik naar jullie mening speciaal op moet letten, al dan bij de aankoop of met rijden in het algemeen?


Dit is al een hele lap text dus ik zal het hier even bij laten Smile
Alvast bedankt voor de hulp
Antwoord }
Bedankt door: Willeke_IGKT , Fietsbennie
#2
Welkom rolrek,
Dat is echt een heel bescheiden budget en vrijwel zeker niet genoeg zijn voor de aanschaf van een velomobiel. Helaas weet ik er ook geen te huur.

Wat open liggers betreft ben je beperkt in je keuze maar er moet wel iets te vinden zijn binnen je budget. Wielmaat is niet echt belangrijk zolang je maar bij de grond kunt komen tijdens stops.

Verdere tips laat ik graag aan mensen die snellere fietsen rijden, ik ben een langzaam fietser.
Voornaamste fietsen: B4M 041 - M5 Cmpct -  Whike  -  Flevo bike, Flevo trike, beide alle wielen 20" en knik-kantel besturing, 
Antwoord }
Bedankt door: rolrek
#3
Welkom hier. Het is inderdaad een erg vlak en soms erg open stuk fietsen. Het helpt dat je met de mountainbike bekend bent, veel ligfietsen gebruiken mtb techniek, dus daarmee ben je dan vast bekend. Denk aan V brakes, en veel van de versnellingstechniek e.d.

Kleine wieltjes maken de fiets wat compacter, dichter bij de grond ook vaak. Met twee grote wielen kan het zijn dat je zitje hoog van de grond zit en dan heb je dus lange benen nodig om op de grond te komen. Ben je korter dan 180 kan dat lastig worden. Betere banden zijn een simpele en goedkope manier om je fiets sneller te maken. Conti contact urban is een heel fijn en vlot bandje, maar past niet op iedere fiets.

Een rechte zithoek is wat makkelijker om mee te beginnen, maar geeft ook meer luchtweerstand. Als je een beetje behendig bent, je met de MTB ook langzaam in het bos nog overeind blijft, dan lukt het ligfietsen waarschijnlijk ook wel. Niet iedere ligfiets is snel.

Voor 250 zit een velomobiel er echt niet in. De kans dat je een perfecte ligfiets voor dat bedrag vindt, is ook geluk hebben. Als je qua techniek weet wat je doet, scheelt dat een hoop. Frame, bandjes, stoeltje en aandrijving goed bekijken. Slijtage, scheurtjes. Als je nieuwe onderdelen moet kopen, gaan de kosten natuurlijk snel omhoog.

Deze ziet er best redelijk uit op de foto. Geen krassen, duidelijke slijtage, de bandjes lijken ook nog wel redelijk. https://www.marktplaats.nl/v/fietsen-en-...el-en-snel
Antwoord }
Bedankt door:


Ga naar locatie:


Gebruikers die dit topic lezen: Lopopodium, rolrek, Willeke_IGKT, 3 gast(en)
Welkom
Je moet jezelf aanmelden voor je een bericht kunt plaatsen.

Gebruikersnaam:


Wachtwoord:





Nieuwe berichten
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Welkom hier. Het is ...Jeroen S — 11:57 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Welkom rolrek, Dat ...Willeke_IGKT — 11:03 PM
Tips voor een beginner? qua aankoop etc.
Hallo lieve mensen  ...rolrek — 10:28 PM
Spammers
SPAM-allert. Het...Wim -de roetsende — 09:09 PM
Spammers
Of: Klik op alle lig...Niels van der Wal — 07:57 PM
Spammers
Hebben we niet zo'n ...Lopopodium — 07:36 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Macrogol is een po...Tijanus — 01:43 PM
Ervaringen gevraagd voor een potentiële...
Als update voor de g...Themba — 01:01 PM
Spammers
Als het echt een pro...Hardloper — 11:27 AM
Spammers
De vorige nacht ook....Roepers — 09:14 AM
Spammers
SPAM-allert. Het w...Willeke_IGKT — 07:46 AM
Spammers
SPAM-allert. Het was...Wim -de roetsende — 07:19 AM
(Lig)fietsongelukken in de media
Macrogol is een poed...Frutsel — 11:10 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
Tja. Dat is lastig. ...Jeroen S — 09:11 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Het valt niet mee om...Lig-hen — 09:04 PM
(Lig)fietsongelukken in de media
Het lijkt me lastig ...Jeroen S — 09:01 PM
Vandaag ben ik niet blij omdat.....
..omdat ik een best ...ZoefZoef — 07:54 PM